.

Duben 2010

Darren Shan - Film ( online )

26. dubna 2010 v 17:59 Darren Shan

Milujete Knihy od Darrena Shana o rádi byste se podívali na film?? Zde máte jedninečnou možnost se podívet online.
Myslím si, že tento film nenetchne ty, kteří mají řádi Pana Hroozley, Harkata nebo Debie apod, kteří mají v tomto filmu jiné jméno než v knize. A aby toho nebylo málo Darrenovi je v knize 14 let a ne 16 jak je tomu ve filmu. Já vím pořád se odvolávám na knihu ale je to pravda mateli nějaké připomínky napište je. 

V tomto filmy uvidíte:

Salmu Hayek - Madame Struska
Morgan Saylor - Annie Shanová
Josh Hutcherson- Steve
Chris Massoglia - Darren Shan
John C. Reilly- Larten Crepsley
Patrick Fugit - Evra Von
Jessika Carlson - Rebecca ( v knize Debie)
William Dafoe - Gavner Purl
Michael Cerveris - Mr. Tiny ( v knize pan Sudd)

A spostu dalších....

Odkaz na shlédnutí online
http://filmy.kinotip.cz/upiruv-pomocnik-2009/

Postavy:


Mr. Tiny
Rebecca

Darren Shan
Steve
Darren Shan - Larten Crepsley

Melissa de la Cruzová - Útočištný ostrov

25. dubna 2010 v 19:22 | WithinBlog |  Stopy Strachu - Hororové duchařské povídky
Legenda o Anně Bartonové
Hlavní postavy: Hannah, Dylen Ward, matka od Hannah

Obsah:

Jednoho únorového rána se Hannah probudila ve 3 ráno, kvůli nepříjemnému zvuku, světly. Chvíli jen blikalo, ale pak zhaslo a najdou, zase svítí. Nejdříve dávala vinu elektrické instalaci nebo sobě. Ale když se to stávalo i další noci začala tomu věnovat pozornost. Další noc nešla spát a pozorovala svíce. Najednou svíce začal blikat, byla si jistá, že zhasínala světlo, a za chvíli usnula. Hannah nebyla jako ostatní dívky, nebála se tmy a zvykla si na zvuky v domě, protože bydlela na Útočištném ostrově.
Hannah je středoškolačka jí 15 let a její matka pracuje jako barmanka v jednom baru. Její matka pracuje jenom 3 měsíce v roce. Zbytek roku zde je ticho. Hannah a její rodiče, jak ještě byly spolu, zde přijeli na dovolenou, ale jakmile se jejich otec seznámil s uměleckou agentkou, utekly spolu a Hannah a její matka zde zůstaly.
Další zimní noci, začala žárovka blikat, silně bouchly dveře. Hannah se lekal a všimla stínu vedle dveří. Zeptala se kdo tam je a po chvíli zaslechla odpověď "Nikdo otočila se a za ní sedě kluk. Zeptala se ho, co tu dělá a kluk odpověděl " Já tady bydlím". Ten kluk byl starý jak ona. Pak ten kluk řekl, že jí rád poznal a odešle a světlo se zhaslo a dveře se zavřely. Ráno se svěřila matce o tom klukovi. Ale její matka si myslela, že si vymýšlí.
Ale on se další noc vrátil a jenom na ní upíral zrak a bezeslova odešel. Hannah na něho čekala i další noc. Další noc kluk přišel, rozsvítila se všechna světla a dveře bouchly, ale Hannah se nelekal, čekala to. Objevil se u postele a viděl dvě ranky. Zeptala se " Co jsi zač?" a on odpověděl " Jsem to, čemu vy říkáte upír". Je jedna legenda, která vypráví o rodině upíru, která žila na ostrově. Po chvíli povídání něco začalo silně bušit na okno.
Hannah otevřela okno, ale nikdo to nebyl a v tom najednou dole viděla siluetu neznámého pána, kterému záři oči červené. Byl to jiný druh upíra, řekl chlapec, ten který zabijí jiné upíry, jako je on. Pak na chvíli zmizel, ale vrátil se. Jakmile se vrátil, měl na Hannah prosbu. Jestli by mu nemohla dát kousek krev, aby načerpal síly. Hannah potřebovala nějaký čas na rozmyšlenou, chlapec jí pochopil a zmizel.
Objevil se další noc a chlapec jí pověděl víc o nestvůře, a že potřebuje co
nejrychleji krev jinak ho nestvůra zabije. Najednou na okno znovu začala bušit nestvůra. Hannah se chlapci omluvila, že mu nemůže. Chlapec to přijal a smutně odešel. Další den na něho vzpomínala, co jí řekl.
A v ten večer se kluk zase vrátil. Hannah nakonec souhlasila s tím, že jím může vzít krev. Kluk jí dal dlouhé zuby na krk a začal sát a omdlela. Probudila se až ráno. Dívala se do zrcadla a hledala ranky po kousnutí, našla je, ale byly malé, že šli zrovna vidět. Ještě pře tím než jí kousnul, jí prozradil jméno, jmenoval se Dylen Ward. U krbu našla nějakou desku a na ní, bylo vyryto" dům Wardů útulek pro ztracence".

Darren Shan - Jezero Duší

25. dubna 2010 v 10:53 Darren Shan
Hlavní postavy: Darren Shan, Evanna, Debie,
Darren Shan - Jezero Duší
Spits Abrams, Alice, Harkat, Vandža, pan Sudd

Po boji s Pánem vampýrů kalálech se Darren cítil velmi špatně. Larten Hroozley, jeho nejlepší přítel a učitel, byl po smrti. Měl chuť vyrazit za Stevem a bodnout mu kůl do srdce. Ale Hroozley ho varoval, ať se nenechá zaslepit hněvem. V jednom z tunelů potkali Evannu, která se k nim přidala. Evanna jim řekla, že promarnili 3 šance jak zabít Pána vampýrů. Teď se ale lovci mohli rozhodnout, co budou dělat dál. Vandža se rozhodl jít do Upíří hory, Debbie s inspektorkou Alicí se vracely do města. Darren se vydal do Circo Monstruoso a s ním i Harkat a Evanna. Darren se nemohl vyrovnat se smrtí Hroozleyho, pomohla mu až Truska, u ní se vybrečel nad svou ztrátou.
Harkatovy noční můry o pustinách, jámách plných kůlů a dracích se vrátily. Harkat se o sobě bude muset dozvědět pravdu. V Circo je navštívily Debbie a Alice a obě vysvětlily, co se stalo od doby, kdy se všichni rozdělili. Obě se rozhodly jít do Upíří hory, získat povolení od knížat a vybudovat armádu lidí, a Harkat s Darrenem je mají doprovodit. Pak se v Circo objevil Sudd. Řekl Harkatovi, že je čas zjistit, kým býval. Harkat trval na tom, že cestu musí podstoupit sám. Darren stál před rozhodnutím. Má jít s Debbie do Upíří hory nebo jít s přítelem, který mu tolikrát zachránil život? Nakonec šel s Harkatem. Sudd jim otevřel dveře do jiného světa. Někde v tomhle světě leží Jezero duší. Duše osoby, kterou Harkat býval. Pokud uspějí,
Harkat pochopí pravdu sám o sobě.
Nejdřív musí zabít černého pantera. Harkat věděl od upírů z Hory dost o lovení lvů, takže chtěl vykopat jámu s kůly pro pantera. Jenže plán nevyšel a jen tak tak za to nezaplatil vlastním životem. Pak pokračovali v cestě přes bažinu, až se dostali na mýtinu. Na mohyle tam ležela ropucha - a byla obrovská! A pod sebou měla želatinové kuličky. Při získávání těchto kuliček se Darren důvěrně seznámils krokodýly a nebýt příchodu Evanny, asi by byli večeří. Evanna s nimi šla až k jezeru. Pomohla jim se stavbou voru, poté se rozloučila a přidala radu. Plavba po jezeře byla nudná, a když se ukázala pevnina, najednou se k nim blížil neznámý tvor. Harkat vykřikl "Drak"! A drak zaútočil.
Darren se probudil, ležel v nějaké chatrči. Spits Abrams, tak se jmenoval muž, co vytáhl Darrena a Harkata z jezera. Vyprávěl jim, jak se na ostrov dostal, a zjistili, že v tom má prsty Sudd. Spitsovi řekl, že tohle je země draků a, jednoho dne přijdou dva lidi a splní mu jeho sen. Spits se rozhodl jít s nimi.
Přes hory se dostali až na pláň, kde stál Chrám Frašky, kde měli najít posvátnou tekutinu. Když Darren s Harkatem kradli lahvičky s tekutinou, přišel do chrámu opilý Spits a díky jeho zásahu se chrám zbortil. Unikli jen o vlásek podzemním tunelem plným pavouků. Dostali se z tunelu ven. Darren zjistil, že lidé z vesnice jsou podobnní Strážcům krve z Upíří hory a také pavouci jsou podobní Madame Oktě. Vydali se do údolí k jezeru, u kterého bylo pět draků. Měli úkol jak se dostat kolem draků k jezeru. Jednoduchá kombinace, tekutina z lahvičky, želatinové koule a zubu. Jezero duší mělo temně modrou vodu, v níž plavaly lidské postavy. Duše nemají pod vodou těla, ale když je vytáhneš, zhmotní se. Tady vyplulo na povrch i Spitsovo velké tajemství. A taky draci na oba dva útočili. Nastala chvíle, aby Harkat chytil svou duši. V síti byl upíří zrádce - Kurda Smolt! A pak je obklopily dračí plameny. Svět kolem se zastavil a všichni tři zírali na Sudda. Teď se museli Kurda a Harkat rozhodnout, která polovina bude žít. Kurda řekl, ať žije Harkat.
Pak oba dva prošli dveřmi a byli zpátky v Circo, přemýšleli nad, osudem Spitse Abramse, nad úžasnými draky, apod. Kde, v jaké dimenzi a čase vlastně byli

Darren Shan - Zabijáci úsvitu

24. dubna 2010 v 17:42 Darren Shan
Darren Shan - Zabijáci úsvitu

Hlavní postavy:Darren Shan, Harkat, pan Hroozley, Vandža, Debie, Steve, Erve, inspektorka Burgessovou

Obsah:
Lovci jsou v menšině a na útěku. Utíkají kanály před vampýry. Vandža navrhl, aby se rozdělili, že on udělá návnadu. Chvíli se mu podařilo mást jejich stopy, ale nakonec jim byli vampýři v zádech. Naštěstí se dostali do známé části kanalizace a podařilo se jim dostat na povrch. Vrátili se do domu, ve kterém bydlel Steve. Darren se ho ptal, proč je nechali vampýři utéct a Steve mu řekl, co se dozvěděli od Sudda. Taky mu prozradil, proč si dal práci nalákat Darrena i lovce do pasti v podzemí. Mezitím Vandža vyslýchal vampána, kterého vzali jako rukojmí.
Dozvěděl se, proč je nechal Gannen odejít. Protože je může zabít jen Pán vampýrů. Musí je zabít sám, aby zvítězili. Panu Hroozleymu najednou došlo, co se vlastně děje. Steve pořád vyhrával, pořád byly součástí jeho plánu. Když odhrnul závěsy v ulicích pod nimi, byla plná policajtů a armády, která je obklíčili. Hroozley vymyslel plán na útěk, jenže díky zvrtnutému kotníku nevyšel. Tak se znovu museli rozdělit. Darren, Hroozley a Harkat se nechali zatknout a Vandža unikl. Ve vězení se dva policisté snažili od Darrena zjistit, co jsou zač. Při výslechu vznikl zmatek, který způsobil Steve svým útěkem a při kterém dal Darrenovi možnost utéct. Sehráli spolu jakési divadlo pro bezpečnostní kamery. Šokem bylo zjištění, že i mezi policisty jsou vampán. Podařilo se mu osvobodit Harkata i Hroozleyho a dostat se na ulici. Když se chtěli před světlem schovat do kanálů, narazili na vampána, jenž řekl, že vampýři budou blokovat vstup do podzemí. A policie jim byla znovu v patách. Darren na vlastní kůži pocítil vliv televize. Měli co dělat, aby uprchli rozzuřenému davu lidí a nakonec museli požádat o pomoc Richarda, Darrenova spolužáka, ovšem nedopadlo to podle očekávání. Nakonec se ukryli ve starém domě, aby nabrali sílu.
V noci se pak vydali k tunelům a odtud do jeskyně, kde se utkali s vampýry. Tam se znovu setkali s Vandžou i jeho rukojmí, inspektorkou Burgessovou. A ta se, zcela překvapivě, přidala na jejich stranu. Dostali se v jeskyni přes dveře trezoru, na druhé straně je přivítal Erve. O něco později se objevil i Steve a také Morgan, policista, co pomohl Darrenovi utéct. A lovci se zase ocitli v pasti plné vampýrů. Erve přivedl Debbie a Darren poprosil Harkate, aby Debbie a inspektorku Burgessovou odvedl do bezpečí. Ta se projevila jako pravá policistka, rozhodla se lovcům pomoci, vytrhla Morgan zbraň a vystřelila na Pána vampýrů. A jedna kulka ho zasáhla do ramene! Strhla se bitka, během níž se Hroozley vydal zabít Pána vampýrů. Ostatní se ho snažili krýt. Když Hroozley vyšplhal na plošinu, kde stál Pán vampýrů, přestali se všichni prát a jen se dívali. Pán vampýrů došel k zábradlí, sundal si kápi a řekl: "Věděl jsem, že to přijde, Sudd to předpověděl." Pak vyzval Hroozleyho na souboj. Hroozley byl skvělý bojovník, ale v boji tři na jednoho? Larten však v jednu chvíli udělal neskutečný skok, dostal se za Pána vampýrů, popadl ho a hodil přímo do jámy plné kůlů! Vampýři jen zmateně zírali na hořící tělo svého vůdce. Pan Hroozley zabil Pána vampýrů. Válka jizev je u konce. V tu chvíli se Steve Leopard vrhl na Hroozleyho, jenž se zřítil přímo do jámy za Pánem vampýrů. Larten se zachytil do řetězu, který měl Steve omotaný jako zbraň kolem ruky. Když dvojice přepadla, Gannen vyletěl a chytil Steva. Hroozley ale chtěl Steva za každou cenu zabít ale Gannen chtěl zabít ostatní. Hroozley se rozhodl zachránit ostatní a obětovat za to svůj život. Pan Hroozley spadl a nabodl se na kůly. Zemřel. Tato bitva byla u konce. Darren trval na tom, že jeho tělo vezmou s sebou, aby ho pohřbili. Než Steve s Ganennem z jeskyně odešli, Steve si vzal Darrena stranou a řekl mu hroznou zprávu. Pan Hroozley zemřel zbytečně! Ten polovampýr byl návnadou, jen Gannen a hrstka zasvěcených znala pravdu. A Steve mu taky prozradil, kdo je pravý Pán vampýrů.

Darren Shan - Spřeženci noci

24. dubna 2010 v 12:32 Darren Shan
Darren Shan - Spřeženci noci
Hlavní postavy: Darren Shan, Harkat, Vandža, pan Hroozley, Debii, Steve, Erve

Obsah:
Znovu se začaly dít zvláštní události v rodném městě pana Hroozleyho, opět někdo zabíjí podivným způsobem lidi. Bylo to už třináct let, co řádil ve městě Murlough. Tentokrát bylo jasné, že je tady vampýrů víc. Darren, pan Hroozley i Harkat se ubytovali v hotelu a v noci podnikali pátrací výpravy. Darren vzpomínal na Debii, na tu noc, kdy musel jejich rodinu bez rozloučení opustit. Jednoho dne u jejich pokoje zazvonil neznámý muž. Byl to školní inspektor a dožadoval se vysvětlení, proč Darren nechodí do školy, když je zapsán na Mahlerově škole. Darren nechápal, kde se vzaly doklady, které z něj dělají patnáctiletého chlapce. Nakonec se Darren rozhodl, že znovu okusí život školáka a po víkendu nastoupil do školy. Hned od začátku bylo jasné, že nezapadne. V hodině angličtiny a literatury je přišla učit mladá černoška, byla to Debii!

A tak po třinácti letech nastalo vysvětlování, co se stalo a proč Darren vypadá pořád stejně. Debbie slíbila, že mu pomůže s učením a domluvili si doučování u ní doma. Z Upíří hory přišla nepříjemná zpráva, zemřel Paris Nebess. Pan Hroozley se musel vydat zpět do hory zařídit pohřeb a nechal s Darrenem jen Harkata. Ve škole se Darren spřátelil s Richardem, kterého zachránil od pádu přes zábradlí. Konečně se měl s kým bavit. Týden utekl jako voda. V pátek šel Darren znovu na doučování k Debbii. Když se ji pokusil políbit, nedopadlo to zrovna růžově, a tak naštvaně odešel. Dostal se do neznámé části města a najednou ho praštil po hlavě. Vampýr! A očividně se ho chystal zabít háky, které měl na konci paží místo rukou. Pak se objevila další postava, černě oblečený muž se šálou a vampýr zmizel. Jeho zachráncem byl Steve Leopard, Darrenův kamarád.
Steve ho vzal k sobě do bytu, ošetřil mu zranění a vyprávěl mu, proč se stal lovcem vampýrů. Steve znal Skobu, toho vampýra, co napadl Darrena a také věděl, že není ve městě sám. Nakonec se spolu s Darrenem a Harkatem dal do pátrání po vampýrech v podzemí města. Ale opět dostaly události nečekaný spád. V noci někdo zabil Debiiny sousedy. Darren pak Debie řekl, že se o ni bojí, protože ví, kdo to udělal. Nakonec jí řekl celou pravdu o sobě. Debie se rozhodla, že bude pátrat ve stokách s nimi. Ten večer se vrátil Larten i s Vandou. Pan Hroozley neměl z přítomnosti Steva radost.
Začal týden úmorné práce v kanálech města. Pak se ztratila další spolužačka a Darren začal mít strach i o Richarda. Po dvojicích si rozdělili hlídky u spolužáků, kteří seděli ve škole v lavicích vedle Darrena. A v sobotu se rozpoutalo peklo, vampýři zaútočili! První, koho zahlédli, byl Skoba. Plán zněl: zranit ho a nechat se dovést ke skrýši vampýrů. Z útěku po střechách se stalo pronásledování v kanálech. Když se ocitli v rozlehlé komoře, obklopili je vampýři. Vlezli do pasti. Darren se setkal s dalším dávným přítelem z Circo Monstruoso. Skoba si dřív říkal Erve, ten chlapec, který osvobodil Vlčího muže a on mu za to ukousl obě ruce. Steve, najednou držel Debii s nožem pod krkem.
Steve byl poloviční vampýr, jak se záhy ukázalo. Bylo to na příkaz někoho vyššího.
Za vším stál Gannen Sochor. Na každé straně byli rukojmí, o které jejich přátelé nechtěli přijít. Všichni věděli, že budou bojovat do posledního muže. Pak Gannen udělal Vandžovi návrh. Útěk kanály začal. Nebyl čas na nic jiného, než na myšlenku jak se zachránit.

Darren Shan - Lovci z Přítmí

23. dubna 2010 v 20:45 Darren Shan
Darren Shan- Lovci z přítmí

Hlavní postavy: Darren Shan, Harkat, Vandža, Evanna, Pan Sudd

Obsah:
Nastala doba tragických chyb a rychlého sledu událostí. Darren je již 6 let upířím knížetem. Tuto dobu prožil v Upíří hoře, učil se zvykům a tradicím upírů, také bojovým dovednostem a pravidlům. Darren každý den plní svoje knížecí povinnosti a znovu složil Zkoušky smrti. Jednoho dne chce za starými přátely do Upíří hory a také že se mu to vyplní, na procházce s Harkatem narazí na Sudda, který má namířeno do Upíří hory. Jeho příchod nikdy nevěstí nic dobrého a je tomu tak i tentokrát. Na shromáždění uvnitř Knížecí síně se upíři dozvídají, co se změnilo ve vampýřím klanu. Sudd jim ale nesměl říct nic zásadního, nesměl prozradit, kde Pán Vampýrů je, jen jim poradil, aby nechaly události plynout. Upíři se dozvídají, že jsou 3 upíří lovci, kteří mohou změnit budoucnost upířího klanu. Jeden z lovců nebyl v hoře už dlouhou řadu let, další dva musí být pan Hroozley a jeho pomocník. Oba přijali výzvu jít za Pánem vampýrů. Svou roli by zde mohl sehrát i neupír, takže nakonec jde Harkat. Tato volba je pro něj těžká, protože ho trápí zlé sny z minulosti. A Sudd mu nabídl dvě možnosti. Buď půjde s ním a on mu ukáže, kým byl, nebo ho sny zatím budou trápit dál, a neboho sny budou trápit dál. Harkat neváhal ani na chvíli, a tak všichni tři vyrazili z Hory na cestu. Sudd se zmínil o Evanně, Hroozley se tedy rozhodl vydat za ní a zjistit, co mají dělat. Cestou se Darrenovi stala zvláštní věc. Zcela nečekaně u něj proběhla Očista. Jeho buňky se změnily, aby se z něj mohl stát dospělý upír. Bohužel, na cestě je sledují Vampáni a dojde k potyčce, při níž se seznámí s Vandžou Pochodem. On je tím třetím lovcem a stejně jako oni míří k Evanně. Vandža je velmi svérázný upír, dokonce kníže a Darrena hned zaujme jeho způsob boje. Společně dorazí k Evanně, což je velmi zvláštní žena. Evanna jim řekla, že na ně čeká po mnoho staletí, že budoucnost má dvě vyrovnané linie. Jak využijí nebo promarní svoje šance, to už je na nich. Darren se dozvídá také něco o jejím původu a spojitostech s ostatními výpravy. Hroozley se ptal Evanny, kde najdou Pána vampýrů. Ta mu řekla, že takto nemůže zasahovat do jejich budoucnosti, ale doprovodí je na další cestě. Všichni byli překvapení, dali na dobrou radu, aby se odevzdali do rukou osudu a poslouchali svoje srdce. Proto jejich další cesta vedla do Circo Monstruoso. Jedné noci, kdy Harkata opět trápil zlý sen, Darren za pomoci Evanny poodhalil část budoucnosti i minulosti. Kde jsou draci, kdo je jejich pánem, čím byl Harkat, kdo se stane Vládcem stínů? Budoucnost má několik cest a lovcům bude dopřáno setkat se čtyřikrát s Pánem vampýrů a dva z nich nepřežijí.
Darren se setkává s Evrou, který vyrostl a stal se otcem. Také ostatní staré známé a přátele po tolika letech rád potkává a je znovu na chvíli spokojený a bezstarostný. Darren také v Circo pochopil, že pan Topol i Evanna jsou mimo válku, že nemohou nikomu pomoct. Když jednoho večera vyslechne rozhovor těchto dvou, rozhodne se, že knížecí zdvořilost půjde stranou a raději se dozví, proč Evanna opustila tábor. Vyrazil za ní do lesa a byl překvapen tím, co zjistil. Sešla se s Vampýry!
Všichni se rozhodli vzít příležitost do svých rukou a zaútočit. Došlo k malé bitvě. Při tom jeden Vampýr se svým sluhou uniknou. Tak vychází najevo pravda o Vandžovi, že se jejich útěkem nic moc nestalo. Evanna se ale začala smát, zvedla čtyři prsty a jeden pak pomalu skrčila. A pak se jejich výprava rozdělila. Evanna se rozhodla vrátit zpět do jeskyně, Vandža se vydal do Upíří hory podat zprávu o Pánu vampýrů, a tak znovu zbyli jen tři.

Darren Shan - Upíří Kníže

23. dubna 2010 v 19:21 Darren Shan
Darren Shan - Upíří kníže
Hlavní postavy: Darren Shan, Harkat, Kurda, Seba, Pan Hroozley, Arra, Rudi, Šmouha

Obsah:
Darren se po nečekaných událostech rozhodl raději skočit do potoka a zemřít, než aby spolupracoval s Kurdou, jenž se, přidal k Vampýrům.
Z Upíří Hory, se dostal ven potokem, je celý rozlámaný a hlavně je mu zima. Pokusil se dostat do lesa, ale bylo to nad jeho síly. Ve chvíli, kdy myslel, že nepřežije, se ukázali kamarádi vlci Rudi a Šmouha.
Po nějaké době na lovu viděl Darrena Kurda, který ho hledal. Překvapilo ho, že s ním jde i pan Hroozley.
Darren slyšel jejich rozhovor o tom, jestli mohl přežít pád do řeky nebo ne. Také zaslechl, že se má stát Kurda jedním z upířích knížat. To by znamenalo, že se dostane ke Kamenu krve a mohl by tak Vampýrům říct, kde najdou upíry.
Darren se pak vrátil zpět k vlkům a poprosil Šmouhu, aby ho stará vlčice doprovodila do Hory, protože ona jediná znala cestu.
Když se do Hory dostane, komu se Darren svěří se svým podezřením? Hroozleymu, Sebovi? Nakonec zvolil Sebu, který byl překvapený, že ho vidí živého. Darren mu vyprávěl, co se stalo v jeskyni a jak byl Gavner zavražděn. Byl rozhodnutý, že se upíři musí dozvědět pravdu. Darren chtěl všechno prozradit při slavnosti. Podařilo se mu dostat k Síni a přerušit obřad, díky pomoci Seba a vlků nakonec řekl knížatům o Vampýrech v podzemí a zradě Kurdy. Knížata svolala výpravu do jeskyní pod Horou, aby našli Vampýry.Darren se rozhodl jít s nimi, dostal geniální nápad jak chytit Vampýry. Požádal o pomoc Madame Oktu, jež měla s ostatními pavouky v jeskyních odvést pozornost Vampýrů. To se podařilo a začala krvavá bitva.
V ní zemřela jediná upírka, kterou Darren znal, Arra, družka pana Hroozleyho.
Po bitvě se konal soud s Kurdou. Kurda řekl, že Vampýry navštívil pan Sudd a řekl jim, že se Vampýři chystají napadnout Upíry a zničit je. Kurdův plán byl stát se knížetem a získat přístup ke Kameni krve. Chtěl sjednotit Vampýry i Upíry, protože ani jedna rasa nechce válku. Bohužel Rada mu nevěřila, a tak po hlasování byl Kurda odveden do Síně smrti, kde ho narazili na kůly. Darren si před pohřebním obřadem všechno zapsal do svého deníku, stále musel myslet na Kurdu. Kurda chtěl zabránit zkáze upířího rodu, ale zabil Gavnera. Co si měl o něm Darren myslet?
Pak čekal Darrena soud. Svým návratem do Hory se odsoudil k smrti. Při zkouškách selhal, i když ne vlastní vinou. Navzdory zásluhám při záchraně Upírů a přímluvám některých upírů se Rada rozhodla, že stará pravidla a zákony nemohou měnit. Ale je možné postavit Darrena mimo dosah všech zákonů. I když není generálem, natož dospělým upírem, zvolili upíři Darrena Upířím knížetem.

Darren Shan - Zkoušky smrti

23. dubna 2010 v 18:31 Darren Shan
Darren Shan - Zkoušky Smrti
Hlavní postavy:Darren Shan, Harkat, pan Hroozley, Kurda, Gavner

Obsah:
Darren Shan se po dlouhé scestě dostává s panem Hroozleym do Upíří hory, kde se upíři scházejí. Aby Darren byl uznán upírem, čekali ho Zkoušky smrti. Zkoušek je 5, jakých, to vždycky záleží na losu. Má možnost výběru, kdo mu pomůže s přípravou a tréninkem. Protože byl Darrenův případ zvláštní, Seba mu získal u knížat podle zákonů den a noc na přípravu.
Jako první ho čekala zkouška ve Vodním bludišti. S kamenem přivázaným k tělu se vydal do bludiště, které se pomalu zaplňovalo vodou, a existovaly jen čtyři východy. Pokud se splete, utopí se.
Druhou, se stala Jehlová stezka, úzká jeskyně plná krápníků ostrých jako jehličky, kterou musel přejít z jedné strany na druhou. Měl jen dvě možnosti, buď si pořezat ruce, nebo propíchnout srdce.
Díky Svátku nemrtvých měl Darren i pár dnů navíc na odpočinek. Díky tomuto svátku se Darren dostal s Kurdou a Vanezem do podzemí. Kurda se věnoval zakreslování map podzemí Upíří hory, protože nikdo neznal všechny chodby, které tudy vedly. Darren poznaldalší tajemný národ Strážců krev.
Jako třetí zkoušku si vylosoval Síň plamenů, těžkou zkoušku, s níž mu musela pomoci Arra. Tato zkouška nedopadla dobře.
Čtvrtou zkouškou se stali Krvaví kanci. Kurda ale vymyslel malou lest jak získat pro Darrena trochu času. Přesto zkoušku musel podstoupit. Krvaví kanci byli dva. Prvního skolil, ale ten jej zavalil svým tělem. A druhý kanec na něj zaútočil. Když to vypadlo, že smrti neunikne, vběhl do arény Harkat a kance zabil. Tímto jeho činem Darren nesložil zkoušku a věděl, že bude odsouzen do Síně smrt.
V době, kdy knížata jednala o konečném verdiktu, přišel do cely Kurda a řekl mu, že mu pomůže uniknout z Hory podzemím. V chodbách je ale překvapil Gavner. Nechtěl, stejně jako Kurda, aby Darren zemřel a chtěl jim pomoct. V jedné jeskyni narazili na Vampýry, nepřátele upírů! Gavner i Darren chtěli varovat upíry, přestože by Darren zemřel. Gavner se postavil vampýrům a Kurdu poslal s Darrenem pro upíry. Kurda se ale rozhodl vrátit a pomoct Gavnerovi a Darrena poslal do Síně. A pak uviděl něco nepochopitelného. Kurda zabil Gavnera Zruče! Kurda je zrádce! Kurda se snažil všechno Darrenovi vysvětlit, ale Darren ho neposlouchal, nechtěl slyšet jeho návrhy. A tak, než by zničil svou pověst, a přistoupil na jeho návrh, nechal se strhnout proudem podzemní řeky.

Darren Shan - Upíří Hora

22. dubna 2010 v 18:58 Darren Shan
Hlavní postavy: Darren Shan, pan Hroozley,
Darren Shan - Upíří Hora
Kurda Smolt, Harkat, Seba Nila

Obsah:
Uplynulo 8 let od zasvěcení Darrena a také 12 let od poslední Rady v Upíří hoře. Tady se scházejí upíři, poznávají nové přírůstky, soutěží a jednoduše slaví své setkání. Pan Hroozley se rozhodl, že musí Darrena představit Radě upírů. S nimi cestovali 2 lidičkové od pana Sudda s posláním vyřídit tajnou zprávu upířím knížatům. Cesta k Upíří hoře je dlouhá a nebezpečná. Během cesty upíři
dodržují přísné tradice, například na zasněžené pláně si nemohou vzít ani teplé boty. Po cestě se střetnou se starým známým Gavnerem Zurčem. Upíři zjistí, že nejsou jedinými cestujícími. Jedné noci objeví krev vampýra a pak i jeho mrtvolu. Ale kdo ho zabil?
Medvěd, který se napil vampýři krve zešílel, přinutí skupinku k boji. Při boji zemře jeden z lidičků a druhý - Harkat promluvil. To bylo velice zvláštní, protože se mělo za to, že lidičkové nemluví.
Pak konečně dorazí k Upíří hoře a Darren poznává pravý upíří svět. Hora je změť chodeb, nikdo pořádně nezná celý labyrint. Potkal spoustu nových upírů, Sebu Nila, vrchního ubytovatele Upíří hory, Kurdu Smolta, budoucího knížete a Arru Plachetovou, jednu z mála upírek. Důležitá je zpráva, kterou přinesl Harkat. Blíží se noc Pána Vampýrů! Podle proroctví pana Sudda se, má jednoho dne objeví vampýr, který povede vampýry proti upírům. A upíři budou vyhlazeni. To pod tíhou událostí vede ke znepokojení celé Rady i ostatních upírů. Darren je také konečně představen Radě. Podle očekávání pana Hroozleyho se upírům zdá Darren moc mladý a nelíbí se jim, že je jen poloupíra. Darren proto musí podstoupit Prověření. To jsou zkoušky, které vyžadují upíří tradice a musí
zemře v Síni Smrti. Všichni doufají, že těch pět zkoušek zvládne.

Darren Shan - Krvavé chodby

22. dubna 2010 v 18:32 Darren Shan
Hlavní postavy: Darren Shan, pan Hroozley,
Darren Shan - Krvavé chodby
Debbie, Evra, Murlough


Obsah:
Jednou odpoledne vtrhne do stanu Darrena a pana Hroozleyho starý známy pana Hroozleyho Gavner Zurč. Je to upířích generálů. Zurč sděluje Hroozleymu důležitou zprávu. Po jeho odchodu se Darren dozvídá, že musí, opustí panoptikum a vyrazí do města. Darren z toho není zrovna nadšený, ale může vzít s sebou Evru. Kluci se ve městě náramně baví. Blíží se Vánoce a Darren chce ukázat Evrovi, jak se slavili. Při nákupech se seznámí s Debbie Rulíkovou.
Pan Hroozley se v poslední době chová divně. Jakmile zapadne slunce, vyráží ven a vrací se až před svítáním. Evra při sledování televize uslyší zprávu o 8 zabitých lidech. To by nebylo nic divného, kdyby jejich těla nebyla bez krve. Darrena okamžitě napadne, že je to práce Hroozleyho. Spolu s Evrou se ho snažili v noc sledovat. A mají štěstí pan Hroozley sleduje jakéhosi tlouštíka. Darren přísahá, že tlouštíka zachrání, i kdyby měl upíra zabít. K útoku sice dojde, ale objeví se důvod, proč pan Hroozley tlouštíka sledoval.
Ve starých jatkách dojde k boji, Darren ale zjistí, že ten, kdo zabíjí, je vampýr jménem Murlough. On byl důvod návštěvy Gavnera. Jednou večer unesl Evru vampýr. Pan Hroozley si myslí, že Murlough opustil město a rozhodne se odjet také pryč. Darren, jenž je venku s Debbií, objeví, kde se Murlough schovává. Je v kanálech. Darren s panem Hroozleym se tak musí vydat do kanálu hledat Evru. Murlough Darrenovi navrhne, že vymění Evra za pana Hroozleyho.
Spolu s panem Hroozleym vymyslí plán jak ho zachránit. Jenže v chodbách se pohádají a Murlough chytí i Darrena. Darren zkusí na vampýra fintu, nabídne Evra za Debbie. Vampýr se při pomyšlení na sladkou krev nechá přemluvit a s Darrenem se vydává do Debbiina bytu. Ve chvíli, kdy se vampýr chystá zabít Debbie, objeví se pan Hroozley a zabije ho. Celé to byla velká past.