.

Darren Shan - Jezero Duší

25. dubna 2010 v 10:53 |  Darren Shan
Hlavní postavy: Darren Shan, Evanna, Debie,
Darren Shan - Jezero Duší
Spits Abrams, Alice, Harkat, Vandža, pan Sudd

Po boji s Pánem vampýrů kalálech se Darren cítil velmi špatně. Larten Hroozley, jeho nejlepší přítel a učitel, byl po smrti. Měl chuť vyrazit za Stevem a bodnout mu kůl do srdce. Ale Hroozley ho varoval, ať se nenechá zaslepit hněvem. V jednom z tunelů potkali Evannu, která se k nim přidala. Evanna jim řekla, že promarnili 3 šance jak zabít Pána vampýrů. Teď se ale lovci mohli rozhodnout, co budou dělat dál. Vandža se rozhodl jít do Upíří hory, Debbie s inspektorkou Alicí se vracely do města. Darren se vydal do Circo Monstruoso a s ním i Harkat a Evanna. Darren se nemohl vyrovnat se smrtí Hroozleyho, pomohla mu až Truska, u ní se vybrečel nad svou ztrátou.
Harkatovy noční můry o pustinách, jámách plných kůlů a dracích se vrátily. Harkat se o sobě bude muset dozvědět pravdu. V Circo je navštívily Debbie a Alice a obě vysvětlily, co se stalo od doby, kdy se všichni rozdělili. Obě se rozhodly jít do Upíří hory, získat povolení od knížat a vybudovat armádu lidí, a Harkat s Darrenem je mají doprovodit. Pak se v Circo objevil Sudd. Řekl Harkatovi, že je čas zjistit, kým býval. Harkat trval na tom, že cestu musí podstoupit sám. Darren stál před rozhodnutím. Má jít s Debbie do Upíří hory nebo jít s přítelem, který mu tolikrát zachránil život? Nakonec šel s Harkatem. Sudd jim otevřel dveře do jiného světa. Někde v tomhle světě leží Jezero duší. Duše osoby, kterou Harkat býval. Pokud uspějí,
Harkat pochopí pravdu sám o sobě.
Nejdřív musí zabít černého pantera. Harkat věděl od upírů z Hory dost o lovení lvů, takže chtěl vykopat jámu s kůly pro pantera. Jenže plán nevyšel a jen tak tak za to nezaplatil vlastním životem. Pak pokračovali v cestě přes bažinu, až se dostali na mýtinu. Na mohyle tam ležela ropucha - a byla obrovská! A pod sebou měla želatinové kuličky. Při získávání těchto kuliček se Darren důvěrně seznámils krokodýly a nebýt příchodu Evanny, asi by byli večeří. Evanna s nimi šla až k jezeru. Pomohla jim se stavbou voru, poté se rozloučila a přidala radu. Plavba po jezeře byla nudná, a když se ukázala pevnina, najednou se k nim blížil neznámý tvor. Harkat vykřikl "Drak"! A drak zaútočil.
Darren se probudil, ležel v nějaké chatrči. Spits Abrams, tak se jmenoval muž, co vytáhl Darrena a Harkata z jezera. Vyprávěl jim, jak se na ostrov dostal, a zjistili, že v tom má prsty Sudd. Spitsovi řekl, že tohle je země draků a, jednoho dne přijdou dva lidi a splní mu jeho sen. Spits se rozhodl jít s nimi.
Přes hory se dostali až na pláň, kde stál Chrám Frašky, kde měli najít posvátnou tekutinu. Když Darren s Harkatem kradli lahvičky s tekutinou, přišel do chrámu opilý Spits a díky jeho zásahu se chrám zbortil. Unikli jen o vlásek podzemním tunelem plným pavouků. Dostali se z tunelu ven. Darren zjistil, že lidé z vesnice jsou podobnní Strážcům krve z Upíří hory a také pavouci jsou podobní Madame Oktě. Vydali se do údolí k jezeru, u kterého bylo pět draků. Měli úkol jak se dostat kolem draků k jezeru. Jednoduchá kombinace, tekutina z lahvičky, želatinové koule a zubu. Jezero duší mělo temně modrou vodu, v níž plavaly lidské postavy. Duše nemají pod vodou těla, ale když je vytáhneš, zhmotní se. Tady vyplulo na povrch i Spitsovo velké tajemství. A taky draci na oba dva útočili. Nastala chvíle, aby Harkat chytil svou duši. V síti byl upíří zrádce - Kurda Smolt! A pak je obklopily dračí plameny. Svět kolem se zastavil a všichni tři zírali na Sudda. Teď se museli Kurda a Harkat rozhodnout, která polovina bude žít. Kurda řekl, ať žije Harkat.
Pak oba dva prošli dveřmi a byli zpátky v Circo, přemýšleli nad, osudem Spitse Abramse, nad úžasnými draky, apod. Kde, v jaké dimenzi a čase vlastně byli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama