.

Darren Shan - Krvavé chodby

22. dubna 2010 v 18:32 |  Darren Shan
Hlavní postavy: Darren Shan, pan Hroozley,
Darren Shan - Krvavé chodby
Debbie, Evra, Murlough


Obsah:
Jednou odpoledne vtrhne do stanu Darrena a pana Hroozleyho starý známy pana Hroozleyho Gavner Zurč. Je to upířích generálů. Zurč sděluje Hroozleymu důležitou zprávu. Po jeho odchodu se Darren dozvídá, že musí, opustí panoptikum a vyrazí do města. Darren z toho není zrovna nadšený, ale může vzít s sebou Evru. Kluci se ve městě náramně baví. Blíží se Vánoce a Darren chce ukázat Evrovi, jak se slavili. Při nákupech se seznámí s Debbie Rulíkovou.
Pan Hroozley se v poslední době chová divně. Jakmile zapadne slunce, vyráží ven a vrací se až před svítáním. Evra při sledování televize uslyší zprávu o 8 zabitých lidech. To by nebylo nic divného, kdyby jejich těla nebyla bez krve. Darrena okamžitě napadne, že je to práce Hroozleyho. Spolu s Evrou se ho snažili v noc sledovat. A mají štěstí pan Hroozley sleduje jakéhosi tlouštíka. Darren přísahá, že tlouštíka zachrání, i kdyby měl upíra zabít. K útoku sice dojde, ale objeví se důvod, proč pan Hroozley tlouštíka sledoval.
Ve starých jatkách dojde k boji, Darren ale zjistí, že ten, kdo zabíjí, je vampýr jménem Murlough. On byl důvod návštěvy Gavnera. Jednou večer unesl Evru vampýr. Pan Hroozley si myslí, že Murlough opustil město a rozhodne se odjet také pryč. Darren, jenž je venku s Debbií, objeví, kde se Murlough schovává. Je v kanálech. Darren s panem Hroozleym se tak musí vydat do kanálu hledat Evru. Murlough Darrenovi navrhne, že vymění Evra za pana Hroozleyho.
Spolu s panem Hroozleym vymyslí plán jak ho zachránit. Jenže v chodbách se pohádají a Murlough chytí i Darrena. Darren zkusí na vampýra fintu, nabídne Evra za Debbie. Vampýr se při pomyšlení na sladkou krev nechá přemluvit a s Darrenem se vydává do Debbiina bytu. Ve chvíli, kdy se vampýr chystá zabít Debbie, objeví se pan Hroozley a zabije ho. Celé to byla velká past.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama