.

Darren Shan - Lovci z Přítmí

23. dubna 2010 v 20:45 |  Darren Shan
Darren Shan- Lovci z přítmí

Hlavní postavy: Darren Shan, Harkat, Vandža, Evanna, Pan Sudd

Obsah:
Nastala doba tragických chyb a rychlého sledu událostí. Darren je již 6 let upířím knížetem. Tuto dobu prožil v Upíří hoře, učil se zvykům a tradicím upírů, také bojovým dovednostem a pravidlům. Darren každý den plní svoje knížecí povinnosti a znovu složil Zkoušky smrti. Jednoho dne chce za starými přátely do Upíří hory a také že se mu to vyplní, na procházce s Harkatem narazí na Sudda, který má namířeno do Upíří hory. Jeho příchod nikdy nevěstí nic dobrého a je tomu tak i tentokrát. Na shromáždění uvnitř Knížecí síně se upíři dozvídají, co se změnilo ve vampýřím klanu. Sudd jim ale nesměl říct nic zásadního, nesměl prozradit, kde Pán Vampýrů je, jen jim poradil, aby nechaly události plynout. Upíři se dozvídají, že jsou 3 upíří lovci, kteří mohou změnit budoucnost upířího klanu. Jeden z lovců nebyl v hoře už dlouhou řadu let, další dva musí být pan Hroozley a jeho pomocník. Oba přijali výzvu jít za Pánem vampýrů. Svou roli by zde mohl sehrát i neupír, takže nakonec jde Harkat. Tato volba je pro něj těžká, protože ho trápí zlé sny z minulosti. A Sudd mu nabídl dvě možnosti. Buď půjde s ním a on mu ukáže, kým byl, nebo ho sny zatím budou trápit dál, a neboho sny budou trápit dál. Harkat neváhal ani na chvíli, a tak všichni tři vyrazili z Hory na cestu. Sudd se zmínil o Evanně, Hroozley se tedy rozhodl vydat za ní a zjistit, co mají dělat. Cestou se Darrenovi stala zvláštní věc. Zcela nečekaně u něj proběhla Očista. Jeho buňky se změnily, aby se z něj mohl stát dospělý upír. Bohužel, na cestě je sledují Vampáni a dojde k potyčce, při níž se seznámí s Vandžou Pochodem. On je tím třetím lovcem a stejně jako oni míří k Evanně. Vandža je velmi svérázný upír, dokonce kníže a Darrena hned zaujme jeho způsob boje. Společně dorazí k Evanně, což je velmi zvláštní žena. Evanna jim řekla, že na ně čeká po mnoho staletí, že budoucnost má dvě vyrovnané linie. Jak využijí nebo promarní svoje šance, to už je na nich. Darren se dozvídá také něco o jejím původu a spojitostech s ostatními výpravy. Hroozley se ptal Evanny, kde najdou Pána vampýrů. Ta mu řekla, že takto nemůže zasahovat do jejich budoucnosti, ale doprovodí je na další cestě. Všichni byli překvapení, dali na dobrou radu, aby se odevzdali do rukou osudu a poslouchali svoje srdce. Proto jejich další cesta vedla do Circo Monstruoso. Jedné noci, kdy Harkata opět trápil zlý sen, Darren za pomoci Evanny poodhalil část budoucnosti i minulosti. Kde jsou draci, kdo je jejich pánem, čím byl Harkat, kdo se stane Vládcem stínů? Budoucnost má několik cest a lovcům bude dopřáno setkat se čtyřikrát s Pánem vampýrů a dva z nich nepřežijí.
Darren se setkává s Evrou, který vyrostl a stal se otcem. Také ostatní staré známé a přátele po tolika letech rád potkává a je znovu na chvíli spokojený a bezstarostný. Darren také v Circo pochopil, že pan Topol i Evanna jsou mimo válku, že nemohou nikomu pomoct. Když jednoho večera vyslechne rozhovor těchto dvou, rozhodne se, že knížecí zdvořilost půjde stranou a raději se dozví, proč Evanna opustila tábor. Vyrazil za ní do lesa a byl překvapen tím, co zjistil. Sešla se s Vampýry!
Všichni se rozhodli vzít příležitost do svých rukou a zaútočit. Došlo k malé bitvě. Při tom jeden Vampýr se svým sluhou uniknou. Tak vychází najevo pravda o Vandžovi, že se jejich útěkem nic moc nestalo. Evanna se ale začala smát, zvedla čtyři prsty a jeden pak pomalu skrčila. A pak se jejich výprava rozdělila. Evanna se rozhodla vrátit zpět do jeskyně, Vandža se vydal do Upíří hory podat zprávu o Pánu vampýrů, a tak znovu zbyli jen tři.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama