.

Darren Shan - Spřeženci noci

24. dubna 2010 v 12:32 |  Darren Shan
Darren Shan - Spřeženci noci
Hlavní postavy: Darren Shan, Harkat, Vandža, pan Hroozley, Debii, Steve, Erve

Obsah:
Znovu se začaly dít zvláštní události v rodném městě pana Hroozleyho, opět někdo zabíjí podivným způsobem lidi. Bylo to už třináct let, co řádil ve městě Murlough. Tentokrát bylo jasné, že je tady vampýrů víc. Darren, pan Hroozley i Harkat se ubytovali v hotelu a v noci podnikali pátrací výpravy. Darren vzpomínal na Debii, na tu noc, kdy musel jejich rodinu bez rozloučení opustit. Jednoho dne u jejich pokoje zazvonil neznámý muž. Byl to školní inspektor a dožadoval se vysvětlení, proč Darren nechodí do školy, když je zapsán na Mahlerově škole. Darren nechápal, kde se vzaly doklady, které z něj dělají patnáctiletého chlapce. Nakonec se Darren rozhodl, že znovu okusí život školáka a po víkendu nastoupil do školy. Hned od začátku bylo jasné, že nezapadne. V hodině angličtiny a literatury je přišla učit mladá černoška, byla to Debii!

A tak po třinácti letech nastalo vysvětlování, co se stalo a proč Darren vypadá pořád stejně. Debbie slíbila, že mu pomůže s učením a domluvili si doučování u ní doma. Z Upíří hory přišla nepříjemná zpráva, zemřel Paris Nebess. Pan Hroozley se musel vydat zpět do hory zařídit pohřeb a nechal s Darrenem jen Harkata. Ve škole se Darren spřátelil s Richardem, kterého zachránil od pádu přes zábradlí. Konečně se měl s kým bavit. Týden utekl jako voda. V pátek šel Darren znovu na doučování k Debbii. Když se ji pokusil políbit, nedopadlo to zrovna růžově, a tak naštvaně odešel. Dostal se do neznámé části města a najednou ho praštil po hlavě. Vampýr! A očividně se ho chystal zabít háky, které měl na konci paží místo rukou. Pak se objevila další postava, černě oblečený muž se šálou a vampýr zmizel. Jeho zachráncem byl Steve Leopard, Darrenův kamarád.
Steve ho vzal k sobě do bytu, ošetřil mu zranění a vyprávěl mu, proč se stal lovcem vampýrů. Steve znal Skobu, toho vampýra, co napadl Darrena a také věděl, že není ve městě sám. Nakonec se spolu s Darrenem a Harkatem dal do pátrání po vampýrech v podzemí města. Ale opět dostaly události nečekaný spád. V noci někdo zabil Debiiny sousedy. Darren pak Debie řekl, že se o ni bojí, protože ví, kdo to udělal. Nakonec jí řekl celou pravdu o sobě. Debie se rozhodla, že bude pátrat ve stokách s nimi. Ten večer se vrátil Larten i s Vandou. Pan Hroozley neměl z přítomnosti Steva radost.
Začal týden úmorné práce v kanálech města. Pak se ztratila další spolužačka a Darren začal mít strach i o Richarda. Po dvojicích si rozdělili hlídky u spolužáků, kteří seděli ve škole v lavicích vedle Darrena. A v sobotu se rozpoutalo peklo, vampýři zaútočili! První, koho zahlédli, byl Skoba. Plán zněl: zranit ho a nechat se dovést ke skrýši vampýrů. Z útěku po střechách se stalo pronásledování v kanálech. Když se ocitli v rozlehlé komoře, obklopili je vampýři. Vlezli do pasti. Darren se setkal s dalším dávným přítelem z Circo Monstruoso. Skoba si dřív říkal Erve, ten chlapec, který osvobodil Vlčího muže a on mu za to ukousl obě ruce. Steve, najednou držel Debii s nožem pod krkem.
Steve byl poloviční vampýr, jak se záhy ukázalo. Bylo to na příkaz někoho vyššího.
Za vším stál Gannen Sochor. Na každé straně byli rukojmí, o které jejich přátelé nechtěli přijít. Všichni věděli, že budou bojovat do posledního muže. Pak Gannen udělal Vandžovi návrh. Útěk kanály začal. Nebyl čas na nic jiného, než na myšlenku jak se zachránit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama