.

Darren Shan - Synové osudu

19. dubna 2010 v 17:40 |  Darren ShanDarren Shan, Harkat, Vandža, Steve, Annii, Darius, Gennen, Pan Sudd, Evanna, Pan Topol, Alice, Ervé

Obsah:
Steve odhalil tajemství, Dariova matka je Annii, Darrenova sestra. Darren si promluvit s Dariusem a vyjasnili si věcí o upírech a vampýrech a jiných. Pochopil, že mu otec celou dobu lhal. Darren chtěl, aby se vrátil k matce a zapomněl. Jenže Vandža mu řekl, že to nejde, protože je polovampýrem. Pak bylo nutné, říct všechno Annii. Darren nakonec Annii prozradil, že Darius vampýr. A navrhl plán, udělat z něj upíra. A tak si Darius s Darrenem vyměnili krev. Pro Darrena to bylo téměř nesnesitelné, protože je uprostřed očisty.
Darren se chtěl vrátit na stadion, jenže ho policie obklíčila a hodlala zabít každého účinkujícího. Když se dostali do chodeb stadionu, věděli, že se blíží k osudovému setkání. Stan Circo Mostruoso hořel. Uprostřed stály šibenice a Steve. Nemohl chybět ani Sudd. A v tom začal boj. Ve zmatku Steve s Gannenem vyběhli ze stadiónu a dostali se až k mostu, kde čekali na Darrena s Vandžou. Za nimi běželi Sudd a Evanna. Vandža se dal do boje se Stevem a Gannenem. Při souboji Gannen bodl meč Vandžovi do zad. Steve se jen zachechtal. V tom se objevil Ervé, a začal bránit Vandžu. Steve do něj vrazil meč a Ervé zemřel. Najednou Darrenem projela ostrá bolest. Byla to odezva po zasvěcení Dariuse. Steve se nechal oslepit vidinou vítězství. Darren doufal v Upíří bohy a naslepo bodl nožem a strefil se do Stevovy hrudi. Pan Sudd tleskal: "Vždycky jsem ti věřil, Darrene. Tenhle svět bude tvůj, tedy spíš náš. Budeme vládnout spolu. Pojď a obejmi tatínka, Darrene, můj synu!" Celý Darrenův život byl jen lež. Válka se Stevem měla svět zbavit toho slabšího. Zraněný Steve to slyšel, namáhavě promluvil a prosil o pomoc. Ale pro Sudda byl jen slaboch. Darren dostal nápad, vyprovokovat Steveho, on na to skočil, zvedl ruku a vrazil Darrenovi nůž do břicha. Sudd to nechápal. Oba bratři spolu spadli do řeky a umřeli. Ocitl se v Jezeře duší, místo, kam se dostanou duše, když nemohou opustit Zemi. Vzpomínky, jsou jediné, co tady má. V tomto ho najednou něco obklopuje, síť! Je venku z Jezera. Jeho zachránci jsou Lidička a Evanna.
Evanna mu řekla, jak otec ovládá čas a události. Taky mu oznámila, že se musí sejít se Suddem. Evanna prozradila, že ho otec mohl zachránit dřív, ale chtěl ho potrestat.
V přítomnosti uplynuly dva roky. Válka stále zuří, ale konec je na dohled.
Nejvyšší vůdci bojují o mír, Vandža a Harkat na straně upírů, Gannen za vampýry. Proto udělal Sudd s Evannou obchod, ona porodí dítě, on osvobodí Darrena.
Společně pak vešli do jeskyně Sudda. Tahle jeskyně je jeho soukromí, plné uměleckých předmětů, i Evanna tu byla jen několikrát. Výjimkou jsou duše z Jezera. Musí je vzít sem, aby z nich udělal Lidičky. Darrenovi to došlo. To byla součást dohody mezi Evannou a Suddem.

Nutili ho, aby skočil do studny. Darren po nějaké době skočil. Po několika minutách mu ta zelená tekutina začala rozežírat maso, svaly až s něho zbyli jenom kosti. Ty pak Sudd spojil do hromady, některé i zlomil. Pak ho obalili kůži a sešil ho dohromady. Jakmile ho sešil, pustil do něho tu zelenou tekutinu, do které na začátku skočil a pumpoval mu to do žil. Po nějaké době se probudil a po své "proměně" prošel dveřmi a objevil se v opuštěném divadle v jeho rodném městě.
A po pár minutách potkal dva mladé kluky, byl to Darren a Steve jak šli na představení. Když se objevil pan Hroozley s tarantulí Madame Oktou, nemohl propásnout vystoupení. Celé mu to dalo smysl. On se stal Lidičkou, dostal šanci změnit budoucnost. Evanna mu zašila do hábitu jeho deníky. Ty, jež si psal celou dobu. Bylo tam vše o upírech a vampýrech, Upíří hoře, Válce jizev. Musel udělat jediné, předat svoje deníky Darrenu Shanovi, který se vždycky chtěl stát spisovatelem. Pan Sudd knihy nečte, ten jediný druh umění ho nezajímá. Darren přišel za panem Topolem a předal mu jeho deník, aby je poslal Darrenovi. A tak končí tento poslední díl Darrena Shana.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Neet Neet | Web | 22. dubna 2010 v 18:28 | Reagovat

Z toho dílu jsem byla úplně hotová - po dočtení byla moje první myšlenka: Sudd je zmetek!Ale líbí se mi jeho zvláštní krutý druh zábavy - pohrávat si s lidskými osudy...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama