.

Darren Shan - Upíří Kníže

23. dubna 2010 v 19:21 |  Darren Shan
Darren Shan - Upíří kníže
Hlavní postavy: Darren Shan, Harkat, Kurda, Seba, Pan Hroozley, Arra, Rudi, Šmouha

Obsah:
Darren se po nečekaných událostech rozhodl raději skočit do potoka a zemřít, než aby spolupracoval s Kurdou, jenž se, přidal k Vampýrům.
Z Upíří Hory, se dostal ven potokem, je celý rozlámaný a hlavně je mu zima. Pokusil se dostat do lesa, ale bylo to nad jeho síly. Ve chvíli, kdy myslel, že nepřežije, se ukázali kamarádi vlci Rudi a Šmouha.
Po nějaké době na lovu viděl Darrena Kurda, který ho hledal. Překvapilo ho, že s ním jde i pan Hroozley.
Darren slyšel jejich rozhovor o tom, jestli mohl přežít pád do řeky nebo ne. Také zaslechl, že se má stát Kurda jedním z upířích knížat. To by znamenalo, že se dostane ke Kamenu krve a mohl by tak Vampýrům říct, kde najdou upíry.
Darren se pak vrátil zpět k vlkům a poprosil Šmouhu, aby ho stará vlčice doprovodila do Hory, protože ona jediná znala cestu.
Když se do Hory dostane, komu se Darren svěří se svým podezřením? Hroozleymu, Sebovi? Nakonec zvolil Sebu, který byl překvapený, že ho vidí živého. Darren mu vyprávěl, co se stalo v jeskyni a jak byl Gavner zavražděn. Byl rozhodnutý, že se upíři musí dozvědět pravdu. Darren chtěl všechno prozradit při slavnosti. Podařilo se mu dostat k Síni a přerušit obřad, díky pomoci Seba a vlků nakonec řekl knížatům o Vampýrech v podzemí a zradě Kurdy. Knížata svolala výpravu do jeskyní pod Horou, aby našli Vampýry.Darren se rozhodl jít s nimi, dostal geniální nápad jak chytit Vampýry. Požádal o pomoc Madame Oktu, jež měla s ostatními pavouky v jeskyních odvést pozornost Vampýrů. To se podařilo a začala krvavá bitva.
V ní zemřela jediná upírka, kterou Darren znal, Arra, družka pana Hroozleyho.
Po bitvě se konal soud s Kurdou. Kurda řekl, že Vampýry navštívil pan Sudd a řekl jim, že se Vampýři chystají napadnout Upíry a zničit je. Kurdův plán byl stát se knížetem a získat přístup ke Kameni krve. Chtěl sjednotit Vampýry i Upíry, protože ani jedna rasa nechce válku. Bohužel Rada mu nevěřila, a tak po hlasování byl Kurda odveden do Síně smrti, kde ho narazili na kůly. Darren si před pohřebním obřadem všechno zapsal do svého deníku, stále musel myslet na Kurdu. Kurda chtěl zabránit zkáze upířího rodu, ale zabil Gavnera. Co si měl o něm Darren myslet?
Pak čekal Darrena soud. Svým návratem do Hory se odsoudil k smrti. Při zkouškách selhal, i když ne vlastní vinou. Navzdory zásluhám při záchraně Upírů a přímluvám některých upírů se Rada rozhodla, že stará pravidla a zákony nemohou měnit. Ale je možné postavit Darrena mimo dosah všech zákonů. I když není generálem, natož dospělým upírem, zvolili upíři Darrena Upířím knížetem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama