.

Darren Shan - Zabijáci úsvitu

24. dubna 2010 v 17:42 |  Darren Shan
Darren Shan - Zabijáci úsvitu

Hlavní postavy:Darren Shan, Harkat, pan Hroozley, Vandža, Debie, Steve, Erve, inspektorka Burgessovou

Obsah:
Lovci jsou v menšině a na útěku. Utíkají kanály před vampýry. Vandža navrhl, aby se rozdělili, že on udělá návnadu. Chvíli se mu podařilo mást jejich stopy, ale nakonec jim byli vampýři v zádech. Naštěstí se dostali do známé části kanalizace a podařilo se jim dostat na povrch. Vrátili se do domu, ve kterém bydlel Steve. Darren se ho ptal, proč je nechali vampýři utéct a Steve mu řekl, co se dozvěděli od Sudda. Taky mu prozradil, proč si dal práci nalákat Darrena i lovce do pasti v podzemí. Mezitím Vandža vyslýchal vampána, kterého vzali jako rukojmí.
Dozvěděl se, proč je nechal Gannen odejít. Protože je může zabít jen Pán vampýrů. Musí je zabít sám, aby zvítězili. Panu Hroozleymu najednou došlo, co se vlastně děje. Steve pořád vyhrával, pořád byly součástí jeho plánu. Když odhrnul závěsy v ulicích pod nimi, byla plná policajtů a armády, která je obklíčili. Hroozley vymyslel plán na útěk, jenže díky zvrtnutému kotníku nevyšel. Tak se znovu museli rozdělit. Darren, Hroozley a Harkat se nechali zatknout a Vandža unikl. Ve vězení se dva policisté snažili od Darrena zjistit, co jsou zač. Při výslechu vznikl zmatek, který způsobil Steve svým útěkem a při kterém dal Darrenovi možnost utéct. Sehráli spolu jakési divadlo pro bezpečnostní kamery. Šokem bylo zjištění, že i mezi policisty jsou vampán. Podařilo se mu osvobodit Harkata i Hroozleyho a dostat se na ulici. Když se chtěli před světlem schovat do kanálů, narazili na vampána, jenž řekl, že vampýři budou blokovat vstup do podzemí. A policie jim byla znovu v patách. Darren na vlastní kůži pocítil vliv televize. Měli co dělat, aby uprchli rozzuřenému davu lidí a nakonec museli požádat o pomoc Richarda, Darrenova spolužáka, ovšem nedopadlo to podle očekávání. Nakonec se ukryli ve starém domě, aby nabrali sílu.
V noci se pak vydali k tunelům a odtud do jeskyně, kde se utkali s vampýry. Tam se znovu setkali s Vandžou i jeho rukojmí, inspektorkou Burgessovou. A ta se, zcela překvapivě, přidala na jejich stranu. Dostali se v jeskyni přes dveře trezoru, na druhé straně je přivítal Erve. O něco později se objevil i Steve a také Morgan, policista, co pomohl Darrenovi utéct. A lovci se zase ocitli v pasti plné vampýrů. Erve přivedl Debbie a Darren poprosil Harkate, aby Debbie a inspektorku Burgessovou odvedl do bezpečí. Ta se projevila jako pravá policistka, rozhodla se lovcům pomoci, vytrhla Morgan zbraň a vystřelila na Pána vampýrů. A jedna kulka ho zasáhla do ramene! Strhla se bitka, během níž se Hroozley vydal zabít Pána vampýrů. Ostatní se ho snažili krýt. Když Hroozley vyšplhal na plošinu, kde stál Pán vampýrů, přestali se všichni prát a jen se dívali. Pán vampýrů došel k zábradlí, sundal si kápi a řekl: "Věděl jsem, že to přijde, Sudd to předpověděl." Pak vyzval Hroozleyho na souboj. Hroozley byl skvělý bojovník, ale v boji tři na jednoho? Larten však v jednu chvíli udělal neskutečný skok, dostal se za Pána vampýrů, popadl ho a hodil přímo do jámy plné kůlů! Vampýři jen zmateně zírali na hořící tělo svého vůdce. Pan Hroozley zabil Pána vampýrů. Válka jizev je u konce. V tu chvíli se Steve Leopard vrhl na Hroozleyho, jenž se zřítil přímo do jámy za Pánem vampýrů. Larten se zachytil do řetězu, který měl Steve omotaný jako zbraň kolem ruky. Když dvojice přepadla, Gannen vyletěl a chytil Steva. Hroozley ale chtěl Steva za každou cenu zabít ale Gannen chtěl zabít ostatní. Hroozley se rozhodl zachránit ostatní a obětovat za to svůj život. Pan Hroozley spadl a nabodl se na kůly. Zemřel. Tato bitva byla u konce. Darren trval na tom, že jeho tělo vezmou s sebou, aby ho pohřbili. Než Steve s Ganennem z jeskyně odešli, Steve si vzal Darrena stranou a řekl mu hroznou zprávu. Pan Hroozley zemřel zbytečně! Ten polovampýr byl návnadou, jen Gannen a hrstka zasvěcených znala pravdu. A Steve mu taky prozradil, kdo je pravý Pán vampýrů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama