.

Darren Shan - Zkoušky smrti

23. dubna 2010 v 18:31 |  Darren Shan
Darren Shan - Zkoušky Smrti
Hlavní postavy:Darren Shan, Harkat, pan Hroozley, Kurda, Gavner

Obsah:
Darren Shan se po dlouhé scestě dostává s panem Hroozleym do Upíří hory, kde se upíři scházejí. Aby Darren byl uznán upírem, čekali ho Zkoušky smrti. Zkoušek je 5, jakých, to vždycky záleží na losu. Má možnost výběru, kdo mu pomůže s přípravou a tréninkem. Protože byl Darrenův případ zvláštní, Seba mu získal u knížat podle zákonů den a noc na přípravu.
Jako první ho čekala zkouška ve Vodním bludišti. S kamenem přivázaným k tělu se vydal do bludiště, které se pomalu zaplňovalo vodou, a existovaly jen čtyři východy. Pokud se splete, utopí se.
Druhou, se stala Jehlová stezka, úzká jeskyně plná krápníků ostrých jako jehličky, kterou musel přejít z jedné strany na druhou. Měl jen dvě možnosti, buď si pořezat ruce, nebo propíchnout srdce.
Díky Svátku nemrtvých měl Darren i pár dnů navíc na odpočinek. Díky tomuto svátku se Darren dostal s Kurdou a Vanezem do podzemí. Kurda se věnoval zakreslování map podzemí Upíří hory, protože nikdo neznal všechny chodby, které tudy vedly. Darren poznaldalší tajemný národ Strážců krev.
Jako třetí zkoušku si vylosoval Síň plamenů, těžkou zkoušku, s níž mu musela pomoci Arra. Tato zkouška nedopadla dobře.
Čtvrtou zkouškou se stali Krvaví kanci. Kurda ale vymyslel malou lest jak získat pro Darrena trochu času. Přesto zkoušku musel podstoupit. Krvaví kanci byli dva. Prvního skolil, ale ten jej zavalil svým tělem. A druhý kanec na něj zaútočil. Když to vypadlo, že smrti neunikne, vběhl do arény Harkat a kance zabil. Tímto jeho činem Darren nesložil zkoušku a věděl, že bude odsouzen do Síně smrt.
V době, kdy knížata jednala o konečném verdiktu, přišel do cely Kurda a řekl mu, že mu pomůže uniknout z Hory podzemím. V chodbách je ale překvapil Gavner. Nechtěl, stejně jako Kurda, aby Darren zemřel a chtěl jim pomoct. V jedné jeskyni narazili na Vampýry, nepřátele upírů! Gavner i Darren chtěli varovat upíry, přestože by Darren zemřel. Gavner se postavil vampýrům a Kurdu poslal s Darrenem pro upíry. Kurda se ale rozhodl vrátit a pomoct Gavnerovi a Darrena poslal do Síně. A pak uviděl něco nepochopitelného. Kurda zabil Gavnera Zruče! Kurda je zrádce! Kurda se snažil všechno Darrenovi vysvětlit, ale Darren ho neposlouchal, nechtěl slyšet jeho návrhy. A tak, než by zničil svou pověst, a přistoupil na jeho návrh, nechal se strhnout proudem podzemní řeky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama