.

Melissa de la Cruzová - Útočištný ostrov

25. dubna 2010 v 19:22 | WithinBlog |  Stopy Strachu - Hororové duchařské povídky
Legenda o Anně Bartonové
Hlavní postavy: Hannah, Dylen Ward, matka od Hannah

Obsah:

Jednoho únorového rána se Hannah probudila ve 3 ráno, kvůli nepříjemnému zvuku, světly. Chvíli jen blikalo, ale pak zhaslo a najdou, zase svítí. Nejdříve dávala vinu elektrické instalaci nebo sobě. Ale když se to stávalo i další noci začala tomu věnovat pozornost. Další noc nešla spát a pozorovala svíce. Najednou svíce začal blikat, byla si jistá, že zhasínala světlo, a za chvíli usnula. Hannah nebyla jako ostatní dívky, nebála se tmy a zvykla si na zvuky v domě, protože bydlela na Útočištném ostrově.
Hannah je středoškolačka jí 15 let a její matka pracuje jako barmanka v jednom baru. Její matka pracuje jenom 3 měsíce v roce. Zbytek roku zde je ticho. Hannah a její rodiče, jak ještě byly spolu, zde přijeli na dovolenou, ale jakmile se jejich otec seznámil s uměleckou agentkou, utekly spolu a Hannah a její matka zde zůstaly.
Další zimní noci, začala žárovka blikat, silně bouchly dveře. Hannah se lekal a všimla stínu vedle dveří. Zeptala se kdo tam je a po chvíli zaslechla odpověď "Nikdo otočila se a za ní sedě kluk. Zeptala se ho, co tu dělá a kluk odpověděl " Já tady bydlím". Ten kluk byl starý jak ona. Pak ten kluk řekl, že jí rád poznal a odešle a světlo se zhaslo a dveře se zavřely. Ráno se svěřila matce o tom klukovi. Ale její matka si myslela, že si vymýšlí.
Ale on se další noc vrátil a jenom na ní upíral zrak a bezeslova odešel. Hannah na něho čekala i další noc. Další noc kluk přišel, rozsvítila se všechna světla a dveře bouchly, ale Hannah se nelekal, čekala to. Objevil se u postele a viděl dvě ranky. Zeptala se " Co jsi zač?" a on odpověděl " Jsem to, čemu vy říkáte upír". Je jedna legenda, která vypráví o rodině upíru, která žila na ostrově. Po chvíli povídání něco začalo silně bušit na okno.
Hannah otevřela okno, ale nikdo to nebyl a v tom najednou dole viděla siluetu neznámého pána, kterému záři oči červené. Byl to jiný druh upíra, řekl chlapec, ten který zabijí jiné upíry, jako je on. Pak na chvíli zmizel, ale vrátil se. Jakmile se vrátil, měl na Hannah prosbu. Jestli by mu nemohla dát kousek krev, aby načerpal síly. Hannah potřebovala nějaký čas na rozmyšlenou, chlapec jí pochopil a zmizel.
Objevil se další noc a chlapec jí pověděl víc o nestvůře, a že potřebuje co
nejrychleji krev jinak ho nestvůra zabije. Najednou na okno znovu začala bušit nestvůra. Hannah se chlapci omluvila, že mu nemůže. Chlapec to přijal a smutně odešel. Další den na něho vzpomínala, co jí řekl.
A v ten večer se kluk zase vrátil. Hannah nakonec souhlasila s tím, že jím může vzít krev. Kluk jí dal dlouhé zuby na krk a začal sát a omdlela. Probudila se až ráno. Dívala se do zrcadla a hledala ranky po kousnutí, našla je, ale byly malé, že šli zrovna vidět. Ještě pře tím než jí kousnul, jí prozradil jméno, jmenoval se Dylen Ward. U krbu našla nějakou desku a na ní, bylo vyryto" dům Wardů útulek pro ztracence".
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama