.

Červenec 2010

Titan Quest - Návod Část. III

14. července 2010 v 9:16 | WithinBlog |  Návod

Orient

Visuté zahrady

Ze žlutého portálu vylezete v Babylónských zahradách. Jestli máte chuť, pokecejte si s jediným človíčkem, který v této lokaci na vás může promluvit, ale není to nezbytné. Aktivujte portál Visuté zahrady a přes spoustu můstků a několik schodišť se vyšplehejte o 4 patra výš ke vchodu do Mardukova chrámu. Není kam odbočit, není kam zabloudit, potkáte "jen" spoustu nových potvor :-)
0000008008_n37.jpg (52101 bytes)Mardukův chrám má celkem 4 úrovně. Dírou ve zdi sestupte ze vstupní haly dolů do první úrovně a opět stylem hlava-nehlava zlikvidujte všechny potvory, které se vám připletou i nepřipletou do cesty. Až prošmejdíte celý chrám, sestupte do poslední úrovně, kde za mříží (to byste asi nečekali, ale fakt i tahle se za vámi zavře) na vás čeká boss v podobě trojhlavé chiméry. Na pomoc tam má i 4 pasti. Pokud bojujete na dálku, první dvě pasti blíž u mříže můžete zlikvidovat z práhu místnosti, než se na vás ta potvora vyřítí, tím si trochu pomůžete v boji.
Když už naděláte z chiméry surovinu na karbanátky, prohrabte se v jejich truhlicích a projděte do otevřených dveří. Tam spatříte na zemi raněnou Feiyan (ta ženská si nedá pokoj!). Zdvořile si s ní popovídejte, aktualizuje se vám hlavní úkol a přibude pár zkušeností. Nechte Feiyan ať se léčí sama a pokračujte v záchraně světa východem do okolí Babylónu.

Okolí Babylónu

Po aktivaci portálu Okolí Babylónu si promluvte se sedlákem Appou kvůli hlavnímu úkolu (tím je pořád honba za Telkinem, který prolítává krajinou s Kronovým srpem v ruce a hejnem potvor kolem sebe). K vesnici se přiřítí sedlák Immeru s několika ichtiovci v patách. Rozmluvou s ním získáte vedlejšák "Sémě zkázy", tak vyčistěte nedaleká políčka od potvor a Immeru vás odmění morálně i věcně :-)
0000008008_n38.jpg (54152 bytes) 0000008008_n39.jpg (99503 bytes)
Bez dalších vedlejšáků se probojujte Parthskými výšinami k Hedvábné stezce a u Fontány znovuzrození pokecejte s řemeslníkem Minanim. Pokud vás nezahřejou souboje se všudepřítomnými potvorami, vytáhněte teplé oblečení, protože na konci Baktrijských lesů vstoupíte do oblasti Amda, krajiny sněhu a ledu. Za ní najdete po delší době kousek civilizace ve vesnici Šangšung.

Západní Hedvábná stezka

0000008008_n40.jpg (98059 bytes)
Ve vesnici Šangšung získáte dva vedlejšáky. Pasang Do-ma vám poví o existenci obrovského Yettiho, kterého viděl na vlastní oči. Kilu Tem-ba si postěžuje na útoky neandrtálců, ale hlavně má starost o svého syna, který se před několika dny kamsi ztratil. Plnění tohohle úkolu "Tajemství hor" se vám bude cestou průběžně aktualizovat.
0000008008_n41.jpg (107885 bytes)Aktivujte portál "Západní Hedvábná stezka" a průsmykem Natu La s jednou jeskyní se po visutém mostě probojujte na hřeben Natu La. V jeho jihovýchodní části potkáte vyděšeného obchodníka z karavany Gong Lia. Ledoví démoni mu zničili vůz se zbožím, pomstěte se jim za něj, vyčistěte od nich i malou jeskyni a úkol "Karavana v nesnázích" dovršíte rozhovorem s roztřeseným Gong Liem. Přes kratičkou oblast Amdo pokračujte do údolí Chumbi.
Neodbočujte hned po dřevěné lávce na východ, pokračujte dál na sever. Před domkem stojí stařešina Šangšungu Ang Tše-ring. V rozhovoru vám řekne o jeskyni se vzácnými zbraněmi, které by vesničanům pomohly v boji proti agresivním potvorám, ale jeskyni ovládli zlí duchové a on se nemůže ke zbraním dostat. Zlikvidujte za visutým mostem neandrtálce před jeskyní i stíny Padlých arcimágů uvnitř, vraťte se k Ang Tše-ringovi a sdělte mu dobrou zprávu, že jeskyně je čistá, ale i tu špatnou, že zbraně z podstavců v jeskyni zmizely. Aktualizuje se vám vedlejšák "Tajemství hor". Teď nebudete hledat jen ztraceného syna, ale i ztracené zbraně.
Nyní se už přesuňte po lávce, kterou jste předtím míjeli, do východní části údolí a pokračujte dál až na zasněžený vrcholek Tsongmo. Kousek před jeskyní stojí ztracený syn Da-wa Fu-ti, který se chtěl stát hrdinou a donést vesničanům ony skvělé zbraně, ale neandrtálci ho o ně připravili a teď je má nejvyšší válečný vůdce neandrtálců Barmanu. Achjo, nerozvážné mládí :-) Vyčistěte si prostor před jeskyní a v té se probojujte až do spodního patra, odkud vede východ na malé prostranství. Začněte čistku od severu, nejdřív se snažte pozabíjet ostatní neandrtálce, než se utkáte s bossem. Čeká vás další hodně tuhý souboj. Dá se před ním utéct zpět do jeskyně a doléčit se, ale stalo se mi, že za mnou vešel i tam a nezbylo než vyběhnout o patro výš, tam už za mnou nešel.
0000008008_n42.jpg (62167 bytes)Až se vám podaří ho konečně sejmout, mrkněte do jeho objemné truhly a doneste zprávu o svém úspěšném pátrání Kilu Tem-bovi do Šangšungu.
Kousek nad touto jeskyní je vchod do Ledových jeskyní Tsongmo, ve kterých u jezírka bute mít tu čest spatřit potvoru velikosti XXXL - obřího Yettiho. Roztrhejte mu kožich stejně jako všem ostatním potvorám, které se zde promenádují, a vyjděte z jeskyní do Khantaiských hor.

Východní Hedvábná stezka

Po východu z jeskyní zlikvidujte potvory (někdy šavlozubí lvi, jindy Yetti, nevygeneruje se ve hře pokaždé stejný druh) a aktivujte portál Východní Hedvábná stezka.
V Khantaiských horách prozkoumejte dvě jeskyně a v navazujícím Orkhanském údolí jednu další. Pak bez dalších odboček pokračujte vnějším Mongolskem k Mongolské náhorní plošině s jednou jeskyní, která má ještě dva níže položené samostatné prostory. Pokračujte dál do vesnice Guanzhong, zde narazíte na Yerreny - opice s nadměrným množstvím růstového hormonu, a na jeden vedlejší úkol.
V severovýchodní části vesnice naříká matka Chang Er, jejíž holčička si hrála na louce, na kterou si zašel na pastvu i jeden raptor - trhač masa. Zabte tu potvoru, dcerunka si vesele odskáče k nezodpovědné mamince a ta se vám za její záchranu odmění. Tento vedlejšák "Dítě a dravec" mi připadal docela jednoduchý, snad bude i vám :-)

Velká zeď

Na začátku pomozte vojákům pobít Yerreny, pak si promluvte s kapitánem Zi Chanem. Mají problémy s kolosálním pengem, který se uhnízdil na Velké zdi. Postupujte po Velké zdi a likvidujte menší odrůdy pengů, Xiao je jako téměř každý boss taky trochu přerostlý. Na konci Velké zdi bojují vojáci s tygřími muži, jako správný hrdina se zapojte do boje a pak si promluvte s velitelem. Bai Li Xi vám poděkuje za likvidaci Xia a přidá nějakou tu odměnu.
Nyní se nacházíte v provincii Šánxi plné tygřích mužů a drakoniánů. Zalijte celou provincii jejich potvorskou krví a vstupte dovesnice Židan.
Fan Ye vás poinformuje o postupu Telkina, Lu Buwei je bohatý vesničan - asi sběratel, který moc touží po nefritové sošce a samozřejmě to nechce zadarmo. Bao Er vás bude varovat před pronásledovatelem v lesích, máte se prý raději držet jen cesty.
Vy samozřejmě nejste žádný zbabělec a Jingyanské lesy pořádně pročešete :-) Objevíte dvě jeskyně, v jedné z nich naleznete v mahagonové truhlici nefritovou sošku. Nelze jednoznačně napsat ve které, někdy se vygeneruje v té bližší, někdy v té vzdálenější. Každopádně ji doneste do vesnice Židan, abyste si vyzvedli od Lu Buweie nálezné.
Vedlejšák "pronásledovatel v lesích" splníte zabitím velkého pavoučího šéfa, kterého také někdy potkáte hned kousek za vesnicí a někdy o kus dál, ale vždy na jižní straně. Na severní straně u kalné řeky najdete mezi spoustou ichtiovců mladého muže Yao Lia. Promluvte si s ním. Tím, že mu udělíte lekci, splnite jeden z vedlejšáků, které vám nikdo nezadal :-)
Přes Šánxská pole se probojujete až do okolí Čang´anu.

Čang´an

Hned za vstupem na vás bude mávat Huan Ye se zprávou, že ve městě na vás čeká nějaká žena. Postarejte se o klid v předměstské části a otevřete městskou bránu. Promluvte si s kapitánem stráží Ma Feibaiem. Dozvíte se, že hlinění vojáci císaře zázračně ožívají a pravděpodobně ten příkaz dostávají z mauzolea v paláci. Vedle kapitána stojí jeho zástupce Wai Zhen, který si stěžuje na příliš mnoho terakoty ve městě, jeho vojáci už s těmi terakotovými odmítají bojovat.
Kousek dál stojí ona žena, na kterou vás upozornil Huan Yue. Koho byste čekali? Samozřejmě, že je to vaše stará známá Feiyan :-) Už se k vám chová skoro velitelsky a vyšle vás na cestu do Nefritového paláce kdesi na hoře Qiyun. Mudrci jejich řádu totiž vybádali ve starých svitcích něco na základě čeho usuzují, že Telkin chce Kronovým srpem osvobodit z vězení Tyfóna, jediného titána, kterého bohové uvěznili na Zemi (taková nezodpovědnost!) a Žlutý císař by měl vědět, kde to vězení je. Zahajte tedy demoliční práce a rozbíjejte všechny terakotové vojáky ve městě všude, kam se dostanete. Ostatní potvory samozřejmě zabíjejte taky.
V paláci Čang´an najdete krom hliněných vojáků i čaroděje Bandariho, který si takhle s obyvateli města pohrává, spočítejte mu to a promluvte si s duchem Velkého císaře, sedícím na trůnu. Jako první část odměny za likvidaci Bandariho dostanete od něj 2 body atributů, druhou část vám dá kapitán Ma Feibai. Wai Zhen zase odmění vaše hlášení o tom, že jste odstranili jejich terakotový problém.
Brána Jinghe je zapečetěná úkolem, tu zatím neotevřete, jde otevřít jen z druhé strany (je to okružný zájezd, podobně jako předtím v egyptském Memfisu). K bráně do Lesa pradávných ve východní části města vás strážný Jing Ke také zatím nepustí, vydejte se tedy probouranou zdí na jihovýchodě do polností Čang´anu.

Nefritový palác

Polnostmi Čang´anu se dostanete do bambusového lesa Quinba, kde krom spousty potvor potkáte zadumaného chlápka. Je to generál Rang Ju, který odešel do civilu, začal se věnovat duševním meditacím a tak podobně, vzdal se svého majetku, který uložil v nedaleké jeskyni. Jeskyně je průchozí, navíc má ještě další východ ke svatyni Zhong Kui. Při orientaci by vám měla pomoct mapa. Generál kupodivu nebyl příliš bohatý soudě podle toho, co najdete v truhlicích :-) Vedlejšák splníte tím, že se k těm jeho truhličkám přiblížíte, nemusíte sepisovat pro generála žádné hlášení.
Na nejlehčí obtížnost jsou ve svatyni Zhong Kui nemrtví kostlivci, ale na vyšší obtížnosti se zde budete muset poprat s bossem - Dračím lichem, vládcem nemrtvých. Bude se vás snažit zmrazit, sfouknout ze skály, vaše případné společníky bude chvílemi ovládat aby bojovali proti vám atd. Na nejvyšším místě této lokace najdete bedny s jeho majetkem coby odměnu za své těžce vybojované vítězství.
Vraťte se do bambusového lesa a dokončete jeho vyčištění od všech potvor živočišného i rostlinného charakteru, ve vesnici Binxan aktivujte portál Nefritový palác a promluvte si s bojovníkem Xiao Yišanem. Poví vám o existenci mága - poustevníka, který kdysi pravidelně navštěvoval vesnici, ale už dlouho se neukázal. Ve východní části pročvachtejte bažinatou oblast a až vám uschne zbroj, vydejte se přes lávku do údolí řeky Jinghe.
0000008008_n49.jpg (127330 bytes)V první částí údolí Jighe vám sedlák Liu Xu popovídá o rodinné márnici, kterou ovládli nemrtví. Najdete ji v jeskyni u vodopádu. Udělejte z ní zas klidné a tiché místo odpočinku a odměnu za to si vyzvedněte u Liu Xua. V průběhu další cesty údolím objevíte místo, ve kterém kdysi žil mág - poustevník, o němž vám vyprávěl Xiao Yišan, tím máte zkušenosti za další splněný vedlejšák připsané na kontě. Při vstupu na úpatí Qiyunu si popovídejte s první ze tří sester - Yi Shan. Poprosí vás o nalezení její nejmladší sestry, která nechtěně zlomila kouzlo co ji chránilo před potvorami a zmizela. (Nepřipadáte si někdy jako agent společnosti "Ztráty a nálezy s.r.o."?)
Šplhejte a bojujte dál, na hoře Qiyun se utkáte s dalším bossem. Yaoguai je démonický býk, kterému z nozder sálá oheň a bušením kopyt si přivolává další démonické pomocníky - vražedné stíny. Visutý můstek po němž jste přišli je hranice, za kterou býk nepůjde, ale vražedné stíny ano, tak s tím raději počítejte :-)
Dál už máte volný přístup do Nefritového paláce, ve kterém si promluvíte se Žlutým ísařem. Od něj se dozvíte, že titán Tyfón je uvězněn někde pod horou Wusao. O tom, jak se k hoře Wusao dostat, vám má říct Feiyan. Zkrátka si vás přehazují jako horký brambor. Nemáte se ale vracet cestou kterou jste přišli, pod Nefritovým palácem prý existuje zkratka do Čang´anu. Sejděte po několika schodištích dolů, v duchu můžete vynadat císaři za to, že tam nechává zabydlené hliněné vojáky co na vás budou útočit, a jeskyní pod palácem se probojujte k východu do mokřin Jinghe.
V této lokaci najdete jen jednu jeskyni, což pro vás jistě nebude problém, a na jakési vyvýšenině v druhé část mokřin druhou ze tří sester - Li Hue. Vyslechněte si její prosby a lamentování kvůli ztracené třetí sestře, zlikvidujte vše co v mokřinách ještě projevuje známky života a na východ od vyvýšeniny s druhou sestrou narazíte na místo s tygřími muži, kteří tu nejmladší sebrali. Dejte jim co proto, Ru Zhao se vám vyzpovídá sáhodlouze ze svého "hříchu". Stručně řečeno prolomila ochranné kouzlo tím, že zabila potvoru útočící na mládě. I dobré skutky jsou někdy potrestány :-)
0000008008_n50.jpg (96676 bytes)Zprávu o záchraně třetí sestry naštěstí nemusíte nosit až na úpatí Quinu, ale vraťte se kousek zpátky k sestře Li Hue.
Dál pokračujte polnostmi Čang´anu až k bráně Jinghe. Tady se mi párkrát brána Jinghe neotevřela, asi bug ve hře, ale stačí použít portálový kámen, přenést se do města a hodit řeč s Feiyan.
Dozvíte se, že k hora Wusao je za Lesem pradávných, který leží východně od města. Pokud jste nehráli celý okruh na jeden zátah, máte zas celý Čang´an plný potvor, tak zopakujte čistku. Čaroděj Bandari se v paláci objeví také znovu, ale už za jeho likvidaci nedostanete odměnu. Strážný Jing Ke je už nyní ochoten s váma mluvit. Po rozhovoru s ním otevřete bránu, zlikvidujte tygří potvory, ke kterým jste se dříve nedostali a vstupte do Lesa pradávných.

Hora Wusao

V poslední části hry už nenarazíte na žádné vedlejšáky, zato vás čeká velké množství hodně tuhých potvor. Na legendární obtížnost se přesvědčíte, že mnohé z nich mají mnohem vyšší úroveň, než na jakou vám autoři hry dovolili vypracovat svoji postavu :-(
Pročešte pořádně hustý Les pradávných, i když se v něm špatně pohybuje a orientuje. V jeho první části objevíte jednu jeskyni, poslední malou jeskyni ve hře. Do druhé části musíte projít po kmeni spadlého stromu, v pralese nikdo nepostavil ani lávku, natož most :-)
0000008008_n51.jpg (87024 bytes)Prokličkujte mezi stromama až na pustiny Wusao, zlikvidujte uvítací výbor v podobě drakoniánů a aktivujte portál Hora Wusao. Pokračujte dál na sever, kde ve zúženém prostoru rozeberte patrolu kostlivců na náhradní díly. Pohlédněte na oblohu, protože ji teď dlouhou dobu nespatříte, zhluboka se nadechněte a vstupte do útrob hory prošpikované jeskynními prostory.
Jeskyně Wusao mají čtyři patra nabité potvorami. Nemá význam popisovat jednotlivé druhy, setkáte se se vším možným i nemožným, co znáte z dřívějška, jen jsou ještě silnější.
Ze čtvrtého podzemního patra jeskyní sestoupíte ještě níž po něčem, co připomíná točité schodiště, ale bez schodů. Naštěstí to neklouže a ohniví démoni vás budou doprovázet, aniž byste je o to žádali, až k obsidiánovým halám. Jsou dvě, v té druhé je na začátku Fontána znovuzrození, abyste nemuseli prolítávat celou horou Wusao v případě, že vás Telkin sejme ;-)
Za druhou obsidiánovou halou sestoupíte do nejnižší úrovně hory, kde je uvězněn titán Tyfón. Spatříte vedle něj třetího Telkina hry, kterak tam levituje a ve zvednuté ruce drží Kronův srp. Jedině tímto nástrojem je možno přetnout silné řetězy, kterými je Tyfón připoután ke skále. Užijte si toho pohledu, protože jen co začnete sestupovat, Telkin přetne Tyfónovi řetězy, ten si vytvoří modrý portál a zmizí v něm než bys řekl "švec".
0000008008_n52.jpg (104227 bytes)Řecký Telkin na vás vyrukoval s oživlými sochami a démony - životažrouty, egyptský se naklonoval sám a tenhle orientálec si bude přičarovávat ohnivé démony. Krom toho, že na vás bude útočit svými kouzly, občas vyvolá zemětřesení s padajícími ostrými šutráky. Utéct můžete na přístupovou cestu, nahoru za vámi nepůjde, ohniví démoni ano. Až ho zprovodíte z tohoto světa, jeden šutr zapadne před modrý Tifónův portál, takže budete moct vkrožit do něj a sledovat toho spratka na Olymp.
Z úpatí Olympu se probojujte vší havětí včetně kyklopů, co vás budou chtít uřvat, až na vrchol. Že se blížíte poznáte podle toho, že zaslechnete Tyfónův škodolibý smích. Kdo se směje naposledy, ten se směje nejlíp, řekněte si a pusťte se do bossa nejbossovatějšího. Taktiku boje si opět musíte zvolit podle charakteru postavy, já vás pouze ujišťuji, že neopustí kruhovou arénu. Když zařve naposledy a promění se v prach, promluví na vás odněkud samotný Zeus. Poděkuje vám, že jste napravili co bohové zpackali. Naproti místu, odkud jste přišli, se objeví žlutý portál. Posbírejte vše co vypadne z titánovy fialové esence a projděte vítězným portálem, čímž se vám odemkne hra na vyšší obtížnost.

Titan Quest - Návod Část. II

14. července 2010 v 9:14 | WithinBlog |  Návod

Egypt

Rhakotis

0000008008_n21.jpg (113153 bytes)
0000008008_n22.jpg (103908 bytes)Po vylodění hoďte řeč s Imhotepem. Požádá vás, abyste získal z Rhakotiské knihovny invokační svitek a donesl mu ho do Ptahova chrámu poblíž vesnice Sais. Aktivujte portál a pokecejte s bojovníkem jménem Anherru, stojícím u Fontány znovuzrození. Žlutý vykřičník nad jeho hlavou se trochu ztrácí ve světle fontány, tak jestli chcete plnit vedlejšáky, neměli byste ho přehlídnout. Jako zodpovědný strážce nemůže opustit své stanoviště a hledat meč, který ukradly potvory. Hledejte v Rhakotiských slumech, z těch je jediná odbočka k Vyhlídkové jeskyni. Nalezený meč (vypadne z šakalího potvoráka) vraťte Anherruovi. Splníte tím úkol "rodinné dědictví" a pokračujte do Rhakotiské knihovny pro invokační svitek. Ten se nachází - jak jinak - v poslední místnosti, takže proveďte čistku v archivech a sejděte do pokladnice knihovny. Za dveřmi na vás čeká přerostlý jedovatý brouk, vyplatí se tudíž posílit před soubojem hlavně odolnost vůči jedu. Po zdolání bosse se otevřou dveře k místnosti s invokačním svitkem a východ k Hathorské zátoce.
V Hathorské zátoce je jedna jeskyně, jejímž druhým východem se dostanete na malou náhorní plošinu. Po čistce se vraťte zpět a pokračujte k Wadjetským kaňonům. Na jejich začátku vám pouštní obchodník Seba poví o existenci velkého škorpióna. Najdete ho v malé jeskyni, jeho zabitím máte splněný vedlejší úkol "bestie z legend". Další lokací jsou Záplavové pláně Nilu (s jednou jeskyní), těmi se probojujete až do vesnice Sais.
0000008008_n24.jpg (63943 bytes)U vstupu si promluvte s nilským rolníkem Anpu, postěžuje si na jejich situaci. V oblasi označené na mapě číslem 1 pozabíjejte všechny přerostlé ještěrky a svůj úspěch oznamte selce jménem Makara, která stojí poblíž Fontány znovuzrození. Aktivujte portál Dolní Nil a po pár metrech uvidíte zničený Ptahův chrám. Před ním na vás čeká Thuti, člen Řádu Prométhea, který vám předá vzkaz od Imhotepa. Zdrhnul před nebezpečným Telkinem a máte mu invokační svitek doručit do Memfisu.
Pokračujte tedy podél Nilu. V Ruinách starého království se můžete vyřádit ve dvou hrobkách. Za zmínku stojí temné obelisky, nová zařízení, která budete v hrobkách potkávat. Jsou to sloupy s tyrkysovou hlavicí. Když se k nim přiblížíte na určitou vzdálenost, vyvolají zpod země tři přízraky. Dokud nezničíte obelisk, přízraky se budou stále obnovovat. Pokud bojujete na dálku, likvidujte obelisky dřív než se aktivují, pokud máte společníky, pošlete je na obelisk. Přízraky totiž útočí na toho, kdo aktivoval obelisk, takže nechte společníka bojovat s přízraky a vy likvidujte obelisk.
0000008008_n23.jpg (40103 bytes) 0000008008_n25.jpg (96201 bytes)
V následující lokaci Dolní Nil osvoboďte z obklíčení prométheanku Inen, splníte tím další úkol který vám sice nikdo nedal, ale něco z toho kápne :-)
V Memfiském okolí se nachází jedna hrobka a v jeho předměstí Žebrácká čtvrť. Starý žebrák Meras si postěžuje na démony, kteří je vyhnali z chatrčí, tak to tam pročistěte, ať nejponíženější z ponížených mají aspoň střechu nad hlavou. Meras se vám odmění. Až bude klid v předměstské oblasti, vstupte na Memfiské náměstí s třetím egyptským porálem Memfis.

Memfis

Promluvte si se šlechtičnou Tathari, která má strach o svého ztraceného bratra Umase. Další vedlejší úkol vám dá velekněz Zazamankh (stojí kousek od Brány Dahshur), který bez Cheopsovy hole není schopen udržet si autoritu a pořádek v rajonu. Invokační svitek si od vás veme Imhotep, ale pověří vás dalším hlavním úkolem: získat Ruku rovnováhy z Gízy a Oko chaosu z oblasti poblíž Fayumské oázy. Z Memfisu vedou tři brány, z nichž jedna je zapečetěna úkolem. Máte možnost vydat se buď Bránou palem a vrátit se Bránou sfingy nebo obráceně, je to "okružný zájezd".
Podle pořadí, v jakém jsou autory hry řazeny za sebou jednotlivé portály, vydejte se Bránou sfingy. První lokací je Vnější Gíza. Nejsou tam žádné podzemní prostory ani úkolová místa či postavy.
Pokračujte na Náhorní plošinu Gíza, tam to bude zajímavější :-)
Až se probojujete celou spletí chodeb a místnůstek Velké Sfingy až na konec, stojíte přede dveřmi, které se po vašem vstupu - jak jinak - zavřou. Vaším úkolem je teď porazit faraonovy čestné stráže. Jsou tam 4 svatyně a 4 sedící sochy, samozřejmě k tomu poletující další potvory. Pokud to jen trochu jde, zlikvidujte jednu svatyni, z níž vyletí dušička a oživí jednoho faraonova strážce, pískovcovou sochu, která doposud klidně seděla. Strážce se zvedne ze svého trůnu a půjde po vás. Až se ho zbavíte, pokračujte další svatyní. Postupnou likvidací se vám i zvětší manévrovací prostor pro pobíhání a uhýbání. Vyčištěním tohoto místa se otevřou další dveře, za kterými vyzvednete Ruku rovnováhy a můžete se vrátit zpět na povrch.
U vchodu do Cheopsovy pyramidy (probouraná zeď) stojí Tekenu, se kterým si promluvte. Upozorní vás na Cheopsovu kletbu, čímž získáte další vedlejší úkol. Uvnitř jsou troje dveře z kamene, za dveřmi "A" jsou jen potvory, za dveřmi "B" zabitím škalího hrdiny splníte úkol "Cheopsova kletba". Sarkofág neotvírat, vypustíte mor!!! Za dveřmi "C" se na konci dostanete k sarkofágu, v němž je hledaná Cheopsova hůl. Tu donesete veleknězi Zazamankhovi do Memfisu a další úkol "Žádost velekněze" máte za sebou.
Nad Cheopsovou pyramidou najdete hrobku a v ní Umase (úkol "Ztracený bratr"). Po porážce zrádného přítele rodiny (v hlavní místnosti) si s ním promluvte a odměna na vás čeká u jeho sestry Tathari v Memfisu. Pak už se dostanete k Fayumskému průchodu, krátké a přímočaré jeskyni, za kterou spatříte oblohu nad Fayumskou pouští.

Fayum

Z Fayumského průchodu vylezete do Fayumské pouště poblíž Fayumské oázy. Vejděte jihovýchodním vstupem (nemá vrata), aktivujte portál a promluvte si hlavně s ničemou Asrim a stařešinou Pa-nebem. Asri vám řekne o pokladu ukrytém v tajemné hrobce a Pa-neb o potížích s pouštními nájezdníky, kteří přepadávají karavany. Velí jim šéf Iznu a toho je potřeba zlikvidovat. Znáte to: mělo by se... bylo by vhodné... někdo by měl... zkrátka je to na vás.
Ten první vedlejšák splníte tím, že se probojujete v hrobce 5 k místu s truhlami, nemusíte nikomu podávat raport. Likvidaci Iznua oznamte Pa-nebovi.
V nejhlubší jeskyni celé této hry (8 pater) vás v posledním patře na obtížnost epic a legendary čeká roztomilá potvora, Mantikora - bestie z legend, magická příšera, která vypadá jako ptakoještěr s ostnatou koulí na konci vocasu a budete si vedle ní připadat jako trpaslík.
Nejdůležitějším úkolem v této části hry je ovšem dojít do chrámu Atuma, kde vás čeká král škorpiónů Nehebkau. Opět v malém prostoru (mříž se za vámi zavře) mu dejte co proto a seberte z oltáře Oko chaosu.
Přes kaňony Isis s jednou minijeskyňkou, náhorní plošinu Sobek bez podzemních prostor a Poušť s jednou hrobkou se malou Řemeselnickou čtvrtí dostanete Bránou palem zpět do Memfisu. Zní to jednoduše, ale nenechte se ukolébat, spousty potvor vám tu cestu pořádně zkomplikují.
Imhotepovi předejte Ruku rovnováhy a Oko chaosu. Ten začne čarovat, ale invokace selže, Imhotep vám otevře třetí Memfiskou bránu Dahshur a pošle vás do Údolí králů hledat Ramsesovu hrobku a v ní egyptského Telkina.
Cestou nebudete plnit žádné vedlejšáky, takže projděte bránou do Dahshuru, je to jen pár políček. V další lokaci Horní Nil je jedna jeskyně a v okolí Théb dvě hrobky, jinak je cesta přímočará jak je patrno z mapy.

Théby

Po aktivaci portálu, kousek od vstupné brány je mladý kněz Amen-nathe. Ten vám povypráví, kterak se kněz Neb-kemi nechal zkorumpovat Telkinem a obrátil se proti vlastním ovečkám. Vydejte se jedinou možnou cestou (brána Haštepsut je zamčena úkolem). První lokalita se jmenuje Průsmyk na Vysočině. Z něj směrem na severovýchod se nachází Hřeben Meretseger a na jeho vrcholu hrobka, ve které najdete Neb-kemiho. Za zprávu o jeho transportu na onen svět dostanete odměnu od Amen-natheho. Dál už pokračujete bez vedlejších úkolů či podzemních prostor Průsmykem na Vysočině přes Místo pravdy až k Údolí králů.
Prolezte všechny hrobky, nejsou v nich žádné "tajné místnosti". Hrobky na mapě označeny čísly 6 a 7 jsou pod zemí navzájem propojeny. Pro vás je samozřejmě nejdůležitější hrobka Ramsese (8), na jejímž konci vás čeká souboj s Telkinem. Tenhle potvorák má schopnost se naklonovat, takže budete muset zdolat toho hlavního, aby boj skončil. Nezapomeňte vzít úkolový předmět, který z něj vypadne, destičku s klínovým písmem. Jestli máte probádány a vyloupeny všechny hrobky, nemusíte se unavovat zpáteční cestou a vraťte se teleportem do Théb. Tam už na vás čeká Imhotep, který vám za destičku a zabití Telkina dá Žezlo věčnosti, otevře bránu Hatšepsut a vydá cestovní příkaz jet do Babylonu.
Probojujte se až ke chrámu, na jehož konci se utkáte s bossem - písečným přízrakem Noční můra pouště. Po jeho zdolání se otevřou dveře do poslední místnosti, kde zasunutím Žezla věčnosti do Oltáře věčnosti aktivujete žlutý portál. Tím se teleportujete do další části hry - Orientu.

Titan Quest - Návod Část. I

14. července 2010 v 9:09 | WithinBlog |  Návod

Titan Quest

Řecko

Hélós

První človíček, kterého potkáte, je vesničan Timéus. Poprosí vás, abyste zachránil jeho koně. Vlítněte tedy na políčko, u kterého stojí a udělejte dobrý skutek. Timéus vám poděkuje a pošle vás dál po Hélské cestě do vesnice, kterou ohrožují satyrové. Pomozte strážím odrazit útok satyrů a ve vesnici si promluvte se stařešinou Diomédem. Pokračujte přes lávku na sever do Hélských lesů, kde najdete Satyrského Šamana. Když budou Hélské lesy už bezpečné, Diomédes se vám odmění nějakými zkušenostmi a přihodí pár zlaťáků. Požádá vás, abyste zašel do Sparty za generálem Leonidasem a požádal o pomoc pro vesničany. Poté pokračujte kolem portálu (nezapomínejte pevné portály aktivovat, stačí se k nim přiblížit stejně jako k fontánám znovuzrození).
0000008008_n01.jpg (95348 bytes)
Na konci vesnice se přířítí pastýř Nikostratus pronásledovaný satyry. Po likvidaci pronásledovatelů si s ním promluvte. Dozvíte se, že nestvůrní bandité unesli jeho přítele Tellise a vězní ho v nedaleké jeskyni. Vstupte tedy do Lakónie, procházejte způsobem "ode zdi ke zdi" abyste neopomenuli žádné zákoutí (tato rada platí pro celou hru), až objevíte onu jeskyni. Osvobozením Tellise splníte svůj první vedlejší úkol. Nemusíte se vracet k Nikostratovi, stačí si promluvit s Tellisem.
Pokračujte Lakónskými lesy, kde pomozte od satyrů dělníkovi Lykusovi. Opět stačí po boji si s ním promluvit a vedlejší úkol "člověk v úzkých" je splněn. Na konci Lakónských lesů spatříte vůz a vedle něj stojí Eufadimus. Veze dodávku léků do Tégey, ale nemůže pokračovat, v cestě mu brání satyrské potvory. Pokračujte tedy do Lakónských kopců, po zabití satyrského šampiona se vraťte k Eufadimovi pro odměnu. Nezapomeňte vyčistit od kostlivců a morových ptáků Opuštěný hřbitov, pak pokračujte dál.

Sparta

0000008008_n02.jpg (121826 bytes)V Lakónských kopcích na vás čeká ještě jeden vedlejšák - "ztracené věno", kterým vás pověří rolník ze Sparty Théges. Najděte jeskyni s démony, z jednoho z nich vypadne náhrdelník, úkolový předmět, který odneste nešťastnému otci.
Po přechodu přes lávku se ocitnete na Spartské cestě. Nevynechte odbočku přes ruiny na východní straně se spoustou kostlivců, vylézajících zpod země, na konci jsou bedny s nějakými těmi předměty.
Pak už se dostanete do Spartského válečného tábora. U velkého stanu hlídaného strážemi oslovte Brasidase. Ten vás ale k Leonidovi nepustí, ledaže byste porazil náčelníka kentaurů Néssuse.
Projděte se po táboře, aktivujte portál Sparta, ulehčete zavazadlu u obchodníků a najděte bojovníka jménem Eutyklés. Ten má starosti o starého válečníka Hippiase, který se vydal do Pellanského údolí sám a dosud se nevrátil. Prozkoumejte celou oblast severně od tábora, Hippias si v klidu odpočívá na pařezu a za zprávu o něm vás odmění Eutyklés.
Za zprávu o porážce náčelníka kentaurů vás konečně Brasidas pustí ke generálovi. Ten slíbí pomoc vesnici Hélós a vám doporučí požádat o radu věstkyni v Delfách. Máte se vydat do Megary a poradit se s tamním oligarchou Timónem o vhodné obětině pro delfskou věštírnu, bez níž vás ke věštkyni nepustí.
Pokračujte Spartskou vysočinou, v níž najdete jednu jeskyni, a přes Mykénské ruiny s jednou hrobkou. Některé hrobky obsahují uvnitř pasti, což poznáte podle zvuku. Když se při otevírání (odklopení víka) ozve cvaknutí, rychle utečte kousek zpátky. Viditelné pasti ničte stejně jako potvory, jsou za ně také zkušenosti a umožní vám to bezpečnější pohyb v daném prostoru.
V následující lokaci Spartské lesy je opět jedna malá jeskyně, kterou byste neměli minout, pokud budete odhalovat opravdu poctivě všechna místa až k okrajům. Za Spartskými lesy se ocitnete ve vesnici Tégea.
0000008008_n03.jpg (63673 bytes) 0000008008_n04.jpg (44493 bytes)
Poblíž Fontány znovuzrození stojí vesničan Olorus, který vám sdělí, že mají ve vesnici potíže s nepitnou vodou. Na západ od vesnice projděte Tégejským lesem k Tégejskému prameni. Před vstupem do jeskyně si promluvte s vodní nymfou Pégeou. Je nemocná, protože jedovatí pavouci ovládli pramen a otrávili vodu. Vyčistěte Odporné hnízdo a udělejte z něj opět jeskyni s čistou
0000008008_n05.jpg (89936 bytes)
pramenitou vodou. Pégea se vám odvděčí nejen zkušenostmi za splnění vedlejšáku, ale přidá vám celkové množství bodů zdraví, což není k zahození :-)
Projděte si Tégejské pohřebiště a přes Arkádii s jednou hrobkou na východním okraji pokračujte dál k Megaře.

Megara

0000008008_n06.jpg (71643 bytes)
Megarský útes nemá žádné podzemní prostory, Megarské pobřeží jednu jeskyni. Cestou po pobřeží si zajděte smočit nohy do vody, v některých místech tím vyvoláte na povrch zemský přízraky utonulých námořníků.0000008008_n07.jpg (113221 bytes)
Ve městě Megara vás námořník Antor informuje o vraku, který moře vyplavilo někde na Halykónském pobřeží. Vedle obchodníků u schodů stojí oligarcha Timón, za kterým vás poslal Leonidas. Timón vám poradí vzít jako obětinu do delfské věštírny snítku z posvátného olivovníku. Nad portálem Megara si promluvte s Autolykem a Meikiádem. Dozvíte se o nájezdech kostlivců a příběh tří bratrů - princů, kteří i po rádoby smrti způsobují tyhle nesnáze. Měli by se vyskytovat někde ve starém Elysiu.
Přes Megarské okolí se dostanete do Keratského lesa plného pavouků, v němž najdete pozůstatky starého Elysia. Pradávná hrobka je příbytkem oněch třech princů. Udělejte v hrobce pořádek a Autolykus vás odmění.
Při vstupu na Halykónské pobřeží vás čeká souboj s Kyklopem, který zničil dřevěný most do Athén a tím vás donutil k "objížďce", tak mu to pořádně vytmavte. Po jeho likvidaci prozkoumejte i malou jeskyni a pokračujte dál na písečnou pláž. Zde naleznete vrak lodi, o němž mluvil Antor. Úkol splníte tím, že zlikvidujete přízraky námořníků, které se budou vynořovat z moře a dostanete se k vyplaveným bednám. Pobřeží s jednou jeskyní končí vstupem do Boécie.
Boécie je bez vedlejších prostor, dostanete se přes ni do polností Ambrossu. Ve východní části potkáte vznešeného kentaura Cheiróna, kterému kněžka menád Inó ukradla jeho luk. Vejděte do Cheirónova háje, kde se Inó schovává spolu se svými modroženkami menádami v jeskyni. Luk, který z ní vypadne až ji porazíte, vraťte Cheirónovi. Za tento vedlejšák získáte krom jiného 2 body atributů.0000008008_n08.jpg (75323 bytes)
Kamenný most z polností Ambrossu vede do vesnice Ambross, kde si promluvte hlavně s vesničanem Admétem a potulným obchodníkem Asimidem. Admétus vás upozorní na existenci mistra kováře Termera a Asimidés vám řekne, kterak ho vyhnali z jeho tábořiště nemrtví a že tam nechal i své zboží, pro které se už nebude vracet. Dva další vedlejšáky jsou na světě :-)
Přes Helikoské údolí se po lávce nad Helikoským průsmykem dostanete k hořícímu Olivovému háji. Tady musíte krom spousty pavouků různého druhu porazit přerostlou pavoučici, abyste se dostali k posvátnému olivovníku. Proberte bedny s předměty, ale hlavně nezapomeňte vzít snítku z toho olivovníku coby obětinu pro delfskou věštírnu.
Vraťte se z hořícího háje a sejděte do Helikoského průsmyku. Naleznete zde Asimidovo opuštěné zboží. Průsmykem se dostanete k Fócijským bažinám s jednou jeskyní a přes ně se přebrodíte do Delfských nížin, kde žije samotářský mistr kovář Termerus.
0000008008_n09.jpg (87460 bytes)

Delfy

Za oblastí Criseoských vodopádů s jednou jeskyní následuje Delfská vysočina, kterou se probojujte až do města Delfy.
0000008008_n10.jpg (123328 bytes)
Promluvte si s truchlící vdovou Iodamé, kterou ve snu navštěvuje manžel. Zabila ho nestvůra - kancodlak, a dokud nebude jeho smrt pomstěna, nedojde jeho duše klidu a nedostane se do Elysia. Před Apollónovým chrámem oslovte služebnici boží Astyoché. Ta od vás přijme obětinu - snítku posvátného olivovníku, obdaří vás částečnou odolností proti ohni, ale hlavně vás vpustí do chrámu za velkou věštkyní. Velká věštkyně v malé místnosti vám sdělí své vidění, odpovědi máte hledat za Parnaskými jeskyněmi. Diplomatické, že?
Aktivujte portál Delfy, vyčistěte Parnaské kopce od pavouků a vstupte do Parnaských jeskyní.
0000008008_n11.jpg (42725 bytes)

Parnas

V severní části jeskyní má svůj kutloch kancodlak Cefaris. Zahrajte si na Zorra - mstitele, zabte ho a truchlící vdova Iodamé vám patřičně poděkuje. Průchod jeskyněmi má od procházky růžovou zahradou hodně daleko, ale po důkladné deratizaci se dostanete opět na otevřené prostranství zvané Parnaský venkov. V jeho první části projdete Cefesuský les s modroženkami a jednou jeskyní, ve druhé části aktivujte portál Parnas a probojujte se k Dolnímu válečnému táboru.
0000008008_n12.jpg (56769 bytes) 0000008008_n13.jpg (102015 bytes)
V Dolním válečném táboře se připravte na řežbu s množstvím satyrů a v jeho jižní části spoustou nemrtvochů. V severní "ohradě" je malá jeskyně. Po likvidaci úvodních kostlivců na začátku Horního válečného tábora se k vám po kolenou připlazí tulák Hylás, který vás varuje před gorgonami. Vy se ovšem nezaleknete a prosekáte se nemrtvými a hejnem krysáků až ke vstupu do Pýthyjských jeskyní. Pohled na zkamenělé postavy před vchodem vás upozorní, s kým budete mít tu čest se utkat. Autoři hry si potrpí na souboje s bossy v omezených prostorách, takže dveře se za váma zavřou a vyřítí se na vás tři gorgonské královny. Po vítězné bitvě prohrabte jejich majetek a promluvte si s osvobozenou ženou Feiyan. Ta vám otevře druhé dveře, vedoucí z místnosti do jeskynních prostor, kterých druhý východ ústí do Athénského průchodu.

Athény

Na začátku Athénského průchodu spatříte druhou část mostu zničeného Kyklopem, vedoucího původně z Keratského lesa. Na konci průchodu si odskočte do hrobky a po jejím vyčištění od všech potvor pokračujte údolím Kephisos. Pročvachtejte i bažiny plné ptačích potvor, nejen souš. Na severním konci najdete rozvaliny, ve kterých Sparťané uvěznili pradávného Limose, démona - životažrouta, ale už si netroufají ho dorazit. Nechte se ukecat kapitánem, zlikvidujte démona, Pausanias vám náležitě projeví svou vděčnost. Vedle něj stojí voják Isarchus, se kterým si rovněž promluvte. Poprosí vás, abyste se poohlídli po skupině vojáků, kteří byli vysláni na zvědy, ale někam se ztratili.
0000008008_n14.jpg (94405 bytes)
Projděte po lávce do Tábora monster, v jehož východní části jsou Athénské mokřiny. V nich v severním výběžku najdete ztracené Sparťany, velí jim zvěd Eryx, který po vás chce, abyste Isarchovi donesl zprávu, že jsou v pořádku a vrací se zpátky. Jestli chcete vyinkasovat "nálezné", vyhovte jeho žádosti a doběhněte kousek zpátky k rozvalinám.
Na legendární obtížnost se v Athénských mokřinách vyskytne obrovská hydra, tuhý to protivník. Kolik má hlav se mi nepodařilo během souboje spočítat, pořád jimi mrská a kroutí, ale nejspíš to bude něco na způsob sedmihlavé saně :-)
Postupujte Táborem monster a v západní části na Athénském pohřebišti zdokonalujte své bojové umění a nasbírejte pár zkušeností v tamní hrobce.
0000008008_n15.jpg (111194 bytes)
Následující lokací, jíž je Athénské bitevní pole, budete muset trochu kličkovat. První barikáda je sice proražená takže se jí dá projít, ale dvě následující budete muset obejít po stranách. Před městskými hradbami stojí Leonidas se svými vojáky, ale patrně mají siestu, boj nechávají na vás. Po rozmluvě s generálem se vám aktualizuje hlavní úkol a otevřou se brány do Athén, račte vstoupit!
0000008008_n16.jpg (59740 bytes)
Leonidas vám řekl, že nějaké potvory se patrně dostaly až do města, poohlídněte se po nich. Nemrtvochy najdete hned za branami (po schodech vlevo), pár dalších je v jakémsi parčíku od portálu Athény vpravo. Mezi portálem a barikádou stojí Cyrus, člen Řádu Prométhea, a zděšením se klepe jak ratlík. Požádá vás o pomoc při likvidaci potvor v Athénských katakombách. Projděte barikádou a cestou nahoru pomozte vojákům zabíjet krysáky. V Akropolisu na vás čekají gorgony. Malým průchodem se dostanete do druhé části, kde najdete vchod do chrámu Panthenón. Je to jen malá hala, ze které vedou schody do Athénských katakomb. Ty mají celkem 5 úrovní, v poslední vás čeká další boss, Alastor - metla Acheronu. Je to kostlivec, který si bude přičarovávat na pomoc další dokud ho neporazíte. Na žádného bosse neexistuje univerzální návod jak na něj, záleží na charakteru vaší postavy a na jejích dovednostech.
0000008008_n17.jpg (64781 bytes)
Po tuhém a vítězném souboji se otevřou dveře a z nich vystoupí filozof Faedrus, kterého jste měli zachránit. Po chvalozpěvu na vaši odvahu a statečnost vám poví o Telkinovi, který je něco jako "podtitán". Snaží se přerušit spojení lidí s bohy, zničit artefakt umístěný na ostrově Knóssos, pak osvobodit posledního žijícího titána Tyfóna z vězení, zkrátka zloduch k pohledání. Faedrus vám poskytne svou loď (asi to nebude chudý stařeček) jen abyste se vypravili zabránit Telkinovi v jeho nekalých úmyslech. Projděte dveřmi, kterými přišel, v Athénských docích zlikvidujte několik gorgon, v přístavu si promluvte s Feiyan. Je to taky členka Řádu Prométhea, poněkud žárlí, že Faedus posílá na tento úkol vás, ale není jí to nic platné. U lodi stojí lodní kapitán Izarchidas, oslovte ho a on vás převeze na ostrov Knóssos.

0000008008_n18.jpg (150305 bytes)Knóssos

Vylodíte se na Knósské pláži poblíž vesnice Hérakleion. Zde aktivujte poslední portál řecké části hry. Vesničan Hippokon si vám postěžuje, že se jim ztratil léčitel Xantipus a tudíž nemá kdo pečovat o nemocné. Diotymus vám zas poví historku o nemrtvém tyranovi Leukusovi, který se prý skrývá někde na Tritónském hřebeni ve staré hrobce. Vydejte se za Telkinem a cestou se pokusíte vesničanům pomoct splněním těchto vedlejšáků.
Vyčistěte Hérakleionskou vysočinu i následující oblast Omfalión až se dostanete na Tritónský hřeben. Na něm naleznete u vchodu do jeskyně Xantipa, kterému potvory ukradly jeho léčitelskou hůl. Vejděte tedy do jeskyně, pozabíjejte vše co se tam pohne a v jedné z beden najdete ukradenou hůl. Vraťte ji Xantipovi a pokračujte dál. V severním výběžku hřebene objevíte hrobku, ve které se zabydlel nemrtvý tyran Leukus. Jeho transportem do říše mrtvých máte splněný i druhý vedlejšák z vesnice Hérakleion. Další kamenný most vás dovede na Kairatoský útes, kterým se probojujete až ke Knósskému paláci, kde vás uvítají nemrtví, ale čeká na vás i spousta konstruktů a na vyšší obtížnosti další lahůdka, obrovský automaton Talos. Řekům asi po požáru olivového háje došly zásoby oleje, protože ty konstrukti děsně vržou :-)
Vymlaťte všechny potvory na povrchu paláce a pokud si na obrautomatona netroufnete, můžete před ním utéct do Dvora krále Mínóa, dovnitř za váma nepůjde. Ale připravíte se tím o možnost posbírat předměty v bednách před vchodem, jsou totiž zapečetěny strážcem - tím obrautomatonem :-)
Boss je sice hodně tuhý, ale taky pomalý, navíc vám jeho dupání a vrzání přibližně naznačuje polohu kde se nachází. Ke vchodu do Dvora krále Mínóa se můžete protáhnout jedním úzkým průchodem mezi stavbami, nebo po schodišti nahoru a zas dolů.0000008008_n19.jpg (45227 bytes)
K cestě labyrintem nelze napsat nic jiného, než abyste ho celý prošli a pozabíjeli potvory všeho druhu, při orientaci vám snad pomůže mapa.
Na konci labyrintu za dveřmi na vás číhá Lord Mínotaur, se kterým se budete honit po místnosti se čtyřmi pastmi v rozích (někdy se vygenerují čepelové, jindy ledové, těžko předvídat). Až ho pošlete do věčných lovišť, otevřou se dveře nejen zpátky do labyrintu, ale také dveře do Místnosti spojení, kde konečně poprvé spatříte zloducha Telkina. Když vás zaregistruje, vytvoří kolem sebe ohnivou stěnu a vyšle čtyři světýlka, asi dušičky, kterými oživí pískovcové sochy, po dvou na každé straně místnosti. Ty musíte zničit nejdřív, až pak se utkáte se samotným Telkinem.
Jako správný drsný boss si přičaruje dva démony - životažrouty, kteří z vás (případně vašich společníků) vysávají život a předávají ho Telkinovi. Střídavě uhýbejte a útočte. Na schodech, kterými jste sestoupili, máte částečný azyl, tam za vámi Telkin nepůjde, takže se můžete v místnosti, v níž jste se honili s Lordem Mínotaurem, trochu vzpamatovat a vyléčit.
0000008008_n20.jpg (108748 bytes)Po porážce Telkina vstoupí do místnosti Cyrus, kterého jste potkali v Athénách. Vysvětlí vám, že v průběhu vašeho zápasu se sochami se Telkinovi podařilo zničit spojení lidí s bohy, které chtěli požádat o pomoc. Pošle vás do Rhakotisu v Egyptě, kde máte vyhledat Imhotepa. Ten prý ovládá invokační rituál, kterým by se spojení s bohy mohlo obnovit.
Krátkým průchodem z Místnosti spojení se dostanete do Knósského přístaviště, kde vás už čeká lodní kapitán Apollodorus, který vás bezpečně dopraví do přístavu Rhakotis v Egyptě.
Tím vaše putování po Řecku končí, přeji šťastnou plavbu.

Assassins Creed - Návod

11. července 2010 v 19:26 | WithinBlog |  Návod

AC

Útěky

Jakmile vyvoláte poplach půjdou po vás vojáci. Pokud se chcete vyhnout boji, musíte vojákům utéct a schovat se. Utéct jim můžete sprintováním. Snažte se kličkovat ulicemi či po střechách. Schovat se nemůžete pokud vám ikona v levé horní obrazovce svítí červeně, jakmile se změní na žlutou, znamená to, že jste se pronásledovatelům vzdálili a snažte se najít skrýš. V ulicích je nejlepší skrýší lavička, na kterou můžete usednout. Méně časté jsou kupy sena či učenci, se kterými můžete splynout (klávesa SPLYNUTÍ). Zahrádky s kupami sena se mnohem častěji nacházejí na střechách. Pokud se chcete dostat z ulic na budovy, snažte se raději používat žebříky. Šplhání po budovách je zdlouhavé a nepřátelé vás zdola mohou zasáhnout kameny, což pro vás automaticky znamená pád z budovy. Pokud se před vámi objeví dav civilistů, snažte se proskakovat kupeckými stánky, jinak vás náraz do civilistů zpomalí. Při běhání po ulicích dávejte pozor, ať nevrážíte do ozbrojenců. Nárazem je vyprovokujete a půjdou po vás.

ÚVOD

Současnost

AC
Po spuštění nové hry se v roli zabijáka Altaira ocitáte mezi lidmi. V pozadí slyšíte hlasy. Můžete zkoušet různé techniky pohybu a boje, ale k ničemu to nevede.
Po chvíli se probouzíte jako Desmond v současnosti. Jste v jakési vědecké místnosti a spolu s vámi profesor a jeho asistentka slečna Stillmanová. Dozvídáte se první informace. Přístroj, ve kterém jste předtím leželi, je Enimus, který dokáže z vašeho DNA vytáhnout genetické vzpomí
nky vašich předků. Až vám profesor dá pokyn opět ulehnout, stiskněte tlačítko myši a octnete se opět v roli Altaira
v tréninkovém módu. Pro ty kdo nemají hru v češtině a nejsou příliš silní v cizích jazycích uvádím veškeré podrobnosti související s tréninkem.
 • Stupeň 1 - Až se před vámi objeví postavy, stiskněte tlačítko HLAVA a rozhlédněte se po lidech kolem (i po těch za zády).
 • Stupeň 2 - Davem lidí projděte pomocí standartních pohybových kláves přičemž držte klávesu PRÁZDNÁ RUKA. Budete šetrně odstrkávat lidi z cesty. Dojděte do kruhu.
 • Stupeň 3 - Stiskněte tlačítko pro nápadný stav (doporučuji nastavit tuto funkci na pravé tlačítko myši) a změní se vám na displeji vpravo nahoře ovládací impulsy.
 • Stupeň 4 - Jděte k postavě, stiskněte a držte tlačítko nápadného stavu. Pomocí tlačítka PRÁZDNÁ RUKA uchopte postavu a hoďte ji do kruhu.
 • Stupeň 5 - stiskněte zároveň tlačítko VPŘED, tlačítko NÁPADNÝ STAV a NOHY (sprint) a doběhněte do kruhu dříve než muž vlevo. Stisknutí těchto tří tlačítek též umožňuje lezení po zdech, skákání a mimořádné skoky.
 • Stupeň 6 - Zaměřte cíl zaměřovací klávesou, vyberte příslušným tlačítkem skrytou čepel, přistupte k vojákovi před vámi a zabijte ho levým tlačítkem myši. Vzdalte se od mrtvoly. Přijde další voják.
 • Stupeň 7 - Vyprovokujte ho úderem nebo do něj naběhněte, rychle vylezte po žebříku na budovu a skryjte se v zahrádce.
 • Stupeň 8 - Zůstaňte skryti dokud se ikona na obrazovce vlevo nahoře nezbarví do zelena. - Voják vás poté přestane hledat.
 • Stupeň 9 - Vylezte ze skrýše.
 • Stupeň 10 - Až se před vámi objeví vojáci, dojděte skrz vojáky v nenápadném stavu na značku. Při chůzi držte tlačítko NOHY.
 • Stupeň 11-13 - Vyzkoušejte orlí zrak pomocí klávesy HLAVA. Bílá postava - informace, žlutá - cíl k eliminaci, červená - voják, modrá - spojenec. Orlí zrak je k dispozici jen pokud jste ve stavu plné synchronizace (pokud máte zdraví na maximu).

PAMĚŤOVÝ BLOK 1

Jeruzalém

Octnete se jako Altair v minulosti, konkrétně ve starobylém Jeruzalémě. Přeskakujte po trámech pomocí tří tlačítek (viz výše Stupeň 5). Vylezte po žebříku a zaměřte pomocí zaměřovacího tlačítka postavu před vámi. Vyberte skrytou čepel a levým tlačítkem myši postavu zabijte.Slezte po žebříku a zaměřte Roberta de Sable. Vyberte skrytou čepel a zaútočte na něj. Po skončení rozhovoru vás Robert odhodí. Chodba za vámi se zřítí. Vydejte se k otvoru nahoře ve skále. Pomocí tří výše zmíněných tlačítek sem vyskákejte.

Masyaf

Jděte nahoru do pevnosti. Trefíte tam snadno. Jděte jednoduše stále nahoru. Přes nádvoří vejděte do hlavní budovy a vyjděte po schodech až nahoru. Octnete se před velmistrem bratrstva al-Mualimem. Dozvíte se váš další úkol - ubránit Masyaf, na který zaútočilo vojsko Roberta de Sable. Vyběhněte z pevnosti a postupujte Masyafem stále dolů. U brány oznámíte vašim bratrům, že se mají stáhnout. Octnete se zpět v pevnosti na nádvoří. Jeden z vašich na vás zavolá, abyste ho následovali. Vylezte po žebříku vpravo a postavte se na dřevěnou plošinu. Bude následovat rozhovor Roberta s al-Mualimem. Poté pomocí tří výše zmíněných kláves skočte z plošiny dolů do sena. Postupujte po padlých kmenech přes propasti, na konci pomocí tří klasických kláves vyskočte na zeď a vyšplhejte nahoru. Pokud se sama nespustila animace, stiskněte levé tlačítko myši, čímž pustíte na Robertův oddíl lavinu klád. Octnete se před al-Mualimem, který vás potrestá za porušení kodexu zabijáků tím, že vám vrazí do břicha dýku (je to však jen imaginární smrt vsugerovaná vám al-Mualimem, jak později zjistíte).

Současnost

Jděte do koupelny a u levé stěny stiskněte tlačítko myši. Odposlechnete rozhovor profesora a slečny Stillmanové v konferenční místnosti. Vraťte se zpět k Enimu. Po chvíli dorazí profesor a řekne vám, že pro dnešek je konec. Jděte do svého pokoje a lehněte si. Druhého dne ráno vás probudí profesor. Po rozhovoru s ním si lehněte do Enimu a stiskněte Pokračovat - Nahrát nejnovější paměť.

PAMĚŤOVÝ BLOK 2

Masyaf

Promluvte si s velmistrem. Následkem vašich předešlých neuvážených činů jste degradováni, ztrácíte veškeré zbraně a zvláštní schopnosti. Vydejte se dolů do vesnice. Prohlédněte si mapu. Podívejte se, kde vám na mapě bliká ikona Odposlech. U studny uvidíte stát 2 muže. Sedněte si na lavičku vzadu u zdi a zaměřte je zaměřovací klávesou. Na displeji vpravo nahoře se vám zbarví ikona pro HLAVU a objeví se nápis ODPOSLOUCHÁVAT. Stiskněte tudíž tuto klávesu a vyslechnete si rozhovor dvou mužů. Po skončení rozhovoru se vydejte k místu, kde svítí ikona Vybírání kapes. Pod skálou u košů stojí proti sobě muž se ženou. Zaměřte je zaměřovací klávesou a vyslechněte si jejich krátký rozhovor. Po jeho skončení se vydejte za postavou, nad kterou svítí šipka. Musíte dotyčnému vybrat kapsy. Nesmí k vám však stát čelem, jinak vás odstrčí a úkol je zmařen a vy ho budete muset dělat znovu. Počkejte chvíli než se rozejde normální chůzí. Jděte k němu zezadu a vpravo nahoře na displeji se vám objeví příslušná ikona pro vybírání kapes. Stiskněte a držte klávesu PRÁZDNÁ RUKA. Pamatujte, že při vybírání kapes musíte mít vždy zaměřenou dotyčnou postavu, jinak se vám kapsy vybrat nepodaří. Nyní jděte k místu, kde vám bliká na mapě ikona pro výslech. Zaměřte kazatele a poslechněte si jeho fanatické řeči. Po chvíli se vydá do zapadlého zákoutí, kde na něho zaútočte pěstmi (levé tlačítko myši) a mlaťte ho tak dlouho, dokud nekápne božskou. Octnete se zpět před al-Mualimem, který zabije zrádného kazatele a pošle vás na vaši první opravdovou misi do Damašku. Dostanete zpět meč a skrytou čepel. Vyjděte ven a procvičte se na nádvoří v kombinovaném zabití. - Zaútočte mečem na protivníka levým tlačítkem myši a v okamžiku, kdy se čepele dotknou, stiskněte znovu levé tlačítko myši. Pokud chcete trénink ukončit, stiskněte ESCAPE. Poté proběhněte Masyafem až úplně dolů (pokud se budete držet co nejvíce vlevo, můžete si postup městem zrychlit mimořádným skokem ze skály), projděte bránou a za ní nasedněte na koně. Vyzkoušejte si jízdu na koni. Princip ovládání je stejný jako při normálním pohybu pěšky. Jeďte po cestě stále vpřed a brzy se dostanete do Království.

Království

Rozhledny: 12
Před vámi je vysoká věž. Vylezte na ní, a až se vám zobrazí na displeji SYNCHRONIZOVAT pro klávesu HLAVA, stiskněte tuto klávesu a projasní se vám část mapy. Tímto jste dosáhli svoji první rozhlednu. Lezením na různé rozhledny si budete aktualizovat mapu a získávat přehled o vedlejších misích především ve městech. Při cestě Královstvím do Damašku můžete takto vylézt ještě na další čtyři rozhledny. Zbylých sedm rozhleden se nachází v partiích Království, které jsou v tuto chvíli nepřístupné. Dávejte pozor na vojáky hlídající rozhledny. Jestliže se k nim přiblížíte, půjdou po vás. Musíte vždy začínat lézt v místě, kde nestojí. Po zdolání přístupných rozhleden se vydejte ke značce Damašku.

Damašek (Tamir)

Chudinská čtvrť - rozhledny: 9, zachránit obyvatele: , nutná vyšetřování: 2 ze 6
Na tržišti před bránou je muž volající o pomoc obklopený skupinkou pobudů. Pokud pobudy pozabíjíte, stiskněte klávesu zaměření a promluvíte tak se zachráněným obyvatelem (musíte však být v danou chvíli v anonymním stavu). Těchto obyvatel můžete ve městě zachránit více. Bude to pro vás mít tu výhodu, že psanci se stanou vašimi spojenci. Když budete například utíkat před vojáky a dostanete se do místa, kde jste předtím někoho zachránili, psanci pronásledovatelům zablokují cestu a vy je tak budete moci snáze setřást. Nyní je třeba dostat se pokud možno nenápadně skrz bránu. Pokud projdete strážemi, tak na vás okamžitě zaútočí. Nedaleko je skupinka učenců v bílých oblecích. Přibližte se k nim, stiskněte SPLYNOUT a skryti v jejich středu projdete bránou se strážemi, kteří vás nechají normálně projít. Za bránou stiskněte KONEC SPLYNUTÍ, čímž skupinku učenců opustíte. Na mapě se podívejte, kde vám svítí ikona rozhledny. Vylezte na ní, stiskněte SYNCHRONIZOVAT. Nyní se vám odkryjí rozhledny v celém městě a také ústředí zabijáků, do kterého se vydejte a promluvte si se zástupcem uvnitř (do ústředí zabijáků se dostanete jedině střechou). Vydejte se do města a zahajte vyšetřování. Níže je seznam rozhleden, které vám odkryjí příslušné možnosti vyšetřování.
První rozhledna, na kterou jste ve městě lezli - VYBÍRÁNÍ KAPES - V úzké uličce stojí dva muži. Zaměřte je a vyslechněte jejich rozhovor. Vydejte se za mužem, který bude označený šipkou. Až se rozejde přistupte k němu zezadu a vyberte mu kapsy (nevypínejte zaměřovací mód).
--> Získán dopis o Tamirově velké dodávce.
Rozhledna na severu (vedle první, na kterou jste lezli) - ÚTĚK PO STŘECHÁCH - Zaměřte informátora zaměřovacím tlačítkem. Za 1:30:00 musíte po střechách dorazit k druhému informátorovi, který vám prozradí informace. Sledujte na mapě ikonu informátora a dávejte pozor, ať nespadnete ze střech, protože šplhání zpět nahoru hodně zdržuje.
--> Najděte ve městě pomoc, abyste úspěšně utekli z tržiště. (To předpokládá zachránit pokud možno všechny obyvatele ve městě, ale není to povinné; jen vám to může útěk ulehčit).
Rozhledna na severozápadě - VÝSLECH - Zaměřte kazatele a počkejte až domluví. Poté ho následujte do zadní uličky a zbijte ho. Dávejte však pozor, aby v okolí nebyli další civilisté, jinak se i oni do vás mohou pustit pěstmi. Až bude mít kazatel dost, prozradí vám co potřebujete.
--> Tamir je zaměstnán - dohlíží na výrobu zbraní.
Nejvýchodněji položená rozhledna - VYBÍRÁNÍ KAPES - Zaměřte 2 muže u fontánky. Až domluví, přibližte se k muži, který zůstal označený šipkou a zezadu mu vyberte kapsy.
--> Získána mapa, díky které se po střechách od severovýchodu lze dostat na centrální nádvoří.
Nejzápadnější ze tří jižních rozhleden - ODPOSLECH - Pod stříškou stojí 2 muži. Posaďte se na nedalekou lavičku, zaměřte oba muže a stiskněte tlačítko HLAVA.
--> Na trámy nad centrálním nádvoří se lze dostat.
Prostřední ze tří jižních rozhleden - DOPROVOD - Informátor po vás chce, abyste ho doprovodili k bráně. Cesou na vás zaútočí 2 pobudové, které musíte zabít. Až se informátor nedaleko brány zastaví, stiskněte znovu zaměřovací tlačítko a promluvte s ním.
--> Tamir je na tržišti.
Po ukončení minimálně dvou vyšetřování se vraťte na ústředí a promluvte se zástupcem. Po skončení rozhovoru přistupte ke stolu - vezmete si pírko. Nyní se vydejte zabít Tamira. Seskočte na tržiště a vyslechněte si rozhovor mezi Tamirem a obchodníkem. Stůjte od nich co nejdál. Až Tamir obchodníka ubodá, půjde se podívat k nedalekému stánku a bude stát k vám zády. Vyberte skrytou čepel a Tamira zabijte. Nestoupejte si Tamirovi čelem, jinak vás ihned odhalí a budete ho muset zabít mečem spolu s ostatními ozbrojenci. Po zabití Tamira prchejte uličkami, kličkujte a snažte se posadit na nějakou lavičku. Nyní se musíte vrátit na ústředí zabijáků. Problém je, že v tuto chvíli jste snáze odhalitelní.

Současnost

Jako Desmond vstaňte z Enimu a počkejte až profesor odejde. Poté zkuste opakovaně promluvit se slečnou Stillmanovou. Nato se odeberte do svého pokoje a jděte spát. Druhý den ráno si po rozhovoru s profesorem lehněte opět do Enimu.

PAMĚŤOVÝ BLOK 3

Acre (Garnier de Naplouse)

Chudinská čtvrť - rozhledny: 11, zachránění obyvatel: 12, nutná vyšetřování 2 z 6
Ještě v Masyafu si promluvíte s al-Mualimem. Získáte krátkou čepel a novou schopnost - likvidace (protiútok). Protiútok je nejúčinnějším obranným prostředkem. Při správném načasování provedete kombo, proti kterému nemá nepřítel obranu. Procvičte si tuto techniku na nádvoří a snažte se ji důkladně nacvičit. Vydejte se přes Království do Acre. V Království se již zpřístupnily všechny lokality, takže si můžete vylézt na všechny rozhledny. Po příjezdu k branám Acre můžete vlevo mezi dřevěnými hradbami zachránit obyvatele. Skrz bránu projděte opět za pomoci učenců a vylezte na v mapě označenou rozhlednu. Po vylezení na rozhlednu se vám v mapě ukáže ústředí zabijáků a všechny ostatní rozhledny.
První rozhledna - ODPOSLECH - Sedněte si na lavičku a zaměřte zaměřovacím tlačítkem dva proti sobě stojící muže a poté stiskněte klávesu HLAVA.
--> Někteří strážní opustili stanoviště.
Nejvíce jihovýchodně položená rozhledna - TICHÁ ELIMINACE LUČIŠTNÍKU - Informátor je v zapadlé uličce. Po rozhovoru s ním vylezte po žebříku vedle něj. Za věžičkou je první lučištník. Vyberte skrytou čepel a zezadu ho zabijte. Druhý lučištník je za druhou věžičkou vpravo. Postupujte tak, abyste byli kryti za věžičkou a voják vás neviděl. Zabijte ho skrytou čepelí a vraťte se k informátorovi.
--> Získána mapa ukazující pacienty a svícny v nemocnici.
První nebo druhá rozhledna od severovýchodu - PRAPORKY - Do 3 minut musíte sesbírat 20 praporků a vrátit se k informátorovi. Za informátorem vpravo na stříšce je 1. praporek. Orientujte se podle GPS. Z praporků je vlastně udělaná stezka. Chce to mít cvik ve skákání. Každý pád dolů do ulic znamená velké zdržení.
--> Garnier se skrývá v pevnosti.
Rozhledna ve středu čtvrti, západně od nejvíce jihovýchodně položené rozhledny - VYBÍRÁNÍ KAPES - Cíl je ve hlídané budově, do které se dá proniknout pomocí učenců nebo střechou (v jednom místě je porušená).
--> Získán dopis prozrazující spojení Garniera a dvou dalších mužů.
Nejjižnější rozhledna - VÝSLECH - Cíl je přímo pod rozhlednou. Opět se na něj zaměřte a po jeho odchodu ho následujte a zaútočte na něho pěstmi.
--> Když se Garnier stará o své pacienty, nevnímá svět kolem sebe.
Nejvíce jihozápadně položená rozhledna - VRAŽDA - Informátor je hned pod rozhlednou. Zabijte skrytou dýkou označený cíl. Jděte za ním a vyčkávejte až nebude v dohledu žádný ozbrojenec.
--> Do pevnosti nesmí nikdo, vyjma učenců a stráží.
Vraťte se na ústředí zabijáků a promluvte se zástupcem. Nezapomeňte přistoupit k pultu, čímž seberete pírko. Po spánku se vydejte zabít Garniera. Do špitálu proniknete za pomoci učenců. Až skončí Garnier svůj proslov a zavřou se za ním vrata, dejte se vpravo a dostanete se do míst, kde zmizel předtím Garnier. Počkejte si na příležitost, až bude Garnier skryt nad pacientem anebo až nebudou v dohledu žádné stráže, a zabijte ho skrytou dýkou. Můžete k nenápadnému pohybu po špitále též využít skupinku učenců, kteří s vámi budou chodit po místech, kde se prochází Garnier. Po zabití Garniera se vraťte k veliteli ústředí. Poté se vám nabídne možnost převinout paměť rovnou do Masyafu, čehož využijte, jinak se budete muset projet na koni přes Království až do Masyafu.

Jeruzalém (Talal)

Bohatá čtvrť - rozhledny: 9, zachránit obyvatele: 12, nutná vyšetřování 2 z 6
V Masyafu si promluvíte s al-Mualimem a získáte novou zbraň - vrhací nože - a novou schopnost - odstrčení. Procvičte se na nádvoří ve vrhání nožů a vydejte se opět skrz Masyaf až dolů za bránu a na koni se dejte přes Království do Jeruzaléma. Vlevo na hřbitově můžete opět zachránit jednoho z obyvatelů. Bránou pak projděte s učenci a vylezte na rozhlednu, kterou máte označenou v mapě. Zjistíte, kde je ústředí zabijáků a odkryjou se vám ikony ostatních rozhleden.
Přímo před první rozhlednou - VÝSLECH
--> Talal drží své otroky uvnitř skladiště.
Blízká rozhledna severozápadně od první rozhledny - VRAŽDA - Musíte nepozorovaně eliminovat dva vojáky v bazaru. Dávejte opět pozor, ať není nablízku žádný ozbrojenec.
--> Talal se nachází v severní části města.
Rozhledna nejvíc na severozápad - ODPOSLECH - Musíte se dostat do kostela. Odlákejte stráže tak, že někoho před kostelem zabijete. Zpět se dostanete stejným způsobem.
--> V boji se bude snažit Talal střílet lukem.
Jihovýchodní rozhledna - DOPROVOD - Doprovoďte informátora k bráně. Cestou budete muset zlikvidovat několik ozbrojenců. Až se informátor zastaví, promluvte s ním.
--> Získána mapa s detaily tržiště, kde se Talal ukryje, když uprchne.
Jihovýchodní rozhledna - PRAPORKY - Máte 3 minuty na sebrání 18 praporků. Orientujte se podle GPS. Praporky tvoří jakousi značenou stezku.
--> Talalovi následovníci se obětují, aby mohl jejich pán uprchnout.
Jihozápadní rozhledna - VYBÍRÁNÍ KAPES
--> Získána mapa s pozicemi Talalových stráží.
Vraťte se na ústředí, promluvte s Malikem a vezměte si od něho pírko. Vydejte se zabít Talala. Brána ke skladišti je hlídaná. Odlákejte pozonost stráží tím, že v davu před branou někoho zabijete. Do samotné budovy je možné proniknout jen jedním vchodem. Vstupte a zapadne za vámi mříž. Po chvíli se otevře mříž na druhé straně. Vjděte ven a budete mluvit s Talalem. Až dá pokyn k vašemu zabití, vrhnou se na vás jeho vojáci. Utéct bez boje zde není ideální, protože je zde málo místa. Ať již stráže pobijete či nikoliv, vydejte se poté za Talalem. V běhu vyberte skrytou dýku. Na ulicích ho snadno dohoníte a zezadu zabijete. Vraťte se k Malikovi na ústředí.

Současnost

Poté co odejde profesor, můžete opakovaně promluvit se slečnou Stillmanovou. Poté se odeberte do svého pokoje a jděte spát. Ráno vás opět vzbudí profesor a můžete pokračovat.

PAMĚŤOVÝ BLOK 4

Damašek (Abu´l Nuqout)

Bohatá čtvrť - rozhledny: 10, zachránit obyvatele: 10, nutná 3 z 6 vyšetřování
V Masyafu po rozhovoru s al-Mualimem získáte nové schopnosti - zachycení se na římse a uvolňování se z chvatu. Procvičte si na nádvoří uvolňování se z chvatu a vydejte se bránou ven. Nyní se budete moci již rovnou bez cestování přesunout kam bude třeba. Přesuňte se na ústředí v Damašku a promluvte s velitelem. Vyjděte ven a vylezte na rozhlednu v nově zpřístupněné čtvrti.
Jižnější ze dvou východních rozhleden - VRAŽDA - Eliminovat 2 cíle do tří minut.
--> Získána mapa s pozicemi stráží krále obchodníků.
Severnější ze dvou východních rozhleden - ODPOSLECH
--> Král obchodníků připravuje hostinu.
Nejjižnější rozhledna - VYBÍRÁNÍ KAPES - Na rozhlednu se dostanete z centrálního nádvoří. Vylezte na fontánu a přeskákejte přes sloupy na balkón.
--> Získán dopis, podle kterého král obchodníků pořádá ve svém paláci oslavy.
Jižnější ze dvou západních rozhleden - VÝSLECH - Snažte se kazatele zmlátit než projde strážemi, jinak budete za ním muset přešplhat po trámech či někoho zabít, abyste odlákali jejich pozornost.
--> Král obchodníků v průběhu hostiny mluví k lidem.
Severozápadní rozhledna - PRAPORKY - Informátor je uvnitř budovy. Musíte sesbírat 20 praporků za 3 minuty.
--> Na fontánku uprostřed nádvoří lze vyšplhat.
Nejsevernější rozhledna - ZNIČENÍ STÁNKU - Musíte do 3 minut zničit 2 stánky. Uchopte postavu před stánkem (nejlépe vojáka) a mrštěte jím proti stánku. Pravděpodobně uděláte rozruch a napadnou vás ozbrojenci. Pokud jste již zkušení v boji, raději je pozabíjejte; je to rychlejší než kdybyste se snažili schovávat.
--> Lze se dostat do horní části paláce krále obchodníků.
Vraťte se na ústředí, vezměte si pírko a vydejte se za králem obchodníků. Stráže u brány jednoduše obejdete přelezením přes plot. Až Abul Nukut domluví, vyšplhejte na fontánku a přeskákejte po sloupech na balkón odkud mluvil a pronásledujte ho. V běhu vyberte skrytou čepel. Po jeho zabití se vraťte na ústředí zabijáků.

Acre (William z Montferratu)

Bohatá čtvrť - rozhledny: 11, zachránit obyvatele: 9, nutná 3 z 6 vyšetřování
Ještě v Masyafu získáte opět další schopnost, a to úhyb. Procvičte se na nádvoří a poté se vydejte do Acre. Vylezte na rozhlednu v bohaté čtvrti a aktualizujete si mapu.
Jižnější ze dvou severovýchodních rozhleden - VYBÍRÁNÍ KAPES - Cíl je uvnitř budovy.
--> Zapomenutá stavba může být možným vchodem.
Rozhledna severozápadně od výše uvedené - VRAŽDA - Zabít 2 muže v ulicích.
--> Zavře-li se brána citadely, bude jediná cesta k úniku slézt po hradbách.
Jižnější ze dvou severozápadních rozhleden - ZNIČENÍ STÁNKU - Je třeba zničit 2 stánky za 3 minuty.
--> Další muž v přístavu má další spojitost s Williamem.
Rozhledna severovýchodně od jihozápadní rozhledny - PRAPORKY - Je třeba sesbírat 20 praporků za 3 minuty.
--> Když se na něj obrátí král Richard, stáhne se William do své citadely.
Rozhledna severovýchodně od jihozápadní rozhledny - TICHÁ ELIMINACE LUČIŠTNÍKU - Musíte pozabíjet 3 lučištníky. K prvnímu se dostanete vylezením po žebříku na protilehlou budovu.
--> Získána mapa ukazující pozice Williamových lučištníků.
Obří katedrála uprostřed čtvrti (jihovýchodní rozhledna) - VÝSLECH - Na katedrálu ani nemusíte lézt. Cíl najdete přímo před vchodem do katedrály.
--> Williama dnes rozruší Richardova návštěva.
Vraťte se na ústředí, vezměte si pírko a vydejte se za Williamem. Počkejte až odjede král Richard. Jděte až do míst, kde stojí William obklopený vojáky. Vylezte nad ně a počkejte až William domluví a vojáci odejdou. Poté slezte po jednom ze žebříků a počkejte si až bude William stát u stolu. Pokud se vám nepodaří Williama zabít v tichosti, dá povel k zavření brány a přiběhnou stráže. Těm sice můžete utéct, ale budete muset seskákat po hradbách. Poté se vraťte na ústředí.

Jeruzalém (Majd Addin)

Chudinská čtvrť - rozhledny: 6, zachránit obyvatele: 8, nutná 3 z 6 vyšetřování
Ještě v Masyafu se vám vrátí další část výzbroje - vrhací nože navíc. Poté se vydejte do Jeruzaléma.
První rozhledna - VYBÍRÁNÍ KAPES - Ideální je stihnou cíli vybrat kapsy než projde strážemi.
--> Získána mapa ukazující polohu popraviště.
První rozhledna - DOPROVOD
--> Získána mapa s pozicemi Majd Addinových stráží.
Jižnější ze dvou jihovýchodních rozhleden - ODPOSLECH
--> Majd Addin dnes pořádá popravu.
Centrální rozhledna - VÝSLECH
--> Majd Addin se rozhodl vládnout Jeruzalému skrze teror.
Sevrerozápadní rozhledna - VRAŽDA - Zabít v ulicích 2 Majd Addinovy muže.
--> Několik učenců se pokusí dostat na popraviště.
Jihozápadní rozhledna - TICHÁ ELIMINACE LUČIŠTNÍKU - Informátora najdete u mešity; nemusíte tudíž lézt na věž.
--> Majd Addin se při svých proslovech obrací zády k davu.
Vraťte se na ústředí a vezměte si pírko. Vydejte se na popraviště. Až Majd Addin domluví, můžete se pokusit připojit se ke skupince učenců. Ale vojáci jsou extrémně ostražití, takže se vám to nejspíš nepodaří a budete muset všechny pobít. Poté se vraťte zpět na ústředí.

Současnost

Až vylezete z Enimu, jděte do svého pokoje a prohledejte skříň. Najdete kód. Díky tomuto kódu si můžete otevřít normálně zamčené dveře do sálu s Enimem. Můžete se pokusit dostat do počítače, ale nepodaří se vám to. Jděte spát. Ráno až uvidíte profesora, jak stojí a dívá se z okna otočený k vám zády, přistupte k němu a vezměte mu z kapsy tužku. Poté si normálně lehněte do Enimu a pokračujte ve hře.

PAMĚŤOVÝ BLOK 5

Damašek (Jubair al-Hakim)

Čtvrť střední třídy - rozhledny: 7, zachránit obyvatele: 8, nutná vyšetřování 3 z 6
V Masyafu získáte novou schopnost - prorážení obrany. Procvičte se na nádvoří. Je zajímavostí, že v Damašku je rozhledna, kterou lokalizujete hned 4 úkoly najednou.
První rozhledna - ZÁVOD PO STŘECHÁCH - Informátor je na střeše. Musíte po střechách doběhnout k druhému informátorovi za 1:30:00.
--> Jubair je v Madrasahu all-Kalasahu obklopen svými věrnými.
Západnější ze dvou severovýchodních rozhleden - ODPOSLECH - Dotyčné osoby jsou uvnitř budovy.
--> Jubair se účastní každodenních setkání v Madrasahu.
Západnější ze dvou severovýchodních rozhleden - VYBÍRÁNÍ KAPES
--> Získán dopis, podle kterého bude Jubair v zahradě.
Západnější ze dvou severovýchodních rozhleden - VÝSLECH
--> Jubairovi učenci ničí všechny knihy v Damašku.
Západnější ze dvou severovýchodních rozhleden - VRAŽDA - Musíte do pěti minut eliminovat 5 mužů. První je na střeše za vámi, zbylí jsou v ulicích.
--> Získána mapa míst, kde Jubair plánuje spálení knih. Hledejte kouř.
Jižní ze dvou západních rozhleden - ZNIČENÍ STÁNKU - Je třeba zničit 3 stánky do tří minut. Informátor je na střeše.
--> Jubair nosí bohaté zlaté róby a velký měšec
Vraťte se na ústředí, vezměte si pírko a vydejte se na cestu za Jubairem. Do budovy se dostanete střechou. Až Jubair odejde do města, vydejte se za ním. Na mapě se vám však objeví více ikon, což znamená, že budete muset postupně zkoušet, kde Jubaira najdete. Nemusíte na každém místě s vojáky bojovat. Pouze pokud muž v červeném začne prchat, pronásledujte ho a zabijte ho skrytou dýkou. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Jubaira objevíte celkem snadno. Po jeho zabití se vraťte na ústředí.

Acre (Sibrand)

Čtvrť střední třídy - rozhledny: 9, zachránit obyvatele: 7, nutná vyšetřování 3 z 6
V Masyafu získáte novou schopnost - Expert na krátké čepele, což v praxi znamená, že krátkou čepelí budete způsobovat větší poškození.
První rozhledna - ÚTĚK PO STŘECHÁCH - Informátor je na střechách. Musíte se dostat k druhému informátorovi do 1:30:00.
Získán dopis, v němž se píše o Sibrandově záměru uchýlit se na moře.
Středozápadní rozhledna - VÝSLECH
--> Sibrand zahájí námořní blokádu.
Středozápadní rozhledna - VRAŽDA - Do tří minut zabít 3 rytíře v okolních ulicích.
--> V docích je spousta opilých námořníků.
Prostřední ze tří severních rozheden - DOPROVOD - Tato mise vás spolu s informátorem zavede k bráně, kde můžete plnit misi Odposlech.
--> Získána mapa s pozicemi Sibrandových stráží.
Západní ze tří severních rozhleden - ODPOSLECH - Přímo k místu vás může dovést mise Doprovod.
--> Sibrand se ukrývá v docích.
Rozhledna, která je nejblíže severně až severovýchodně dvěma jižním rozhlednám - VYBÍRÁNÍ KAPES
--> Získán dopis, podle něhož nemá Sibrand v severních docích stráže.
Vraťte se na ústředí, vezměte si pírko a vydejte se do přístavu. Pronikněte tam bránou. Odlákejte stráže a jděte k molům. Až Sibrand odejde, přeskakujte po lodích a kůlech až k Sibrandově lodi. Dávejte pozor na skupinky vojáků, které jsou nebezpečné, a rovněž na opilé námořníky, kteří vás budou napadat. Vylezte po zádi Sibrandovy lodi a počkejte až se Sibrand přiblíží. Poté rychle vyskočte a zabijte ho. Vraťte se k veliteli ústředí.

Současnost

Až vylezete z Enimu promluvte si se slečnou Stillmanovou. Poté co jí profesor zavolá, odejde k počítači. Následujte ji a znovu s ní promluvte. Jděte do svého pokoje. Pokud jste předtím ukradli profesorovi pero, vyjděte zpět do sálu. Slečna Stillmanová zatím odešla. Můžete se dostat do počítače a přečíst si zprávy v něm. Poté si jděte lehnout.

PAMĚŤOVÝ BLOK 6

Jeruzalém (Robert de Sable)

Čtvrť střední třídy - rozhledny: 7, zachránit obyvatele: 6, nutná vyšetřování 3 z 6
Jižní ze dvou východních rozhleden - ÚTĚK PO STŘECHÁCH - Informátor je na střechách. Do jedné minuty musíte doběhnou k druhému informátorovi, který je na ulici u kostela.
--> Získána mapa s detaily ohledně Robertovy pozice během pohřbu.
Nejsevernější rozhledna - VYBÍRÁNÍ KAPES - Cíl je v hlídané budově. Můžete se sem dostat buď horem či odlákat pozornost stráží vraždou na ulici. Snažte se vykrást kapsy dříve, než postava projde mezi strážemi.
--> Získána mapa s pozicemi jeruzalémských stráží v průběhu Majd Addinova pohřbu.
Nejsevernější rozhledna - VRAŽDA - Do pěti minut eliminujte 5 templářů v okolních ulicích.
--> Nesnažte se čelit všem Robertovým mužům naráz.
Centrální rozhledna - VÝSLECH
--> Jaké jsou Robertovy skutečné motivy?
Severozápadní rozhledna - ODPOSLECH
--> Robert se zúčastní pohřbu.
Jihozápadní rozhledna (nejblíže jižní) - TICHÁ ELIMINACE LUČIŠTNÍKU - Je třeba nenápadně zabít 4 lučištníky na okolních střechách.
--> Splyňte na pohřbu se skupinou učenců.
Vraťte se k veliteli ústředí, vezměte si pírko a jděte na pohřeb. Ze scény, která následuje na pohřbu je zřejmé, že jste byli očekáváni, takže na vás všichni přítomní ozbrojenci zaútočí. Nejdříve se musíte zbavit okolních lučištníků. Zbavíte se jich tak, že se pokusíte vylézt na plošiny, kde se nacházejí. To má za následek, že seskočí dolů a pustí se do vás meči. Jakmile se vám při boji příliš sníží zdraví, stiskněte zaměřovací klávesu a začnete běhat po okolních lešeních a zdech tak dlouho dokud se vám zdraví nedoplní. Pokud máte od nepřátel odstup, používejte vrhací nože, kterými můžete část nepřátel pozabíjet a situaci si tak značně ulehčit. Až dostanete Roberta, zjistíte, že se pod jeho brněním skrývala žena. Necháte ji běžet. Poté se vraťte na ústředí. Vaše poslední cesta povede do Arsufu. Vydejte se do Království, kde se vám objeví nová ikona Arsufu.

Arsuf

Postupujte jedinou možnou cestou vpřed. Soubojům se tentokrát nevyhnete. Pokaždé se vám uzavře cesta a musíte danou lokalitu vybít, abyste se dostali dál. Zde občas dochází k nepříjemnému bugu. - Pokud se při provedení nějakého komba octnete za bariérou, hra se ukončí a načte od poslední uložené pozice. Až dorazíte ke králu Richardovi, čeká vás jeden z nejobtížnějších soubojů s Richardovými rytíři a poté se samotným Robertem de Sable. Problém je, že vymezený prostor je poměrně malý, takže vaše manévrovací schopnosti jsou omezené. Přesto stačí na to, abyste mohli sprintovat kolem dokola, když se vám zdraví příliš sníží, čímž si sice pomalu ale jistě zdraví doplníte. Po skončení souboje se dozvíte o al-Mualimově zradě a přesunete se do Masyafu.

Masyaf

Běžte nahoru do pevnosti. Cestou vás napadne skupinka zabijáků. Používejte opět sprintování kolem dokola, pokud se vám příliš sníží zdraví. Po jejich likvidaci na vás naběhne další skupina. Chvíli s nimi budete bojovat, poté vás zachrání Malik se svými věrnými, kteří útočníky pozabíjejí vrhacími noži. Jděte si promluvit s Malikem (vrhací nože se vám doplní) a poté jděte do pevnosti. Projděte dozadu do zahrady. Nahoře na balkoně se objeví al-Mualim a poštve na vás 9 vámi v minulosti zabitých rytířů. Používejte opět osvědčené taktiky a vrhací nože. Poté sestoupí dolů al-Mualim, který se zdevítinásobí. Tudíž teď budete bojovat proti devíti al-Mualimům. Jen jeden je pravý. Až na něho narazíte a zlikvidujete ho, zbylí fantómové zmizí. Poté vás čeká závěrečný souboj s al-Mualimem. Tentokrát vám nijak nepomůžou komba. Pokud je budete používat, al-Mualim se vám teleportuje do jiné části zahrady a vám se zdraví sníží na minimum. Musíte na něho neustále útočit pomocí Prorážení obrany. Sice vás bude zraňovat, ale nakonec ho udoláte. Po skončení souboje se před vámi objeví obří glóbus s vyznačenými pozicemi po celém světě, což je to co chtěl celou dobu profesor z Desmonda dostat.

Současnost

Takže profesor má co chtěl a neznámý hlas, se kterým rozmlouvá přes telefon, nařídí likvidaci Desmonda. Díky zásahu slečny Stillmanové je toto odloženo a profesor se Stillmanovou odejdou pryč. Nyní jděte do svého pokoje, podívejte se nad postel a stiskněte tlačítko HLAVA (orlí zrak). Spustí se závěrečné titulky. Poté se octnete zpět ve hře. Jediné co můžete nyní udělat je vyjít do sálu a z něho projít do konferenční místnosti (pouze pokud jste profesorovi ukradli tužku). V konferenční místnosti si můžete přečíst zprávy v počítači.

Dragon Age - Procitnutí Návod

1. července 2010 v 7:03 | WithinBlog |  Návod

Šedá tvrz

Ocitnete se jako Gerod společně s Mhairi před Šedou tvrzí, vzápětí ihned pobijte několik Zplozenců. Po jejich mrtvolách posbírejte z nich všechny bonusy (to dělejte stále, nebudu již na tuto nutnost dál upozorňovat), tak se spustí animace, proberte všechny nabídky dialogů a po jejím skončení postupujte podle malé mapy vpřed k hlavní bráně. Před ní pobijte několik Svíječů, vpravo od nich zlikvidujte lučištníka, projděte otevřenými vraty, pobijte další nepřátele a pokračujte dál na sever. Vyběhněte nahoru po schodišti, nepřátelé před vámi rozrazí vrata a pustí se do vás, takže je rychle všechny zlikvidujte. Pokračujte vpřed, obejděte zleva studnu, vydejte se k dalšímu schodišti, kde opět pobijte všechny nepřátele. Vyběhněte po schodišti nahoru, odbočte doleva, na konci vyberte všechny bedýnky, poté se vraťte zpět, seběhněte dolů po schodišti, odbočte vlevo a pojděte pootevřenou bránou. Tak se spustí animace, opět proberte všechny nabídky dialogů, po jejím skončení se ocitnete uvnitř Šedé tvrze.

Uvnitř Šedé tvrze

Ihned rozsekejte všechny nepřátele, jděte vpřed, vyběhněte na ambit a projděte dveřmi, po krátké animaci dostanete do party nového člena Anderse. Pokračujte všichni společně vpřed, projděte dalšími malými dveřmi vpravo, nad schody zlikvidujte Vířivce, pokračujte dál dveřmi vlevo, probijte se vpřed až na konec, kde projděte dalšími dveřmi před vámi. Z bedny vlevo seberte válečnou sekeru, Projděte dveřmi, poté dalšími, vpravo na konci zatáhněte za páku, která je ale, pokud na ni nenajedete kurzorem, velice špatně vidět , tak si otevřete dole vlevo pod vámi mříže od brány. Spustí se animace, po jejím skončení budete napadeni houfem nepřátel, který samozřejmě pobijte, poté seběhněte dolů po schodišti a projděte bránou, jejíž mříže jste si přehozením páky nadzdvihli. Pokračujte vpřed, projděte dveřmi, za nimi ihned zlikvidujte několik Vířivců, kteří vás napadnou. V malé komoře před vámi vyberte všechny bedýnky, před tím ještě i zde pobijte několik Svíječů, vraťte se zpět a projděte dveřmi vlevo, na konci chodby pak druhými. Spustí se animace, po jejím skončení pomozte trpaslíkovi Oghrenovi pobít všechny nepřátele, promluvte si s ním, proberte s ním všechny nabídky dialogů a přijměte ho do vaší družiny, takže dál už budete pokračovat ve čtyřech. Jděte vpřed a projděte protějšími dveřmi, spustí se další animace, v ní proberte s raněným a umírajícím mužem všechny nabídky dialogů, získáte tak spoustu nových informací. V reálu pak zraněný muž zemře, vy potom pokračujte dál dveřmi vpravo, hned za dveřmi zrubejte tlupu Vířivců, vlevo za dveřmi v komoře jsou další adepti na smrt, i zde poté vyberte všechny bedýnky, vraťte se a pokračujte po schodišti nahoru, prosekejte se až k dalším schodům, na koci vlevo vyběhněte další schody a projděte dveřmi na cimbuří. Popojděte vpřed a zabočte doprava, tak se spustí animace, v níž spatříte mluvícího Vířivce a jeho družinu, o kterém jste se dozvěděli před chvílí od umírajícího muže, jak shazuje dolů z cimbuří strážného, po jejím skončení pak musíte v reálu tohoto Vířivce jménem Odumřelý s celou jeho družinou porazit, tak jej vysvobodíte ze zakletí. Spustí se další animace, v ní nabízené dialogy bezezbytku proberte, po jejím skončení se ocitnete v Trůnním sále. Zde si promluvte s Carelem, poté s Varelem, nato i s Woolsey, se všemi proberte všechny nabídky dialogů, získáte nové informace a taktéž i nové úkoly. U dalších postav můžete, pokud chcete a máte je, nějaké runy, seberte knihy a z věšáku zbroj, prozkoumejte čep sudu, můžete někomu s vaší družiny i věnovat nějaký dárek a tak posílit jeho vlastnosti: Poté projděte dveřmi, přijměte do vaší družiny z nabídky Oghrena a Anderse, promluvte si s vojínem, přijměte další nové úkoly a poté se ocitnete zpět v Šedé tvrzi.

Šedá tvrz

Popojděte dopředu a promluvte si se seržantkou Maverlies, proberte s ní všechny nabídky dialogů, v reálu pak seběhněte po schodišti dolů, projděte dveřmi, prohledejte mrtvoly a pokračujte dalšími dveřmi vpřed. Projděte lomenou chodbou, zbavte se nepřátel, vpravo za dveřmi prohledejte komoru, poté se vraťte a pokračujte dál dalšími dveřmi. Seběhněte dolů po schodech, pobijte nepřátele, vše posbírejte a osvoboďte vězně. Po dalším schodišti seběhněte ještě níž, po skončení animace zlikvidujte další nepřátele, promluvte si s Voldrikem Glavonakem, poté se seržantkou Maverlies, dál se pro zával nedostanete (sem se ještě vrátíte, jakmile dělníci odstraní zával), přijměte její nabídku pro návrat do tvrze. Vstupte do žaláře, promluvte si se žalářníkem, poté s vězněm Howem, projděte s ním všechny dialogy a potom dejte souhlas s jeho oběšením, je velice pro vás nebezpečný. Seberte věci z bedny a vraťte se zpět, nahoře si opět promluvte s Voldrikem Glavonakem a požádejte ho, aby opravil hradby. Pokud máte dost peněz, zaplaťte mu, jinak musíte peníze sehnat, také mu ale můžete říci, že si musí vystačit sám. Poté si pohovořte s Herrenem, je to obchodník, u nějž si můžete nakupovat, ale i prodávat. Nyní se vydejte k mapě světa a přejděte přes ni do Zátoky marností.

Zátoka marnosti

Jděte vpřed, spustí se animace, chtějte po únoscích, aby vám ukázali jimi unesenou dívku, dceru lorda Bensleye. Platit výkupné nelze, takže se pusťte do boje s únosci a do jednoho je pobijte, ale dívku stejně nezachráníte, je mrtvá. Vraťte se tedy zpět do Šedé tvrze, promluvte si s dívkou vojákem, obdržíte od ní dopis od lorda Bensleye a peněžní odměnu. Přes mapu světa se vydejte na statek Turnoblů, ihned se zbavte všech nepřátel, o kousek dál dalších. Jakmile se jich zbavíte, máte dokončený úkol, vraťte se tedy zpět a přes mapu světa se vydejte do města Amaranthine.

Město Amaranthine

Promluvte si s podezřelou osobou, poté s Cobertem, můžete ho i odměnit, pokecejte i s konstáblem Aidanem. Pronásledujte pašeráka, pobijte několik Zabijáků, promluvte si s Mervisem. Prohledejte okolí, pohovořte si se všemi postavami, sledujte další podezřelou osobu a pobíjejte zabijáky. Vydejte se ke vchodu do zátoky pašeráků, kde si promluvte s vůdcem pašeráků, přijměte boj a zabijte ho i s ostatními pašeráky, poté vyberte jejich skrýše. Pokračujte do hostince U Koruny a Lva, promluvte si s hostinským a vyžádejte si klíč od Kristoffova pokoje, pak tento pokoj prohledejte. Vraťte se do města Amaranthine, kde pohovořte s Wynnem, vstupte do kaple Naší paní Spasitelky, kde si promluvte s ustrašenou ženou. Vraťte se do města Amaranthine, přes mapu světa se vydejte do Sukovitých vrchů. Jděte vpřed, zabijte bestii, pokračujte vpřed a pobijte katy, přeběhněte přes viklající se most, prohledejte strž, jděte vpřed a osvoboďte Sigran, poté ji přijměte do vaší družiny a vstupte do pevnosti Kal´Hirol.

Pevnost Kal´Hirol

Popojděte vpřed a pravým tlačítkem myši si udělejte snímek pevnosti, poté levou stranou postupujte dopředu. Spustí se animace, v níž se setkáte s členem Legie mrtvých, tento umírající legionář jménem Tukka vám ještě před smrtí prozradí, že hluboko v pevnosti královny vytvářejí armádu Zplozenců, bude tedy na vás tyto královny zlikvidovat. V reálu pokračujte vpřed, zbavte se bandy Vířivců, o kus dál zlikvidujte další tlupu. Přeběhněte přes most, zbavte se několika Hlubolezů, posbírejte bonusy, vydejte se po cestě nahoru, kde zlikvidujte další hordu nepřátel. Jděte vpřed, spustí se animace, po jejím skončení potom zlikvidujte několik larev, vyběhněte nahoru po schodišti a projděte dveřmi, ocitli jste se v Hlavní síni. Zlikvidujte další Vířivce včetně Kamenných Golemů, dávejte si pozor na nastražené pasti, probíjejte se stále vpřed po kamenných schodištích, pak seběhněte dolů, prohledejte přilehlé místnosti, posbírejte svitky. Podle mapy prohledejte celou lokaci, pobíjejte nepřátele a pavouky, vybírejte bedny a nakonec vstupte do Obchodní čtvrti.

Obchodní čtvrť pevnosti Kal´Hirol

Vydejte se dopředu, seběhněte dolů, zleva budete napadeni Zplozenci, pobijte je. Vstupte doleva do Svatyně Hirolu, vyberte sarkofágy, tak ožijí sochy, které zlikvidujte, poté aktivujte na levé stěně Paragon Hirolu. Vraťte se a vyběhněte nahoru po levém schodišti, pobijte Vířivce a jděte doleva. Vyběhněte výš po schodišti vpravo, pobijte další Vířivce, seběhněte po schodech dolů, rozcupujte nepřátele a vstupte do Dílny. Zbavte se nepřátel, na kovadlině si můžete nechat opravit vaše poškozené věci, prohlédněte si vědro S Lyriem, proberte všechny dialogy. Vraťte se a pokračujte nahoru po modrém schodišti, odbočte vlevo, zlikvidujte nepřátele, vstupte do vězení a osvoboďte vězně. Pokračujte dál, zbavte se ohavných larev, odbočte doprava na schodiště, vydejte se dál skalním tunelem. Vaším úkolem tady je projít podle mapy celou lokaci, pobít všechny Vířivce a larvy, poté se vydejte na západ a vstupte do Hlubin. Jděte vpřed, pobijte Ztracence a Pekelné Golemy, odbočte do chodby vpravo, zbavte se chapadel a přetněte dva řetězy, zničíte tak líheň nových Ztracenců. Spustí se animace, tak vysvobodíte Zajatkyni, proberte s ní všechny dialogy, pokračujte podle mapy vpřed, přejděte na mapu světa a vstupte do Pohyblivého Lesa.

Pohyblivý les

Po cestě se vám spustí animace a vy budete nuceni podstoupit boj s Lupiči a Mrchožrouty. Jakmile se jich zbavíte, pokračujte dál přes tábor Lupičů, zbavte se dalších lapků a zničte oživlý Ohořelý strom, poté vyberte lupičskou pokladnici, musíte se ale přepnout na Sigrun. Vaším úkolem v této lokaci je vyčistit Pohyblivý les od lupičů, oživlých stromů, bestií a další havěti, takže postupujte stále podle mapy na sever, až se dostanete ke dveřím, které nelze otevřít. Vracejte se tedy zpět jihovýchodním směrem, po cestě likvidujte veškeré nepřátele, narazíte na botaničku Ines, promluvte si s ní a proberte s ní všechny dialogy, poté se vracejte zpět přes opuštěný Dálský tábor na východ k Provizornímu přístřešku. Tam se spustí animace, proberte s utrápeným a nemocným mužem všechny nabídky dialogů, zjistíte, že mu už není pomoci. V reálu pak pobijte všechny objevivší se nepřátele a pokračujte v očistě celé lokace. Pokud jste tedy zlikvidovali všechny nepřátele, vraťte se na sever a nyní již dveřmi projdete do Dolu Silveritu.

Důl Silveritu

Seběhněte dolů, promluvte si s nakaženou ženou, budete zajati a uvězněni a navíc přijdete i o všechny vaše věci. Projděte dveřmi vpravo, budete napadeni, musíte se bránit holýma rukama. Vaším úkolem je dostat se ze zajetí a po mrtvých nepřátelích získat nazpět všechny vaše věci, o které vás tito kradli. Prohlížejte tedy jejich mrtvoly, sbírejte zbraně, výstroj a výzbroj a v inventáři si postupně vyzbrojujte sebe i vaši družinu. Prohledejte laboratoř, vyberte bedýnky, cvičně přehoďte páku, seberte klíč. Postupujte na jih podle mapy, klíčem otevřete dveře, poté projděte dalšími. Přes následující dveře vstupte do tunelu, pobijte nepřátele, nezapomeňte se opět vyzbrojit, z dalších dveří na vás zaútočí nepřátelé, pobijte je. Pokračujte tunelem vpřed, po krátké animaci pobijte další nepřátele, jděte tunelem dopředu, vyhledejte Keemana, promluvte si s ním, posléze zemře. Pokračujte tudíž podle mapy vpřed, pobijte Zplozence, z jejich mrtvol posbírejte věci, o které vás na začátku okradli. Pokračujte vpřed skalním tunelem, o kousek dál pobijte Vířivce, krotitele draků a draky. Podle mapy prohledejte celou lokaci a pobijte všechny nepřátele, vyčistěte od nich celou lokaci, teprve poté, až se zbavíte všech nepřátel, v místnosti na jihu pobijte poslední draky. Tak se spustí animace, po jejím skončení projděte dveřmi na mapu světa, jako cíl cesty si zvolte město Amaranthine.

Město Amaranthine

Poslala jsem vás sem proto, abyste si splnili některé vedlejší úkoly. Ve městě se tedy vydejte dopředu, promluvte si s Micahem a Colbertem, předejte jim cetku, pokračujte vpřed, seběhněte vlevo dolů po schodišti, odbočte doprava, pokecejte s Melvisem, proberte s ním všechny nabídky dialogů, hlavně mu sdělte, že jste jeho problém vyřešili, můžete si od něj zato nechat dobře zaplatit. Promluvte si s Kendickem, prohlédněte si tabuli Cechu obchodníků, pokud chcete, můžete přijmout další vedlejší úkoly. Vstupte do hostince U koruny a lva, promluvte si se Sorchou, o kousek dál předejte Nidě snubní prsten po jejím mrtvém manželovi. Jděte nahoru a prohlédněte si na stěně mapu, tak zjistíte, kde se nachází Černá mokřina, naskočí vám na mapě světa tento nový cíl, vraťte se tedy ven a přes mapu světa se vydejte do Černé mokřiny.

Černá mokřina

Vydejte se po stezce vpřed a pobíjejte smečky divokých vlků a jiných bestií, sbírejte dračí kosti, tak dojdete až ke schodům, ale dál neprojdete, jsou tam jen Trhliny v závoji. Těchto Trhlin je v této lokaci několik a všechny musíte uzavřít, aby jimi nemohli procházet Zplozenci. Vraťte se tedy o kousek zpět, odbočte doleva, po chvíli se zbavte Vlkodlaků, přečtěte si písemnou zprávu a projděte Zničenou vesnicí, kde pobijte další tlupu Vlkodlaků. Za neustálého pobíjení vlkodlaků pokračujte dál po stezce na severovýchod, tak přijdete k mystickému kruhu, který aktivujte. Pokračujte dál kolem další Trhliny v závoji na východ, zbavte se dalších bestií a larev, o kus dál prohledejte Kristoffovu mrtvolu. Tak se spustí animace, proberte se Zplozencem všechny nabídky dialogů, po jejím skončení musíte zlikvidovat všechny nepřátele. Jděte vpřed, vstupte do lokace Nesmrtelný z Černých mokřin, pokračujte vpřed a likvidujte další nepřátele. Tak dojdete tak k panelu, který aktivujte, uzavřete tak jednu Trhlinu v závoji. Abyste se dostali ven z této lokace, musíte ji celou prošmejdit, zbavit ji nepřátel a uzavřít Trhliny v závoji. Pokračujte tedy na sever a na panelu uzavřete další Trhlinu v závoji, doplňte si magii. Pokračujte podle mapy na východ, pobíjejte bestie a vejděte do Přístavu sídla, kde zlikvidujte další nepřátele, na můstku seberte bonus, vraťte se a odbočte doleva a jděte až na konec, spustí se animace, v reálu pak musíte pobít další bandu nepřátel. Vydejte se na sever, úplně na severu na konci uzavřete třetím a posledním panelem zbývající Trhlinu v závoji, vracejte se na jih, vyberte rakev a vstupte do Krypty. Popojděte vpřed, pobijte houfec bestií, vydejte se dál chodbou, jděte na jih, odbočte na východ, narazíte na Démona hladu, kterého zlikvidujte i s celou jeho družinou, tak osvobodíte ducha skutečné ženy a splníte další vedlejší úkol. Jděte až úplně na jih, vstupte zpět do lokace Nesmrtelný z Černých mokřin, pokračujte vpřed, spustí se animace, přijměte boj, v animaci vám Duch rozrazí bránu, v reálu pobijte další nepřátele, vyberte si uvážlivě podle výšky jejich schopností členy vaší družiny a přejděte zpět do lokace Černá mokřina.

Černá mokřina

Vydejte se podle mapy na západ, likvidujte nepřátele, postupujte stále dál kolem Trhliny v závoji, probijte se až na konec západní lokace k Vyvolávajícímu kruhu a pokračujte na jih. Vyčistěte celou lokaci, asi uprostřed lokace se nachází brána, kterou projděte. Spustí se animace, v ní se setkáte v animaci s Baronkou a její družinou, proberte s ní všechny nabídky dialogů, v reálu ji potom musíte i s její družinou zabít. Jakmile je všechny pobijete, zjeví se vám duch Kristoffa, i s ním proberte všechny dialogy, v reálu pak projděte druhou bránou a pokračujte na jihozápad k mapě světa, jako cíl zadejte Šedou tvrz. Promluvte si s vdovou po Kristoffovi, poté se seržantkou a přijměte úkol prohledat Šedou tvrz-Hluboké cesty. Pokračujte vpřed na sever, na konci uličky seberte všechny bonusy, ve Svatyni Korthově z vázy seberte jeho klíč. Vraťte se a podle mapy se vydejte na západ a pobijte nepřátele, jděte vpřed a zlikvidujte další. O kousek dál vás napadnou další nepřátelé, tedy Zplozenci a Vířivci, pobijte je, jděte vpřed, projděte bránou, vstupte do Kruhu opuštěnců, kde pobijte další nepřátele. Pokračujte dál na západ, bránou projděte na Stezku kostí, zlikvidujte další bestie, vstupte do Zakázané komnaty, kde aktivujte Podivný přístroj, obdržíte nový úkol. Podle mapy se vracejte zpět na východ, poté do hlavní chodby, po chvíli narazíte na Vířivce a Zlobry, pobijte je i s jejich velitelem. Spustí se animace, nabídku vrácení se do Šedé tvrze odmítněte a pokračujte v likvidaci nepřátel v této lokaci. Na jihu navštivte Diamantový důl, vysbírejte všechny drahokamy, vracejte se zpět, vydejte se na východ a vstupte do Sklepní tvrze, pro jistotu ji znovu prohledejte. Poté se vraťte, vstupte znovu do Svatyně Korthovy, seberte obětní předmět, rychle se zbavte nově se objevivších nepřátel. Prohledejte celou lokaci a nakonec přes dveře vstupte do Šedé tvrze. Promluvte si s Dworkinem, poté s vojínem, vydejte se branou dovnitř Šedé tvrze, kde si pohovořte s Varelem. Proberte s ním všechny nabídky dialogů, vyberte si členy vaší družiny, pak vyjděte ven a znovu si promluvte s velitelem, proberte všechny dialogy, přijměte úkol zachovat a ubránit město Amaranthine za cenu toho, že Šedou tvrz necháte, aby si ji ubránili její vojáci sami.

Zachraňte město Amaranthine

Jděte vpřed, projděte podchodem, zlikvidujte Mládě dítěte, pokračujte dál. Odbočte vlevo na schody, vydejte se doprava, zlikvidujte Dospělé děti, poté se prostřílejte do hostince U koruny a lva, pak se vydejte do kaple Naší paní spasitelky. Spustí se animace, proberte všechny dialogy, tak se ocitnete přímo v kapli. Kapli vyčistěte od nepřátel, na konci je kupec, u nějž můžete nakupovat i prodávat, poté projděte dveřmi ven, ihned budete napadeni. Poté, co nepřátele zlikvidujete, vstupte do hostince a pusťte se do nepřátel, vyčistěte i místnosti v poschodí, na konci slezte poklopem do Zátoky pašeráků. Jděte vpřed, vyhněte se pastím na zemi, pobijte nepřátele. Prohledejte celou Zátoku pašeráků, poté přejděte zpět do města Amaranthine. Zbavte se všech nepřátel, tak se spustí animace, proberte všechny nabídky dialogů a vraťte se do reálu. Nyní jste tedy přišli na to, kde se skrývá vámi hledaná Matka. Přejděte tedy na mapu světa a jako cíl cesty zadejte Doupě Matky. Budete se však muset probít po cestě přes Opuštěný statek, pobít všechny nepřátele, načež se ocitnete v Pustině dračích kostí.

Pustina dračích kostí

Vydejte se tedy podle mapy na jih, zlikvidujte nepřátele, pokračujte stále vpřed za neustálé likvidace všech nepřátel, tak se probijete téměř až na jih, odbočte na východ a projděte dveřmi do lokace Drakův Pád. Jděte vpřed, tedy na sever, prosekejte se až pod schodiště, pokračujte na severovýchod, před tím ještě pod schodištěm aktivujte Důlek, na mostě pobijte další nepřátele. Na konci mostu seběhněte dolů po schodišti, tak se spustí animace, proberte všechny nabídky dialogů s Architektem, hlavně se ho však zeptejte na Matku, poté přijměte boj a zabijte Architekta i s celou jeho družinou. V reálu pak pokračujte na severovýchod, probijte se až na samý konec mostu, poté se prosekejte dolů po schodišti, vstupte na severu do chodby, ocitnete se tak v lokaci Hnízdo. Jděte k Matce, proberte s ní všechny nabídky dialogů, poté se s ní pusťte do boje. Nejdříve však zlikvidujte všechny členy její ochranky, vyhýbejte se Matčiným chapadlům, teprve potom se pusťte do Matky. Jakmile porazíte i samotnou Matku, spustí se animace, z textů se dozvíte, jak celý příběh dopadl. Poté začnou běžet závěrečné titulky a máte tu konec? Ale kdepak, nabídne se vám lokace Ostatní kampaně a v ní si navolte lokaci Procitnutí.

Procitnutí

Ocitnete se znovu na nádvoří Šedé tvrze, můžete tedy nyní napravit skutečnost, že jste dříve nechali obranu této tvrze napospas samotným ochráncům tvrze a vydali jste se zachránit město Amaranthine. Hrát nyní budete za Eylon a Mhari, vyčistěte od Zplozenců celé prostranství před tvrzí, potom zlikvidujte Zplozence uvnitř věže a na cimbuří. Prohledejte prostranství, v jedné z beden naleznete obvazy, s nimi ošetřete raněného vojáka. Vstupte dovnitř tvrze, přijměte do družiny Anderse, probijte se na cimbuří a projděte dveřmi. Jděte k páce, zatáhněte za ní, probijte se k mříži, kterou jste si tak dole otevřeli, projděte jí a pobijte Zplozence. Vyčistěte od nich všechny místnosti za několika dveřmi, přijměte do družiny trpaslíka Oghrena. Prohledejte další místnosti, postupujte na sever, v jedné z místností pak naleznete umírajícího muže, s ním proberte všechny nabídky dialogů, muž poté ale zemře. V reálu pak postupujte na východ, projděte dveřmi, zlikvidujte houfec Zplozenců, odbočte doleva na sever a projděte dveřmi. Pobijte další Zplozence, tak se spustí animace, proberte opět všechny dialogy a poté si postupně promluvte s paní Woolsey, Varelem a kapitánem Garevelem, i s nimi proberte všechny nabídky dialogů. Prohledejte místnost, u Yuriah si nakupte a prodejte věci, poté projděte ven protějšími dveřmi, doplňte si zbroj u členů vaší družiny. Promluvte si se seržantkou Maverlies, ta dá pak příkaz svým mužům, aby dole ve sklepení odstranili zátaras. Seběhněte tedy dolů po schodišti, probijte se ke psovi, má na krku lísteček a vy obdržíte nový úkol, najít dole ve sklepení a osvobodit Adrii. Probijte se až do žaláře, kde pobijte Zplozence, seberte Howerovy dopisy, osvoboďte tři vězně, pak seběhněte o patro níž. Spustí se animace, po jejím skončení v reálu zabijte Adrii, která zmutovala i s její svitou, pokračujte dál. V animaci si promluvte se seržantkou Maverlies, proberte s ní všechny nabídky dialogů, přijměte její návrh vrátit se zpět do Šedé tvrze, tam si promluvte s vojínem, přijměte nové úkoly a vstupte do Žaláře. Pokecejte s dozorcem, poté s Nathanielem, nechejte ho pověsit, poté se vraťte zpět před Šedou tvrz. Promluvte si s Glavonakem, poté s obchodníkem Herrenem, poté se přes mapu světa vydejte do Zátoky marnosti. Utíkejte až na konec mostu, promluvte si s lupiči, kteří unesli dívku, je to dcera lorda Bensleye a chtějí za ni výkupné, neplaťte, stejně ji zabijí, přijměte boj a pobijte je. Vraťte se po mostě zpět do Šedé tvrze, promluvte s vojínem, obdržíte odměnu a dopis od lorda Bensleye, otce mrtvé dívky.

Město Amaranthine

Promluvte si s kovářem, poté se přes mapu světa vydejte do města Amaranthine. Jděte vpřed, promluvte si s Podezřelou postavou, dá se ihned na útěk, dohoňte ji a znovu si s ní promluvte, přijměte nový úkol, promluvit si s hostinským. Poté vyhledejte Colberta, promluvte si s ním, proberte všechny nabídky dialogů, nakonec ho odměňte několika stříbrňáky. Vyhledejte konstábla Aidana, promluvte si s ní, proberte opět všechny nabídky dialogů, bude chtít, abyste zbavili město pašeráků i s jejich vůdcem. Vyhledejte znovu Podezřelou postavu, pronásledujte ji a probijte se za ní až k Mervisovi, proberte s ním všechny dialogy. Prohledávejte celou lokaci, likvidujte nepřátele, vydejte se k Wynne a proberte s ní všechny dialogy. Vstupte do hostince u Koruny a lva, promluvte si s barmanem a hostinským, chtějte klíč od Kristoffova pokoje. Poté vyběhněte po schodišti nahoru, na dveře použijte klíč a vstupte do Kristoffova pokoje. Nyní ho celý prohledejte, na stěně si prohlédněte Mapu Mapu Fereldenu poté se vraťte zpět na ulici, jděte k Opuštěnému skladišti a vstupte do dveří. Padli jste však do vás nastražené léčky, pohovořte si s vůdcem pašeráků, poté přijměte boj a všechny zbojníky zlikvidujte. Prohledejte všechny místnosti, vraťte se ven, znovu si promluvte s konstáblem Aidanem, bude nyní chtít, abyste zlikvidovali pašeráky přímo v jejich sídle. Znovu vyhledejte Podezřelou postavu, promluvte si s ní, pusťte se s ní do boje, zabijte ji i s jejími pomocníky, poté její postavu prohledejte, získáte klíč. Vstupte doleva do vchodu a klíč použijte na poklop v podlaze, tak vstoupíte do Zátoky pašeráků. Zde pobijte všechny pašeráky i s jejich vůdcem, poté se vraťte do města, vyhledejte znovu konstábla Aidana a sdělte mu, jak jste s pašeráky zatočili a řekněte mu, že nyní bude mít město Amaranthine navždy od pašeráků pokoj. Vydejte se podle malé mapy na mapu světa a jako cíl si teď zvolte Pohyblivý les.

Pohyblivý les

V tomto lese je vaším úkolem nalézt ztracené hedvábí a zlikvidovat všechny Zplozence, kteří přepadají obchodní cesty. Vydejte se tedy po cestě vpřed, ze sudu seberte první hedvábí, o kousek dál zlikvidujte bandu lupičů. Pokračujte na východ, vyberte bedny a další sudy, seberte svitky, ba křižovatce odbočte na severovýchod, zničte oživlý Ohořelý strom Lesoun. Posbírejte všechny předměty, hlavně stále hledejte jemné hedvábí, musíte ho nalézt celkem devět balíků. Pokračujte v cestě, pobijte další tlupu zlodějů, zničte Ožilý strom, prohledejte celou lokaci a očistěte ji od všech lupičů, oživlých stromů a ostatních nepřátel, zlikvidujte Tábor lupičů. Přeběhněte most, tak se spustí animace, proberte s postavou všechny nabídky dialogů, v reálu se pak vydejte na jihozápad, kde vyhledejte mága Ines, se kterou proberte všechny dialogy, můžete jí slíbit, že jí pomůžete najít seménka Severní bodluhy. Vyhledejte stanoviště Přeživší domobrany, promluvte si s nemocným mužem, proberte s ním všechny nabídky dialogů, v reálu pak pobijte nově se objevivší Zplozence. Poté, co vyčistíte od nepřátel celý les, otevře se vám na severu přístup do Silveritového dolu. Popojděte v před, s ženou proberte všechny dialogy, poté najděte klíč a opusťte vězení, zbavte se nepřátel, prohledejte i všechny okolní místnosti, zkuste zatáhnout za páku, o kousek dál pak vystřelte z kuše. Najděte Keenana, proberte s ním všechny nabídky dialogů, slibte mu, že donesete jeho snubní prstýnek jeho manželce na důkaz jeho smrti. Probíjejte se na východ, poté přes dvoje dveře na jih, nato se vydejte až k mapě světa a vstupte do Černé mokřiny.

Černá mokřina

Vydejte se na sever, pobijte tlupu nepřátel, pokračujte na sever, přes Trhlinu v závoji neprojdete. Vraťte se a pokračujte dál přes Zničenou vesnici, podle mapy vyhledejte Nesmrtelného z černé mokřiny, pusťte se s ním do boje, poté co ho zabijete, zlikvidujte po okolí i jeho přisluhovače, poté se probijte do Krypty. Vyčistěte celou Kryptu od nepřátel, posbírejte všechny bonusy a poté se vraťte zpět do lokace Nesmrtelného z černé mokřiny. Vydejte se k Runovému kruhu, aktivujte Runové kameny tak, že je propojte ohněm, ihned pobijte objevivší se nové nepřátele a nakonec aktivujte Runový podstavec. Najděte a zlikvidujte Baronku a její svitu a vraťte se do lokace Černá mokřina. Zde musíte Baronku s její svitou porazit podruhé, poté pokračujte na sever k bráně, kterou projděte, vyčistěte celou lokaci od nepřátel, jděte na jih, kde přes mapu světa se vydejte do Sukovitých vrchů. Postupujte vpřed Sluncem vysušeným kaňonem, likvidujte nepřátele, postupujte kaňonem stále vpřed a vstupte přes mapu světa do Sukovitých vrchů. Vydejte se stezkou na sever, přeběhněte přes most, poté po několika schodištích seběhněte až dolů, kde zlikvidujte nepřátele. Jděte vpřed, spustí se animace, po jejím skončení si promluvte s vámi zachráněným vojákem a přijměte jeho nabídku, ať vás zavede do Kal´Hirol.

Kal´Hirol

Vydejte se dopředu, odbočte vlevo, poté doprava a po skalní cestě pokračujte vpřed. V animaci si promluvte s umírajícím mužem, poté pokračujte vpřed, pobijte tlupu Svíječů a pokračujte po stezce na severozápad, zlikvidujte další Svíječe a Vířivce. Odbočte doprava, přeběhněte most a jděte na sever, rozsekejte smečku Hlubolezů, vyberte prastarou bednu a vázu, probíjejte se dál na sever. Vyběhněte nahoru po schodišti, projděte dveřmi, hned za nimi budete napadeni tlupou Vířivců, pozor na velice silné a odolné Golemy. Vstupte do chodby, seběhněte dolů po schodišti, zlikvidujte další bandu Svíječů, pokračujte na východ, očistěte od nepřá


tel přilehlé síně a hlavní síň, vyčistěte i lokaci na severu, prohledejte bednu a vraťte se zpět. Na východě projděte dveřmi do Obchodní čtvrti Kal´Hirolu, pokračujte vpřed, zleva ze Svatyně budete napadeni nepřáteli, po jejich likvidaci se probijte na východ, probijte se do Dílny. Na kovadlině si můžete poopravit všechny vaše poškozené věci, prohlédněte si bedny a pobijte nepřátele ve Vězení. Pokračujte na jih, likvidujte další nepřátele, vstupte do Hrobky, kde měňte znaky Runových kamenů na podlaze podle předloh na stěnách, poté vyberte sarkofágy. Vraťte se a probijte se do pokladnice, kde vyberte truhlice, vracejte se zpět a probíjejte se na západ, vstupte do Hlubin. Vydejte se na jih, zbavte se Zplozenců a G
olemů, pokračujte na západ, stočte se na jih, zbavte se Chapadel. Vydejte se k mapě světa a vstupte do lokace Šedá tvrz. Jděte vpřed, zlikvidujte nepřátele, vstupte do kaple Naší paní Spasitelky, promluvte se všemi přítomnými a vyjděte zpět ven, ihned pobijte napadnuvší vás nepřátele. Vydejte se do hostince U Koruny a lva, ihned pobijte všechny Zplozence a nakonec poklopem v podlaze vejděte do Zátoky pašeráků. Zde zlikvidujte všechny pašeráky a jejich generály, vracejte se do města ale druhou stranou a stále pokračujte v likvidaci Zplozenců, pobijte poslední generály. Tak se spustí animace, proberte s příchozím všechny nabídky dialogů a rozhodněte se vyhledat Matku.

Doupě Matky

Ocitli jste se v Pustině dračích kostí, probíjejte se po stezce vpřed, tedy na jih, jakmile se tak probijete až úplně na jih, zlikvidujte všechny draky, střežící příchod k Matce a dveřmi projděte do lokace Drakův pád. Prosekejte se vpřed, poté po schodišti dolů, tak se spustí animace, ve které proberte všechny nabídnuté dialogy s Architektem, hlavně se ho zeptejte na Matku, poté v reálu přijměte boj a zabijte ho i s jeho doprovodnou družinou. Pokračujte na severozápad, probijte se přes most, poté se probijte po schodišti dolů a pobijte všechny bestie, vstupte do tunelu, konečně jste nalezli Hnízdo Matky.

Hnízdo Matky

Nyní vás tedy čeká souboj s Matkou, která je však velice dobře chráněn
á vlastní ochrankou a velice nebezpečnými, početnými chapadly. Popojděte vpřed, spustí se animace, proberte s Matkou všechny nabídky dialogů a poté přijměte boj. Nejdříve však zlikvidujte všechny členy její ochranky, vyhýbejte se Matčiným chapadlům, teprve potom se pusťte do Matky. Jakmile porazíte i samotnou Matku, spustí se animace, z textů se dozvíte, jak celý příběh dopadl. Formou textu se dozvíte, jaké byly další osudy hlavních hrdinů hry, co se stalo s městy, která jste zbavili všech Zplozenců, takže čtěte pozorně, ať vám nic neuteče. Jistě zjistíte, tak jako já, že celý příběh jako by nebyl tak docela uzavřen. Že by na nás čekalo další pokračování rovněž formou datadisku? To nevím, to vědí pouze autoři této nevšední a poutavé, dobrodružné hry.

Gratulují vám že jste dokončili tu hru. Myslím si že tato hra byla otrochu těžší než první díl. Matku byla asi nejtěžší a zabil jsem jí asi po 5 tak jesli jste to zvladli líp než já tak jste dobří :)