.

Stephen King - Pekelný Kocour

23. srpna 2010 v 17:32 | WithinBlog |  Knihy
Za Soumraku

Hlavní postavy: John Halston, Drogan, Amanda, Carolyn Broadmoorová, Dick Gage, Will Reuss
Obsah:
Jedné listopadové noci přišel do domu pana Drogana nájemný vrah John Halston. Jakmile pan Halston uviděl Drogana na kolečkovém křesle, pomyslel si, že přichystaný do rakve. Dům, ve kterém bydlel bys obrovský, ale opuštěný. Pan Drogan se zeptal, zde by nemohl pro něho někoho zabít. Halsoton se otázal, zde kdo to má být. Pan Drogan odpověděl, že jeho oběť stojí přímo za ním. Halston rychle zareagoval a vytáhnul a mířil na .... kočku. Nechápal, myslel si, že si s něj dělá legraci. Kočky byla neobvykle zbarvená, tvář měla uprostřed rozdělenou na černou a bílou.
Ale Halston se stále nemohl zbavit pocitu, že tu kočku už někde vyděl. Kočka si sedla do klina pana Halstona a začala příst. Drogan mu začal vyprávět o nějakém léku, který objevila jeho farmaceutická společnost. Je extrémně návyková a podává se lidem v konečné fázi choroby. Dále říkal, že tento lék testovali na kočkách, protože mají zcela jedinečný nervový systém. Halstnovi to nedalo a musel se zeptat, kolik koček při testování uhynulo. Drogan odpověděl asi 15 000 koček. Drogan pokračoval ve vyprávění. Pověděl mu, že ještě před 7 měsíci zde žili čtyři lidé. Jeho sestra Amanda, její kamarádka Carolyn Broadmoorová a jejich služebník Dick Gag. Jako první tu kočku uviděl Gage. Ten se ji snažil odehnat od domu, ale marně. Kočky si všimla Amanda a vzala si jí domu. Amanda a Carolyn se o něj starali jako a dítě. Však za to i zaplatily.
Jednou ráno Gage vstal, aby přichystal snídani a našel Amandu ležet na schodech mezi střepy a rozházeným žrádlem pro kočky. Měla zlámané všechny kosti v těle. Po smrti Amandy chtěl tu kočku vyhodit pryč, ale Carolyn věřila, že do Sama ( kočka ) vletěla Amandina duše. Oznámila mu, že jestli půjde Sam tak Carolyn půjde taky.
Drogan si tu kočku nechal. Ale i Carolyn na to doplatila. Jednou uprostřed noci si kočka lehla na její hrudník celou vahou a začala příst. A mezitím, jak kočka předla se Carolyn dusila. Hned po pohřbu Carolyn Drogan zavolal Gage, aby kočku odvezl k veterináři, aby jí utratil. To bylo naposledy, co ho pan Drogan viděl naživu. Dick Gage narazil do mostního pilíře. Kocour srážku přežil a za týden se vrátil zpátky.
Už bylo dost pozdě a tak Halston jel domů. Kočku měl na sedadle spolujezdce v tašce. Docela ho vyděsilo to, co mu říkal Drogan. A najednou měl kočku na palubní desce. Skočila mu na obličej a auto zajelo do příkopu.
Po nějaké době se probudil. Necítil ruce ani nohy. Kočku mu skočila na rameno a začala mu příst do ucha jako hromobití. Kocour najednou vyrazil tlapkou proti Halstnově obličeji a cítil, jak se mu drápy projely krkem.
Halston po něm chňapl a kočka seskočila na sedadlo. Halston si pomyslel, že to nebyla asi ta nejlepší věc, kterou mohl udělat. A najednou cítil mravenčení v ruce. Vrací se mu cit zpátky. Kocour mu opět skočil do tváře a Halston ho kousnul. Kocour zabořil drápy do jeho boltců. Snažil se zvednout ruku, ale nezvedl ji. Halston rychle škubl hlavou a kocour odletěl na zadní sedadlo. Znovu zkusil zvednout ruku, ale zvedl jenom jednu a tak si otřel krev s oka. Na zadním sedadle bylo nějaké neobvykle ticha a tak se ohledl, ale bylo to na nic, protože se při nárazu stočila. A najednou slyšel předení, ten kocour tam usnul.
Po chvíli slyšel, jak na sedadlo dopadlo něco měkkého. Otočil hlavu a viděl černobílou hlavu s obrovskýma očima. Kocour mu skočil přímo do pusy a v tu chvíli poznal, že je to víc než kočka. Kočka se chytla jazyka. Halston začal zvracet. Zvratky se hrnuly do hrtanu, ucpaly ho a začal se dusit. Kocour se mu prodíral stále hlouběji do krku. Pak zmizel v Halstově těle.
Ráno jel kolem místa, kde auto nabourala, Will Reuss. Zastavil a šel se podívat k autu. Za volantem viděl mrtvého muže. Najednou se Will zpozoroval, že místo nad opasek se nějak vlní a boulí. Začala téct krev. Will se podíval pozorně a zaječel. Nad Halstovým pupkem zela v těle rozdrásaná díra. Z ní vykukovala černobílá kočičí tvář umazané od vnitřností. Will se rychle rozběhl zpět k autu a odjel. Kocour pak vyskočil ven a utekl pryč. Vypadalo to jako byl měl ještě něco na práci.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama