.

Tarjiny koncerty v Česku

13. srpna 2010 v 21:03 | WithinBlog |  Koncerty
Ano je to tady. Slavná metalová královna Tarja Turunen přijede znovu do České republiky a to do Prahy a do Ostravy. Její dva koncerty se budou konat 7.10 v Ově a 8.10 v Praze.
Na těchto koncertech zazní písničky s jejího novéhé alba What Lies Beneath.
Pokud se těšíte na toto nové CD tady máte "recenzi" s koncertu

1. Anteroom Of Death - je to delší song asi 5-6 minut (odhad -nikdo to nestopoval), je odlišný a má originální skladbu - je celkem naplněn různými prvky. Fanoušek napsal, že by to mohl přiřadit třeba k Mrtvé nevěstě, Jinak má to být těžší song. Každý ho prý musí posoudit sám (moje osobní poznámka: jupííí - asi to bude vážně bizzardní)

2. Until My Last Breath - energické tempo, solo, finský feeling a vokál připomíná styl zpěvu v Nightwish.

3. I Feel Immortal - album verze je odlišná od video verze, údajně hezčí a delší. (připomínám že bude jen na německé verzi)

4. In For A Kill - těžký song provázaný se soundtrackem... cella na začátku stylem přirovnány k Stravinského Svěcení jara. Hutné kytary a překrásný orchestr.

5. Underneath - údajně temnější polobalada... obsahuje kytarové solo... důraz na housle a piáno - zvuk se pomalu zrychluje a při něm housle nabírají temnější zvuk. Hodnoceno jako překrásné a chytlavé dílo.

6. Little Lies - těžká skladba začínající sborem - prý připomíná Gregorians, velmi těžký song, údajně hodně propracovaný - je tam mnoho nástrojů a zvuků v různých rovinách, výborný orchestr, temná nálada a skvělý text (fanoušky posáno jako bombastické a jedna z nejlepších písní)

7. Rivers Of Lust - krásná emociálně filmová skladba s pochodovým tempem a vyvrcholením za zvuku celé kapely (živě jsem jí slyšel a pro mě bezva propojení metalu a soundtracku tak asi tak)

8. Dark Star - duet s Philem, orientální styl (sbor by měl být "turecké skandování") prokládá atmosféru celé písně (asi zvuk cella), chytlavý těžký song (Philův hlas je jak jsem pochopil složen z dvou stop - growlingové a normální) opět prý skvělý song.

9. Falling Awake - tvrdé kytary se mísí se zvukem piána, Tarja zpívá dost emotivně a vše vyvrcholí "hutným" refrénem, obsahuje výborné kytarové solo (zde Joe Satriany), na konci se přidá orchestr

10. The Archive Of Lost Dreams - údajně delší a odlišný od live verze... má mezihru a byl posán jako zcela mimo tento svět...sbor připomíná prý styl Enya (údajně mistrovské dílo předhánějící Oasis)

11. Crimson Deep - epický song s účatí výborného sborové a orchestrální složky. Velmi těžký a výborně poskládaný.

Album bylo hodnoceno jako vyspělé, silné a s krásnými texty. cituji: "O mnohem lepší než MWS".

Získal jsem lístky tak vám potom napíši jaké to bylo!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama