.

Black & White - Návod - Část II.

21. září 2010 v 8:05 | WithinBlog |  Návod

Popis třetího světa

Je čas otestovat tvé znalosti a schopnosti. Na třetím ostrově jseš už sám a většinu toturiálu máš za sebou (komě toho o zázracích). Ve třetí zemi jde hlavně o konvertování nepřátelských vesnic a rozšiřování tvého vlivu. Také nemáš k dispozici svého titána. Lethys ho zmrazil třemi kouzelnými pilíři. Abys je zničil, musíš dobývat Lethysovy vesnice. Pod vodopádem najdeš užitečnou věc - zásobník na kouzlo dřevo. To se bude velmi hodit - zásoby na ostrové jsou malé a ty se potřebuješ rozšiřovat. Když se na zásobníku objeví kouzlo, sundej ho, aby se tam mohlo vyrábět další

Nesmrtelný muž

Hledej ho na pláži u hor, kde žije mnich. Seber ho a poslouchej jeho divné prosby. Když s mín budeš chodit po okolí, zjistíš, že je nesmrtelný. Můžeš s ním házet o skálu nebo ho topúit v moři, ale on nezemře. Můžeš ho ale využít. Přemísti ho k vesnici, kde potřebuješ získat věřící, nebo ho můžeš položit mimo oblast tvého vlivu a tam pak kouzlit. Když ho dáš titánovi sežrat, přežije dokonce i to. Podle pověsti může být obětován. (Za obrovské množství energie)

Stříbrné svitky ve třetím světě

Stříbrný svitek #1: Mnich

Poté, co získáš nejbližší vesnici, aktivuj stříbrný svitek, který se objeví u hor. Tento úkol splň ještě před tím, než se pustíš do dobývání další vesnice. Ne vrcholku hory je chrám a od něj vede cesta až dolů. U chrámu potkáš mnicha, tajemného muže, který jak se zdá zná mnoho důležítých věcí. Mnich ti řekne, ať ho nesleduješ na tajné místo, kde medituje - to znamená, že odteď ho začni sledovat :) Aby se ti to povedlo, musíš na něj pořád vidět, ale on nesmí zahlédnout tebe. Nalep se za něj a natáčej si pohled. Na určitém místě se kolem tebe vytvoří záře - to znamená, že se hra uložila. Jestli tento úkol zkazíš, znovu budeš začínat právě odsud. Druhý úsek je horší. Když mnich dojde ke skupince fialových hub, otočí se. Natoč si kameru , abys byl za ním a díval se stejným směrem jako on. Mnich bude pokračovat. Ted musíš jsjet pohledem až k zemi. Až bude mnich procházet kolem kamene, stopni si hru, abys ho neztratil. Otoč si pohled. Tohle funguje vždycky. Jestli se bojíš, že tě uvidí, stopni a natoč se jak potřebuješ. Další místo, kde se pozice uloží, je za kamenem. Mnich opět dojde k houbám a zase se otočí. Otoč se také. Pak zajde za další kámen. Následuj ho až ke dvou sloupům - to je jeho meditační místo. Za splnění úkolu nedostaneš odměnu okamžitě, ale mnich ti slíbí pomoc. Pomůže ti proti dvou Lethysovým útokům a dá ti informace o zázracích.
 • Hořící následovníci
Poté, co získáš první vesnici, Lethys se ti bude chtít pomstít. Několik vesnišanů se vydá ke břeho a Lethys na ně hodí fireball. Vyděšení hořící vesničané se vrhnou zpátky do tvé vesnice. Když tam dojdou, zapálí všechny budovy a osatní vesnicany, se kterými přijdou do styku. Jestli jsi splnil mnichův úkol, pošle ti několik kouzel voda, abys uhasil plameny. Uhas každý plamínek. Také můžeš naházet vesničany do vody a tím je uhasit.
 • Vlci
Lethys bude opravdu naštvaný, když mu obsadíš i druhou vesnici. Pošle na tebe smečku vlků. Mnich ti pomůže odsřtelovat vlky firebally. Ale to není všechno. Další způsob, jak se vlků zbavit, je sebrat je a házet s nimi co nejdál. Jestli se jeich nezbavíš, vesnici získá opět Lethys a bude těžké dobýt ji zpět (budeš potřebovat skoro 1500 věřících). Taky můžete zkusit hru zpomalit a všechny vlky naházet do skladu :)

Stříbrný svitek #2: Omlazovač

Až získáš třetí vesnici, objeví se stříbrný svitek u malého domečku. Aktivuj ho a dozvíš se, že žena, která žije uvnitř, dokáže omlazovat staré lidi. Zkus to a dej jí dospělého člověka. Z jejího domu se vrátí jako malé děcko. Opakuj to tak dlouho, dokud ti neřekne něco ve smyslu, že už jí to unavuje. Vezmi malé dítě a dej jí ho místo dospělého. Místo toho, aby ho ještě víc omladila, udělá z něj titána - šimpanze. Jestli chceš, můžeš si ho vyměnit za svého.
 • Nesmrtelný muž
Hledej ho na pláže u hor, kde žije mnich. Seber ho a poslouchej jeho divné prosby. Když s mín budeš chodit po okolí, zjistíš, že je nesmrtelný. Můžeš s ním házet o skálu nebo ho topúit v moři, ale on nezemře. Můžeš ho ale využít. Přemísti ho k vesnici, kde potřebuješ získat věřící, nebo ho můžeš položit mimo oblast tvého vlivu a tam pak kouzlit. Když ho dáš titánovi sežrat, přežije dokonce i to. Podle pověsti může být obětován. (Za obrovské množství energie)

Popis čtvrtého světa

Začáte země je extrémě těžký. Vládne tu chaos. Firebally prší z nebe, blesky dělají díry do země a gremlini ti kradou následovníky. Člověk ani pořádně neví, co dělat dřív. Zde je několik myšlenek a nápadů.
Ochránění stávající vesnice: Firebally prší neustále, ale nic zpočátku neničí. To znamená, že máš chvilku času dát si věci dohromady než začne skutečné nebezpečí. Pak ti Goodie řekne, že se firebally přibližují k vesnici. Problémy začínají. Můžeš se bránit používáním kouzla psychický štít, ale bez energie ti dlouho nevydrží. K tomu potřebuješ spoustu vesničanů. Můžeš také firebally chytat (při zpomaleném tempu je to snadné) a uchovávat si jejich energii. Jakmile máš vesnici pod ochranou, zavěď titána do druhé vesnice a začni ji dobývat.
Ignorování první vesnice: Další způsob je úplné ignorování první vesnice. Soustřeď se na dobytí té další, která ti umožní přístup ke zvonkové hádance, která pak odemkne první ochranný kámen - ten kontroluje firebally. Zaveď titána do vesnice a přivaž ho k totemu. Ty sám pak házej na vesnici stromy z protějšího kopce. Jestli máš nějaká artefakty ze třetí země, hoď je také do vesnice. Snaž se artefakty házet co nejníž. Letící artefakt ti pak získá plno věřících. Tohle všechno znamená, že sis nechal zničit první vesnici. Nezapomeň, že zničené budovy můžeš obnovit. Zásob stavitele dřevem a oni se o to postarají. Tento způsob jednání je ďábelský (nebo jsi neslyšel hlasy volající o pomoc ? :) Zařiď, aby se lidé rychle rozmnožovali.
První ochranný kámen : úkol se zvony Po dobytí vesnice je přístupný zlatý svitek, který se objeví nad zaštítěným kamenem. K vyřešení tohoto úkolu sleduj zvonky. Pokaždé, když zahrají část melodie, ji musíš opakovat. Je tu pět částí a navíc časový limit. Musíš napodobit melodii zahranou zvony. Když to zkazíš, začínáš znovu. (Místo zvonů klikej na stojany, ušetří ti to trefování se). Dokončením úkolu zničíš štít a získáš první ochranný kámen. Tím zastavíš firebally a tvůj hlavní problém. Teď můžeš obnovit svou první vesnici
Druhý ochranný kámen: Org Druhý orb, který kontroluje bouři, hlídá Sleg. Je to potomek Slega z první země. Uvaž titána a přiveď ho k orgovi. Když k němu dorazí, začne bitva. Je to bitva dvou titánů, do ktré můžeš zasahovat jen málo. Klikej na orga a zasazuj mu série smrtelných ran. Můžeš kouzlit kouzlo uzdravování na svého titána nebo vyvolat silnější manévry nakreslením hvězdy. Když Slega porazíš, získáš druhý ochranný kámen.
Třetí ochranný kámen: Muž se zlomeným srdcem Zlatý svitek se nachází v malém táboře uprostřed mapy. K dokončení tohoto úkolu musíš dopravit ženu jménem Keiko z aztécké vesnice na kopci osmělému muži, kterého ti žena z tábora představila. Je zde několik způsobů, jak to udělat.
Jestli nemáš v aztécké vesnici žádný vliv, zaveď tam titána. Ten ať sebere Keiko. Pak ho zaveď k domu osamělého muže. Ale musíš dát pozor, aby titán Keiko nesežral nebo s ní nehodil.
Když máš vliv jak ve vesnici, tak i u muže, není nic jednoduššího než sebrat Keiko a přenést ji k muži. Trvá ale déle, než si svůj vliv natolik rozšíříš, abys to mohl udělat.
Nejjednodušší způsob je zárověň ten ďábelský. Zabít Keiko. Její smrt zarmoutí muže a sám zničí ochranný kámen. Splněním úkolu získá nebe opět svou krásu.

Zlatý svitek #1:

Vesnice nemrtvých Po zničení všech ochranných kamenů se objeví zlatý svitek nad domy, které jou schované ve hlubokém kráreru. Klikni na svitek a dozvíš se příběh o Nemesisově krutém činu, který provedl této vesnici - změnil je v nemrtvé. Můžeš jim pomoci tím, že obnovíš dva totemy umístěné na okraji kráteru. Než na to vůbec můžeš pomyslet, je třeba získat am vliv, abys mohl totemy hýbat. Postav si v dílně pět lešení. Z těch pak udělej nové centum vesnice tak blízko okraji, jak to je možné (ale ne moc blízko k vesnici nemrtvých). Pak získáš v této oblasti vliv. Přestěhuj sem pár stavitelů a vybuduj vesnici. Když už je tvůj vliv dostatečně velký, musíš zvednout oba dva totemy současně - za pomoci svého titána (copak bozi nemají levou ruku?). Přivěď ho k totemu za použití vodítka učení. Nauč ho, jak s totemy zacházet. To by měl zvládnout rychle. Jakmile začne zvedat jeden totem, chop se druhého a vytáhněte je oba. Dokončení tohoto úkolu ti otevře bránu do pátého světa.

Stříbrné svitky ve čtvrtém světě

Stříbrný svitek #1:

Ryby Aktivuj stříbrný svitek a uslyšíš příběh o mladém rybáři, který chce dokázat otci, že umí chytat ryby. Musíš mu nahnat všechny ryby do kruhu ve vodě. Ryby poplavou, když zaťukáš na vodu vedle nich. Nažeň všechny ryby do sítě a získáš od chlapce titána - želvu.

Stříbrný svitek #2:

Naučná stezka Stříbrný svitek hledej nad malou chaloupkou u nebezpečné cesty. Žena tě požádá o to, abys jí vedl třemi nebezpečnými úseky, až půjde dát lék svému nemocnému bratrovi. Je dobré mít v té oblasti vliv, získáš ho zabráním aztécké vesnice na kopci. V prvním úseku cesty jsou dva nebezpeční vlci. Goodie ti oznámí nebezpečí, ale ty tomu můžeš zabránit.Jdi po cestě dopředu a najdi dva spící vlky. Vezmi je a hoď je někam daleko. Jestli budeš čekat, až ti o nich řekne, tak už vlci půjdou na ženu a ty budeš muset chytat dva rozzuřené vlky místo spících. Až se zbavíš vlků. Nečekej na ženu a rovnou jdi dál po cestě. Narazíš na hustou řadu stromů. Až půjde žena okolo, tak některé z nich vzplanou a zraní ji. Ty je musíš vysadit a odhodit jinam ještě než k nim žena dojde. Nestihneš je vysadit všechny, takže dávej pozor na to , které chytnou nejdřív a ty pak vatrhni a zahoď. Poslední úsek sesty záleží na tom, co už jsi udělal. Jestli už tvůj titán porazil orga (ne Slega, ale jiného), bude úsek jednoduchý. Až najdeš na cestě ovce, odhoď je, protože by vzbudili spícího orga. Pak žena dorazí k bratrovi. Problém je v tom, že tento úkol nemůže být v komerční verzi hry splněn. Pokaždé, když přijdeš, tak žena nemá lék. To by měl opravovat patch. Odměnou za splnění úkolu je titán - vlk.

Stříbrný svitek #3:

Chovatel titánů Najdi stříbrný svitek nad chatkou chovatele titánů. Nabízí ti několik nových titánů (ty samé jako v první zemi). Jestli chceš vyměnit titána, přiveď ho k domku a aktivuj svitek nad titánem, kterého si vybereš.
Zachraň Toma Na vrcholku kopce najdeš bludiště, ve kterém je uvězněný Tom. Klikni na otazník a dozvíš se, jak se pohybuje Tom a jak vlk. Musíš Toma vyvést z bludiště tak, aby ho nesežral vlk. Klikni vedle Toma ve směru, jakým chceš, aby se pohyboval. Ale jeden Tomův krok znamená dva kroky vlkovy. Vlk vždycky běží směrem k Tomovi, když může. Když chceš stát na místě, klikni na Toma. Řešení úkolu demonstruje obrázek. (zdroj - Gamespot)

Popis pátého světa

Nyní si dosáhl bodu, kdy se utkáš se samotným Nemesisem. Pátá země je obrovská a obsahoje spoustu neutrálních i nepřátelských vesnic. Tvůj titán je opět mimo hru - Nemesis na něj seslal kletbu - oslabuje ho, přeměňuje mu povaho na opačnou a pomalu ho zmenšuje. Jestli jsi v první zemi pomohl průzkumníkům, budeš na tom líp. Také ti hodně pomůže to, jestli sis naházel do brány ze čtvrtého světa dřevo. Tam, kde začínáš, ho moc není. Na začátku si vybuduj vesnici. Postav domy a vše potřebné. Potom zaměstnej farmáře a muže - ploditele. V páté zemi musíš přesvědčit mnoho věřících v Nemesise.
Firebally Před tvou první vesnicí je skála. Tam se pod kameny nachází extrémní kouzlo fireball. To se hodí nejen na útočení na vesnice, ale i na přesvědčování vesničanů. Takových pět ohnivých koulí svištících oblohou na ně dojem udělá. Buď opatrný na skálu nad zásobníkem na firebally. Kdyý jí zasáhnešm zasype se ti kouzlo spoustou malých kamínků a nudeš potřebovat velkou trpělivost ho znovu vyhrabat.
Okřídlené bytosti Dokonči úkol magický drak a dostaneš za odměnu kouzlo okřídlené bytosti. Používáním tohoto kouzla získáš kolem sta věřících za každé zakouzlení. Používej toto kouzlo masově a ne před několika málo lidmi.
Lev Nemesisův titán - lev řve od začátku hry uprostřed mapy. Počítej s tím, že na tebe zaútočí firebally kdykoliv se k němu priblížíš. Po chvíli začne být lev ještě agresivnější a půjde ke tvým vesnicím. Bude ti kopat do skladu nebo házet na vesnici kameny. Musíš získat a udržet si Nemesisova města a zázraky k dokončení kola. Jestliže získá svou vesnici zpět, budeš tam muset zaujmout kolem tisíce věřících. Pátá země už je i bez toho dost těžká, tak si ji zbytečně ještě nekomplikuj.

Stříbrné svitky v pátém světě

Stříbrný svitek #1:

Průzkumníci podruhé Jestli jsi splnil úkol průzkumníků v první zemi (dal jsi jim dřevo, obilí a maso), odmění se ti zde. Stříbrný svitek najdeš uvnitř jejich lodi u břehu. Klikni na něj a uslyšíš jejich další příběh. Jako odměnu dostaneš titána - polárního medvěda a další město. Použij toto město k rozšiřování populace.

Stříbrný svitek #2:

Vlk Stanley potřebuje tvou pomoc. Má hlad a chce, abys ho dovedl k potravě, chutné ovečce. Uděláš to tak, že klikneš vždy na jeden ze zvonků, které jsou umístěné po strně bludiště.Vlk půjde po směru zvuku. Řešení je následovné. Natoč si pohled tak, aby Stanley stál napravo a značka s otazníkem byla dole na obrazovce. Pořadí zvonků je :
 1. dolní zvon
 2. pravý zvon
 3. horní zvon
 4. levý zvon
 5. horní zvon
 6. levý zvon
 7. dolní zvon
 8. pravý zvon
Za tento úkol dostaneš skvělou odměnu - Stanley ti odemkne dalsího titána - lva.
Štít chránící tibetskou vesnici Blízká tibetská vesnice se nabízí jako první cíl. K ovládnutí nepotřebuješ tolik věřících, nemělo vy být těžké ji pomocí titána nebo fireballů získat. Ale Nemesis vztyčil nad vesnicí štít, který ji chrání před tvými zásahy. Odstranění štítu není zas až takový problém. Všimni si tří kamenů, které dodávají štítu sílu. Abys štít sundal, musíš odstrnit tancující Nemesisovy následovníky. Napotřebuješ v té oblasti vliv, stačí ti titán. Přiveď ho k tanečníkovi a řekni mu, ať ho sebere a odnese někam dál. Až zneškodníš všechny tři tanečníky, štít zmizí.

Stříbrný svitek #3:

Kouzelný drak Získání tibetské vesnice ti dovolí splnit další úkol. Aktivuj svitek a poslechni si příběh lovců draků, kteří chtějí ulovit draka v jeskyni, ale potřebují pomoc. Za prvé potřebují vyléčit. Poté začnou plánovat, jak draka uloví. Chtějí naplnit jeskyni kouřem a tak drakla oslepit, aby je neviděl, až na něj půjdou. Potřebují, abys jim zapálil oheň před jeskyní. To udělej kouzlem fireball. Jeskyně se zaplní kouřem. Lovci vběhnou dovnitř. Poslouchej, jak si vedou (musíš je poslouchat, abys mohl úkol splnit). Pak jdi znovu k východi z jeskyně a poslechni si vítězné lovce. Jako odměnu ti dají poklad, který našli v jeskyni - zásobník na kouzlo okřídlení tvorové.

Stříbrný svitek #4:

Medvěd Po získání japonské vesnice se ti objeví stříbrný svitek nad domem obyvatel. Aktivuj ho a dozvíš se o stašném pachu, který zamořuje vesnici. Někdo zapomněl uklidit medvědí bobky z lesa. Jejich hledání není právě příjemná práce, ale někdo to udělat musí. Můžeš předtím vysadit pár strmů. Jestli máš s hledáním problémy, zesit si zvuk a poslouchej mouchy, které létají kolem bobků. Sesbírej je a hoď je do vody. Po dokončení úkolu ti vděční vesničané dalí titána - medvěda.

Stříbrný svitek #5:

Informátor Po získání japonské vesnice budeš mít přístup k dalšímu stříbrnému svitku, který se objevuje jen v noci. Najdeš ho nat malým ohýnkem v lese (přesněji řečeno v tom, co zbylo z lesa poté, cos v něm hledal bobky). Aktivováním získáš důležité informace od jednoho následovníka. První noc ti řekne o věcech, které ovlivňují tvého titána. Ukáže ti zázrak, který z něj vysává sílu. Vrať se další noc a řekne ti o prokletí, které způsobuje, že tvůj titán získává opačné zaměření. Ukáže ti také. Jaký zázrak to způsobuje. Třetí noc ti odhalí, proč se titán stále zmenšuje. Na závěr diskuse ti i teď ukáže zázrak, který to zapříčiňuje.
Sprcha meteorů Brzo po konvertování centální a nejdůležitější vesnice v páté zemi (řecké vesnice), začnou ji bombardovat meteoty, které ji téměř srovnají se zemí. Jakmile ji získáš, ujisti se, že máš někoho, kdo ti nabíjí kouzlo voda. Blackie tě varuje, že začnou padat meteory. Máš několik možností. Můžeš je zkusit chytat, což je obtížné. Když dopadnou na zem., okamžitě has plameny. Mateory po čase přestanou padat samy. Začni opravovat vesnici, pošli vesničany nabíjet kouzlo dřevo.
Závěrečná bitva titánů Zabírání vesnic je jen jednou věcí. Musíš také porazit Nemesisova titána v závěrečném boji titánů. Nemesis vychovával svého titána jako opak tvého. Naučil ho dobře kouzlit. Očekávej, že tě napadne firebally a že se bude sám léčit, když bude zraněný. Tvůj titán by se měl odteď zaměřit na útočná kouzla a taky na kouzla, která ho zvětší nebo posílí. V buji se bude Nemesisův titán léčit. Nezapomeň léčit i svého. Poražením lva se dostaneš do závěrečné fáze hry. Sjednotíš všechny částli Přesvědčení a staneš se jediným bohem Edenu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou bestii si nejčastěji vybíráte??

Opici
Krávu
Gepard

Komentáře

1 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 4. července 2011 v 18:18 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama