.

Základní Informace

2. října 2010 v 15:43 | WithinBlog |  Základní informaceLogo


Diablo 3 je akční RPG (Role-Playing Game) hra, která je v pořadí třetím dílem série Diablo, jejíž předchozí díly jsou: Diablo, Diablo II a datadisk Lord of Destruction. Třetí díl se odehrává v dobrodružném světě s vlastním příběhem a se spoustou nepřátel včetně bossů.
Hráč získává zkušenosti, rozvíjí dovednosti své herní postavy a sbírá předměty různého druhu a kvality. Diablo 3 navazuje na jeho předchozí díl Diablo 2 v jednoduchosti uživatelského rozhraní, ale také nabízí několik zcela nových možností, které posouvají Diablo III na další úroveň.


Oficiální datum vydání Diabla 3 zatím ještě nebylo oznámeno. Jediné, co zatím bylo potvrzeno, je, že Diablo III vyjde nejdříve v roce 2011.


Akty a Quets

Diablo III je rozděleno na čtyři části, které jsou, stejně jako tomu bylo u předešlých dílů série Diablo, označovány jako akty. Každý akt pak obsahuje několik hlavních questů, tedy úkolů také označovaných jako hlavní linie questů, které hráč musí splnit.
Hlavní linie questů je dále doprovázena několika vedlejšími questy, které již není nutné splnit a které se mohou lišit od té hlavní linie questů. Mohou se dokonce lišit v závislosti na herní postavě. Může se tedy stát, že Barbarian může narazit na jiné vedlejší questy, než například Wizard.
Zajímavou odlišností od předešlých dílů série Diablo je nový systém check-pointů. Když totiž herní postava kdekoli zemře, neobjeví se zpět ve městě, jako tomu bývalo například u Diabla 2, ale zobrazí se u posledního check-pointu.

Skills ( Dovednosti )

Skilly jsou nedílnou součástí každé herní postavy. Jsou to totiž právě dovednosti, které hráč během hry rozvíjí a které vylepšuje na pokud možno nejvyšší rank (viz níže). Ve hře jsou jednotlivé skilly rozděleny do několika skupin podle toho, kdy je hráč může rozvíjet. Ne všechny dovednosti lze totiž už od začátku hry využívat. Až s rostoucím levelem herní postavy lze investovat do těch lepších a kvalitnějších skillů.
Nyní pár slov k pojmům, konkrétně tedy k novému pojmu rank. Ten se například v Diablu II nevyskytoval. A jaký je jeho význam? Jde o pojem, který se používá pro označení úrovně skillu. Ve skutečnosti má ale asi jít jen o umělou náhradu slova "Level" (úroveň), které se používalo až příliš. A to například ve spojení s levelem postavy, levelem skillu a nebo levelem nějaké lokace (v Diablu 2 bývala spousta lokací s několika úrovněmi - např. Catacombs Level 1-4). Maximální hodnota ranku se u jednotlivých skillů liší.
Synergie, neboli přejímání určitých bonusů z jiných skillů, které se objevily v předchozím dílu série Diablo, ve hře nejsou. Naopak rozdělení skillů na aktivní a pasivní v Diablu III nechybí.
Skilly neovlivňují téměř žádným způsobem vzhled herní postavy. Až na pár výjimek, kdy hráče například obklopuje něco na způsob aury, žádná dovednost by neměla změnit to, jak postava vypadá.

Počasí

S prostředím souvisí i denní světlo a noc. Obojí sice v předchozím Diablu II bylo, ale v Diablu 3 střídání dne a noci není. Jakási obdoba cyklu den/noc tu však je. V některých exteriérech tedy svítí slunce, v některých je naopak šero.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vesicant vesicant | Web | 8. září 2016 v 1:06 | Reagovat

česká pošta půjčky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama