.

Únor 2011

HW nároky na Assassins Creed : BrotherHood

27. února 2011 v 15:20 | WithinBlog |  Ostatní info.

HW nároky na Assassins Creed : BrotherHood


Na jedné z fan stránek hry Assassins Creed byly zveřejněny HW nároky na Assassins Creed: BrotherHood. Nároky nejsou nikterak náročná, takže si další pokračování této hry může dopřát každý.

Bude vám stačit Intel Core 2 Duo na taktu 1,8Ghz nebo Athlon X2 64 2,4 GHz.

Pro Windows XP bude potřeba 1,5GB RAM a pro Windows Vista/7 zase 2GB.

Podporovanými grafickými kartami jsou alespoň Radeon HD série 2000/3000/4000/5000/6000, nebo GeForce série 8/9/100/200/300/400/500 s 256 MB paměti s DirectX 9.0 a Shader Modelem 3.0.

Místa na disku vám bude zabírat 8GB.

Možná tento rok???

18. února 2011 v 16:56 | WithinBlog |  Vše, co zatím víme
Assassins Creed 3


Společnost UbiSoft prozradil, že příští díl série Assassin's Creed bude oznámen v květnu tohoto roku.

Nakonec vyjde ještě letos, šéf UbiSoftu, Yves Guillemot oznámil: "Ano, i letos pro vás budeme mít jeden Assassin's Creed. Více se dozvíte v květnu."

Také zveřejnil čísla prodejnosti zatím posledního dílu Assassin's Creed: Brotherhood, kterého se od listopadu prodalo přes 6,5 milionů kusů a prozatím firmě vynáší víc než na vývoj mnohem dražsí druhý díl. Nový díl Assassin's Creed by měl vyjít v roce 2012, měl by se objevit před vánoci.

Ještě v loni v létě producent série Jean-Francois Boivin tvrdil, že v roce 2011 se žádný Assassin's Creed nechystá a že UbiSoft narozdíl od konkurence nechce znehodnotit tak drahocenné herní značky tím, že by každý rok vydával nové přírůstky.

Champion

17. února 2011 v 15:00 | WithinBlog |  Videa

Dragon Age 2 - Nové video Champion


Při příležitosti blížícího se vydání dema Dragon Age 2 zde máme video, které nám představuje všechny 3 ve hře dostupná povolání - Válečníka, Mága a Lotra. V demu si budete moci vyzkoušet všechny, ale bohužel pouze přednastavených postav - tvorbu vlastní postavy si vychutnáme až v plné verzi.


Válečník

16. února 2011 v 6:58 | WithinBlog |  Povolání

Dragon Age 2 - Povolání - VálečníkNejfyzičtější z povolání v Dragon Age 2, válečník, je ve svém živlu obklíčen nepřáteli, udržujíc si jejich pozornost mocnými rozmachy zbraní, zatímco jeho spojenci mohou útočit z relativního bezpečí.
DA2 - válečník

Srdcem válečníkova bojového stylu je volba zbraně. Obranný typ bude volit mix jednoruční zbraně (ať už sekeru, palcát nebo čepel) a štítu, využívajíc tak posílené obrany, kterou mu poskytuje zeď dřeva a oceli mezi ním a jeho protivníky.
Ofenzivnější válečníci budou tíhnout k větším obouručním zbraním jako obouruční meč nebo palice. Obětováním části obranyschopnosti zvýší svůj zraňující potenciál a mocným rozmachem své dlouhé čepele pak může jednoduše zasáhnout více nepřátel najednou.

Bojovníci nicméně již nejsou tak moc omezeni na jednu zbraň jako tomu bylo dříve. Široká škála jejich dovedností jsou nezávislé na zvolené zbrani - například omračující "pommel strike". Různé útočné a obranné postoje - jako Might, Control a Turn the Blade - mohou být použity bez ohledu na zbraň a v závislosti na potřebách konkrétního souboje.
Bojovníci jsou také jedinou třídou, která může aktivně získávat nenávist více nepřátel najednou - řídit tak průběh bitvy a udržovat křehčí členy družiny naživu.

Specializace:

Reaver: Život je moc. Krvaví mágové to ví, ale nejsou jediní. Válečníci také mohou ovládat energi, které proudí jejich krví a kostmi, ale není to snadná cesta. Specializace Reaver mění bolest za sílu v neměnné rovnováze sobeckého obětování.
Na první pohled se zdá, že Reaveři dělají práci za své protivníky - zraňují sami sebe hrozivým způsobem.
Ale Reaveři (Reaver = Plenitel) mohou transformovat vlastní životní esenci do syrového ničení a poté doplnit své zdraví z nepřátel. Je to nebezpečný hazard, který počítá s tím, že dodaná síla umožní zničit protivníky dříve než Reavera zabijí jeho vlastní dovednosti.
V nejlepším případě vede specializace Reavera k brutální harmonii. Čím blíže jsou své smrti, tím se stávají v boji účinnější a přibližují k smrti své nepřátele.

Templar: K ovládání magie je potřeba neuvěřitelného soustředění, ale ještě silnější vůle, aby tento nápor člověk vydržel. Templářská specializace vznikla v Chantry (Církev/Oltář) při založení řádu a jejich mandátem je omezování a kontrola mágů.
Nicméně Templářovy dovednosti nejsou božského původu; jsou výsledkem intenzivního tréninku a důsledné oddanosti.
To je dosažitelné kterýmkov válečníkem, i když díky vyžadované disciplíně se to zdá spíše jako povolání.
Templáři nejen odmítají magii, ale přímo si ji odepírají a stejně tak její použití odepírají ostatním.
Nejlepší z templářů mohou jednoduše setřást většinu škodlivých účinků a mohou úplně potlačit mágovu schopnost kouzlit.
Jsou to válečníci jedinečného zaměření a nikdo se s nimi nemůže srovnávat v efektivitě krocení těch, kteří zneužívají magické energie Fade.

Berserker: Všichni válečníci budí respekt, ale Berserker je neúprosnou fyzickou silou.
Název této specializace naznačuje spojitost se vztekem, riskováním a do jisté míry i efektivitou, ale bylo by tragickým omylem tvrdit, že je Berserker nepořádný a nedisciplinovaný.
Je třeba neuvěřitelného množství (sebe)kontroly, abyste věděli, kdy právě tu kontrolu ztratíte.
Berserker řídí tempo boje, stanovuje standard, kterému se protivník nemůže vyrovnat. Svou zuřivost dokážou prodlužovat a nacházet novou energii při každém padlém nepříteli. Dokud stojí, dokud mají energii (staminu), tak nemají srovnatelného soupeře, ale nevydrží stát vzadu a nechat bitvu vyvíjet se.
Pro Berserka vždy bitva končí buď slávou, vítěstvím a nebo prohrou.

DA2 - válečník

DA2 - válečník

DA2 - válečník

da2

DA2 - válečník

DA2 - válečník

DA2 - válečník

Zdroj:dragonage-cz.cz

Anders se vrací!!

14. února 2011 v 5:25 | WithinBlog |  Postavy

Dragon Age 2 - Anders se vrací!!

Anders

V epilogu na konci Dragon Age - Procitnutí , vás Anders opustil a začal žít v Kirkwall, kde používá své léčivé schopnosti na pomoc pro uprchlíkům ve městě. Anders je jedním z prvních členů tvé družiny, kterého si můžete najmout.

Když se s Andersem setkáte poprvé, půjdete pomoct jeho příteli Templáři. Po návratu, zjistí,že byl přítel učiněn Pokojným a v záchvatu jeho hněvu, se stává Anders posedlý duchem Spravedlnosti (bojovník s Dragon Age - Procitnutí).

Anders po čase souhlasí, že bude Spravedlnosti hostitelem. Nicméně, Andersův hněv vůči Kruhu Mágu byla větší, díky démonu Pomsty. Nyní Anders musí bojovat jak psychicky tak i fyzicky udržovat jeho kontrolu. Spravedlnost pomocí Anderse v roli hostitele, jako duch Víry ve Wynne, může vysvětlit, jak Spravedlnost a Anders jsou zpět bez ohledu na to, co se stalo předtím.Anders

Power Metal Chile

13. února 2011 v 13:30 | WithinBlog |  Rozhovory

Tarja Turunen rozhovor pro časopis Power Metal Chile


Tarja Turunen se vrací do Chile a to 23. března, aby představila své poslední album "What Lies Beneath". Zpěvačka hovořila s PowerMetalem o její nové práci, recenzi její kariéry a o muzikantech, kteří ji doprovázeli na koncertech v Teletón Theatre.

tarja


Zdravím tě, Tarjo! V prvé řádě bych ti chtěl poděkovat, že sis udělala čas pro náš rozhovor. 23 března budeme mít možnost Tě spatřit naživo v naší zemi a to s tvým druhým sólovým albem.
Můžeš mi říct, co tě přimělo přijet do Chile?

Tarja: Fanoušci jsou zde velice rozkošní a koncerty s nimi jsou plné atmosféry a dobré nálady. Opravdu jsem čekala na šanci přijet zpět.

Hodně vašich fanoušku by rádo vědělo, jací muzikanti vás budou doprovázet í na turné, mohla byste nám to prozradit?
Tarja: Ano, samozřejmě. Budou se mnou hrát Max Lilja - čelo, Doug Winbish - basa, Alex Scholpp - kytara, Christian Kretschmar - keyboard a Mike Terrana - bubny.


Řekla si, že CD What Lies Beneath je velice osobité, popravdě, je to výsledek Tvé snahy jako producentky. Když se to tak vezme, jak vidíš svůj eventuální vývoj v produkci a nahrávacích procesech pro následující alba?

Tarja: Myslím si, že to bude jako přírodní proces. Co jsem se naučila z What Lies Beneath, že je potřeba věřit svým instinktům a lidem, kteří se rozhodli mi pomoct. Vytváření mého druhého alba na vlastní pěst nebyla velmi složitá, protože jsem nikdy nepocítila, že jsem zůstala sama se svými předsevzetími. Často jsem měla lidi kolem sebe, s nimiž jsem projednávala věci a následně je opravovala. Myslím, že moje třetí album bude opět velmi monumentální, od ženy, která ráda vyjadřuje svoje emoce a kreativitu.

Pojďme si trochu promluvit o tvých hostech na CD What Lies Beneath. Podle kterých kritérii sis vybírala své hosty, a kdo to vlastně je?
Tarja: Chtěla jsem pracovat s těmi lidmi, které dost dobře znám, a mohla, jsou počítat s jejich talentem a vášní. Věděla jsem, že mohou dát do mých písní to nejlepší a také, že to udělali. Ačkoliv se někteří lidé nejeví jako typ do kapely, cítím, že kapela stojí pří mě. Všichni chlapci vynaložili hodně úsilí na úpravu písní, takže hodně písní bylo upraveno ve studiu. Poslala jsem demo verze písní svým hostujícím umělcům a požádala jsem je o schůzku, abychom vše probraly z očí do očí. Chtěl jsem po nich, aby se cítili a hráli volně. To je dobrý pro všechny muzikanty, kteří hrají na mém albu. Jejich osobitost, způsob hraní, atd. Všichni si užíváme tvoření mých písní a poznat jejich obrovský výkon.

V předcházejících koncertech zde v Jižní Americe jsou s tebou na jevišti s vynikajícími muzikanty, jak se ti pracuje s latinsko-americkou legendou jako je Walter Giardino a Kiko Loureiro?
Tarja: Jsou to výborní kytaristi; oba jsou velmi rozdílní muzikanti. Byla jsem šťastná, že pracuju s Waltrem a Kikou. Oba sdílejí lásku pro muziku a mají sny na ní pracovat. Myslím si, že to byla pro ně výzva pracovat se mnou, protože jsem odlišná od ostatních zpěvaček, nejsem žádný heavy metalový stereotyp, a to samé ani moje hudba, která je trochu odlišná od ostatních a vyžaduje více otevřenou mysl ze strany hudebníků. Ale hádám, že pro ně to byla nádherná výzva. Odedneška jsem s Waltrem přátelé, a vždy se s ním dobře povídá o muzice a životě. A v každém případě viděl toho víc než já v jeho dlouhé kariéře.

Víme, že když si byla ještě teenager, poslouchala si Scorpions a jakmile ti zavolal Klaus (pozn. hlavní zpěvák skupiny Scorpions) a nabídl ti spolupráci na jejich CD Sting In The Tail bylo to pro tebe obrovské překvapení. Jaká byla Tvá reakce, když ti řekli, že použijí tvoje melodie a vokály?

Tarja: Byla to pro mě obrovská pocta. Když jsem s Klausem telefonovala, potřebovala jsem štípnout, ale vícekrát něž jednou, abych se ujistila, že nespím. Byl to nádherný pocit, když znal moji práci a nabídl mi spolupracovat na jejich posledním albu. Ačkoliv jsem nevěděla kdy, sama jsem pro ně nahrála píseň a později jsem slyšela, a ano­… byl pro mě ŠOK. Moje jméno bylo na posledním albu skupiny Scorpions.!Wow! Tohle mě ujistilo, že když přestanu snít, nikdy nedosáhnu pokroku v životě. Nikdy jsem nepřestala snít, a události tohoto typu jsou mi toho příčinou. Byla to opravdu dobrá spolupráce a chtěla bych dodat, že kluci ze Scorpions jsou opravdu příjemní.

Řekni nám, jak jaká je tvoje kariéra v klasické scéně? A jak zvládáš uspořádávat svůj čas mezi heavy metalem/rockem a operou?

Tarja: Mám učitelku zpěvu v Buenos Aires a vždy když jsem doma, navštěvuji jí jedenkrát nebo dvakrát do týdne. Cítím, že stále dělám pokroky jako klasická zpěvačka. A nechci, aby se to měnilo. Cítím, jako by mé pokroky ve zpěvu a nemohly přestat, pokud chci, aby byl můj hlas stále lepší a lepší. Miluji zpěv jak sám o sobě tak i zpěv klasické hudby. Stále lépe porozumívám mým hudebním nástrojům, které mi pomáhají zpívat lépe bez ohledu na muziku, tedy operu nebo rock. Mám i klasické koncerty mezi metalovými koncerty je vždy jistým komplexem. Ale miluji fakt, že můžu dělat obojí. Nikdo si nebude moct vybrat mezi obojími styly, protože oba mě tvoří celistvou. Zpívám klasickou hudbu každý den, ale když na turné s metalovými koncerty tak zpívání je pro mě cestou života.

I přes Tvůj životní příběh, jsme si všimli, že jako žena jsi dokázala vyniknout ve světě, kde jsou většinou muži a obdivujeme také tu skutečnost, že nejsi jedna z těch umělců, kteří později sklouznou do stereotypu. Co si myslíš o umělcích, kteří hrají hudbu jen kvůli tomu, že je moderní a příliš jim nesedne?

Tarja: Všeobecně v dnešní době není zrovna lehké být muzikantem. Konkurence se stává větší a odolnější a nahrávací společnosti moc neprodávají, takže je to opravdu těžké překonat útrapy hudebního průmyslu jako umělec. A jak rádi říkají, všechno již bylo jednou nebo dvakrát napsáno.
Myslím, že je to opravdu obtížné složit něco nového.
Nicméně, mám svůj můj vlastní instinkt a vlastní signály, které mě následují na mé dlouhé cestě. Hudba je umění a umění přenáší emoce do publika. Je to přednost být muzikantem a užívat si svoji práci. Ne mnoho lidí to dokáže. Myslím si, že všichni muzikanti jsou snílci, protože povědomé emoce, které jsou spojeny s muzikou, to je to co nás spojuje. Jsem všeobecně velice citlivé bytosti a nemyslí si, že kde kdo může hudbu dělat pouze proto, že jim někdo řekne jak co dělat, protože chtějí následovat určitý trend nebo módu. Přinejmenším by to nemohly dělat. Také jsem zpívala hudbu, kterou jsem nepsala přes 9 let, v Nightwish. Ale nikdy jsem se necítila, že bych nebyla součástí tvorby nebo její vášně. Myslím si, že hodně zpěváků našlo svůj vlastní styl. Rozhodně to není lehké věc. Ne každý umělec má kuráž to udělat. Dále je to už jen vlastní rozhodnutí, které bychom měli respektovat.


Hodně lidí zná Tvojii kariéru od vydání CD jako "Angels Fall First" a " Oceanborn". Dobře, je to docela dlouhá doba od dřívějška do dnešního dne jste téměř světový fenomén.
Můžeš mi říct, jak a v jakém rozsahu to ovlivnilo Tvůj život?

Tarja:
Když si uvědomím fakt, že jsem se narodila v malé vesničce ve Finsku a nyní žiji v obrovském městě jako je Buenos Aires, uvědomuji si, že to byla ohromná cesta. Můj život před 10 lety nebyl nějak zvlášť odlišný od toho normálního. Ačkoliv byla to úžasná cesta, přes odlišné kultury a zkušenosti. Nerada bych s někým měnila, protože všechny tyto zkušenosti mě dělají takovou, jaké jsem dnes.
Jsem ten typ člověka, který tvrdě pracuje, a chci, aby věci byly perfektní a dobře udělané. A někdy dokonce pracuje tak těžce pro věci, které chci vykonat, ale život mi ukázal, že musím žít pro své sny. Vy jste nikdy nepoznali, když přijde čas říct nashledanou všemu, co máte rádi, takže chci si užít to, co dělám. Žít v kultuře, která je více otevřená, jak je ta argentinská, mě taktéž hodně poučila.
Nyní můžu mluvit o věcech, o kterých jsem předtím nemohla.
Úspěchy byly nahoře ale i dole. Nyní jsem více opatrná s lidmi, protože jsem měla pár nápadů, které byly použity, aniž bych o tom věděla.
Nyní si své přátelé a lidi, se kterýma sdílím můj osobní život, vybírám velice pečlivě.

A poslední otázka, jsi stále v kontaktu s fanklubem nebo s fanoušky Nightwish?

Tarja:
Mám vlastní fanoušky a kapela má svoje, a oba sdílíme hodně fanoušků. Takže ano, jsem s nimi v kontaktu.

Mnohokrát Ti děkuji za Tvůj čas, Tarjo. Přejeme Ti všechno nejlepší a jsme rádi, že jsi šťastná a volná, co se týče Tvých plánů. Prosím, mohla bys poslat nějakou zprávu tvým fanouškům, kteří navštěvují Powermetal.cl? A mimochodem, jestli chceš, můžeš je pozvat na Tvé vystoupení v Teleton Theatre.

Tarja:
Ráda bych poděkovala všem, kteří mi umožnili být tak, kde jsem dnes. Bez vás bych to nezvládla. Jsem velice nadšená faktem, že mám možnost pro vás zpívat. Doufám, že všichni přijdete na koncert. Děkuji vám za všechno.

S láskou

Tarja

Překlad: WithinBlog
Zdroj: Powermetal.cl

Pět sreenů

13. února 2011 v 7:32 | WithinBlog |  Screenshoty
da2

da2

da2

da2

da2

Rockway

12. února 2011 v 15:50 | WithinBlog |  Rozhovory

Rozhovor pro Rockway


Pověz nám něco o Tvém novém albu What Lies Beneath.

Tarja: Byla to pro mě dlouhá a kreativní cesta. Dva roky mi trvalo, než jsem složila hudbu a vyprodukovala album. Je to pro mě velmi osobní album a dala jsem do něj celé svoje srdce, vášeň a mnoho úsilí. Jsem velice ráda, že se mi podařilo udělat toto album samostatně, ale je pravda, že jsem kolem sebe měla mnoho lidí, kteří mi pomáhali, a byly mojí psychickou oporou. Když teď svoje album poslouchám, jsme s ním velmi spokojena. To byl také můj cíl a naštěstí jsem jej dosáhla.

Tarja
Jak nyní vidíš svoji kariéru?

Tarja: Byla jsem velmi šťastná, že jsem měla tu příležitost dělat kariéru právě v hudbě. Byla to cesta plná emocí a vzrušení a jsem velmi šťastná, a stále jsem, že jsem měla to štěstí a potkala jsem ve svém životě mnoho skvělých lidí, kteří se mnou spolupracovali. To se nestane každému a každý den. Jsem mezinárodně uznávanou zpěvačkou a to pro mě znamená pravdu hodně, protože jsem se narodila v obci, která čítá něco kolem pětiset obyvatel. Nikdy bych si nepomyslela, že mohu dobýt svět jen za pomocí svého hlasu a vlastní písně!


Jaké máš se svojí kariérou plány do budoucna?

Tarja: Mám mnoho koncertů v rámci turné WLB a také jsem začala skládat a plánovat nové album. Také doufám, že se tento rok budu moci věnovat nejen albu, ale i některým svým bočním projektům, na kterých pracuji již delší dobu. Jeden z nich je zcela klasický a druhý je něco úplně nového, naprosto odlišného od všeho, co jsem doposud udělala. Jsem tak nadšená! Mimochodem, vím, že to bude rušný rok a doufám, že budu mít dostatek zdraví, abych mohla čelit všem výzvám.

Co Tě nejvíc ovlivňuje?

Tarja: Soundtracky, klasická hudba a metal.

Co Tě inspiruje při psaní?

Tarja: To záleží na tom, co se momentálně děje v mém životě. Může to být náhlá událost, lidé kolem mě, něco, co mě trápí nebo něco, co mě utužuje. Pro každou píseň musím mít důvod.
Jaké jsou Tvoje texty?

Tarja: Platí totéž, co jsme řekla před chvílí. Jsem snílek a baví mě psát o snech.


Joe Satriani
Joe Satriani se podílel na Tvém novém albu, konkrétně na písni Falling Awake. Co by si nám k tomu řekla?


Tarja: Přemýšlela jsem o kytarovém sólu v písni Falling Awake a mluvila jsem o něm s Doughem Wimbishem, který mi řekl, že kdysi hrával s Joem. Znal se s ním osobně, ale já jsem si myslela, že by hrát nechtěl. Ale pak jsme se potkali při nahrávání alba v USA a já hrála tuhle píseň a on si ji zamiloval! Natočil k ní své sólo několik dní poté. Byla jsem tak šťastná!


Některé Tvoje písně byly inspirovány Paulem Coelhem. Pověz nám o tom.

Tarja: Paulo je můj hrdina. Četla jsme všechny jeho knihy v angličtině a nyní i ve finštině. Miluju, jak píše o snech, o našich problémech a o nás. Některé písně jsou jím skutečně velmi inspirované, např: Falling Awake, The Reign a také Die Alive.

Co očekáváš od svého turné v Brazílii?

Tarja: Nemůžu se dočkat! Můj poslední koncert v Brazílii byl už opravdu hodně dávno a bylo nádherné cítit vřelé přijetí lidí v Riu a Sao Paulu. Takže jsem velmi ráda, že jsem se vrátila. Doufám, že vše půjde dobře i tentokrát. Děkuji Vám za podporu.

Jak se vyvíjí Tvoje sólová kariéra tady v Brazílii?

Tarja: Je to neuvěřitelné! Jediné, z čeho jsem nešťastná je to, že nahrávací společnost zde nevydala moje první album a mnoho fanoušků mi řeklo, že ho nemohli najít ve svých obchodech. Z toho jsem byla dost smutná. Zdá se, že teď jsou v tomhle vstřícnější. Mimochodem, fanoušci jsou zde úžasní a koncertovat pro ně je potěšení.

Chtěla bys brazilským fanouškům vzkázat pár slov?

Tarja: Chtěla bych říct, že jsem velmi šťastná, že pro ně mohu zase zpívat. Je opravdu neuvěřitelné, jak moc je z nich cítit láska a vášeň pro hudbu. Velmi brzy se spolu budeme dobře bavit a já doufám, že to bude zábava nejen pro mě, ale i pro Vás. Buďte takoví, jací jste. Brzy na shledanou!

Milánský koncert

12. února 2011 v 8:30 | WithinBlog |  Recenze koncertů
Tarja

Recenze z Milánského koncertuPoté, co předskokani Benighted Soul a Kells rozehřáli publikum, se ve 22:11 zhasli všechna světla, v hale Magazzini Generali, a Tarja Turunen jako vždy majestátně a za doprovodu zvyků svých podpatků vstoupila na pódium s jejími prvními šaty - elegantním černým oblečkem s dlouhým pláštěm, který můžete zahlédnout ve videoklipu I Feel Immortal.

Vzápětí začala hudba, společně s parohy (metalový znak), které zpěvačka ukazovala každou minutu, a jsou také skoro jejím tradičním znamením a gesta. Ale popravdě řečeno, hudba je dost na to, aby si každý uvědomil, že její hudbou je metal: dravý, rychlý a usilovný. Díky Mikovi Terranovi, jehož manipulování s paličkami nás vtáhla do vystoupení, a také díky ostatním členům kapely, kteří vytvořili celistvou kapelu, nezastíněnou ženou v popředí. Ale taky nesmíme zapomenout zmínit přítomnost vynikajícího cellisty, který dříve hrál v Apocalyptice.

To, jak berou nové písně z nového CD What Lies Beneath život skrze velmi silné provedení. Tarja ukazuje, jak trochu dokáže mluvit italsky, díky publiku správně řekla pár slov a tím sklízí mnoho úsměvů - ale to je hudba, která za ní mluví i ve zmatku ani nepotřebuje měnit šaty (bílé šaty na konci si zaslouží speciální zmínku) nebo hrát v dokonalém provedení: stačí, aby otevřela svá ústa, aby si každý uvědomil, že Nightwish mají děkovat tomuto hlasu za to, že se z nich stali hvězdy ve světě heavy metalu.
Musí být zmíněno, že zde není mnoho místa na její minulost v jejím setlistu, ale přece jen její sólová kariéra získává čím dál tím větší úspěch a je správné uvolnit prostor novým písním opouštěním vzpomínek. Musí být také zmíněno, že staré písně jsou ty, které lidi nejvíce zpívají sami, ovšem…Ale to je cena, kterou platíte za to, že máte tak důležitý příběh za sebou.

Setlist
01. Dark Star
02. My Little Phoenix
03. I Feel Immortal
04. Naiad
05. Falling Awake
06. I Walk Alone
07. Little Lies
08. Underneath
09. Where Were You Last Night/Heaven Is A Place On Earth/Living On A Prayer Lappi I / Damned and Divine / Our Great Divide / Walking in the Air (acoustic)
10. Ciarán's Well
11. In For A Kill
----- (Terranovo sólo)
12. End Of All Hope
13. Die Alive
14. Until My Last Breath

Pár videi a fotek:Tarja

Tarja

Tarja

Jméno nového CD - IMAGUNARIUM

12. února 2011 v 7:00 | WithinBlog |  Nightwish

Známe název nového CD - IMAGINARIUM


Nightwish


Dne 10.2.2011 se na webových Nightwish objevila první obrovská novinka týkající se jak nového připravovaného alba, tak něčeho, o čemž se Tuomas již několikrát zmiňoval jako o převratu hudební historie skupiny.
Během příprav nového alba se Nightwish totiž zaměřili také na film, nazvaný IMAGINARIUM, který si za předlohu bere právě nadcházející album Nightwish a jeho 13 písní. Film Imaginarium bude mít premiéru v roce 2012, režírovaný bude Stobem Harju, který již s Nightwish pracoval na klipu pro píseň The Islander a produkovat ho budou studio Solar Films společně s kapelou.
Nápad vytvořit film se zrodil již před dvěma rokama, kdy ho Tuomas poprvé představil členům skupiny a již zmíněnému režisérovi. Hlavním představitelem filmu bude starý hudební skladatel s nadpřirozenou představivostí, který si však myslíš, že je ještě stále dítě. Ve spánku tak cestuje do své dávné minulosti, kde se mu jeho sny vracejí, avšak navíc smíchané s chlapeckým světem fantazie a hudby.