.

Válečník

16. února 2011 v 6:58 | WithinBlog |  Povolání

Dragon Age 2 - Povolání - VálečníkNejfyzičtější z povolání v Dragon Age 2, válečník, je ve svém živlu obklíčen nepřáteli, udržujíc si jejich pozornost mocnými rozmachy zbraní, zatímco jeho spojenci mohou útočit z relativního bezpečí.
DA2 - válečník

Srdcem válečníkova bojového stylu je volba zbraně. Obranný typ bude volit mix jednoruční zbraně (ať už sekeru, palcát nebo čepel) a štítu, využívajíc tak posílené obrany, kterou mu poskytuje zeď dřeva a oceli mezi ním a jeho protivníky.
Ofenzivnější válečníci budou tíhnout k větším obouručním zbraním jako obouruční meč nebo palice. Obětováním části obranyschopnosti zvýší svůj zraňující potenciál a mocným rozmachem své dlouhé čepele pak může jednoduše zasáhnout více nepřátel najednou.

Bojovníci nicméně již nejsou tak moc omezeni na jednu zbraň jako tomu bylo dříve. Široká škála jejich dovedností jsou nezávislé na zvolené zbrani - například omračující "pommel strike". Různé útočné a obranné postoje - jako Might, Control a Turn the Blade - mohou být použity bez ohledu na zbraň a v závislosti na potřebách konkrétního souboje.
Bojovníci jsou také jedinou třídou, která může aktivně získávat nenávist více nepřátel najednou - řídit tak průběh bitvy a udržovat křehčí členy družiny naživu.

Specializace:

Reaver: Život je moc. Krvaví mágové to ví, ale nejsou jediní. Válečníci také mohou ovládat energi, které proudí jejich krví a kostmi, ale není to snadná cesta. Specializace Reaver mění bolest za sílu v neměnné rovnováze sobeckého obětování.
Na první pohled se zdá, že Reaveři dělají práci za své protivníky - zraňují sami sebe hrozivým způsobem.
Ale Reaveři (Reaver = Plenitel) mohou transformovat vlastní životní esenci do syrového ničení a poté doplnit své zdraví z nepřátel. Je to nebezpečný hazard, který počítá s tím, že dodaná síla umožní zničit protivníky dříve než Reavera zabijí jeho vlastní dovednosti.
V nejlepším případě vede specializace Reavera k brutální harmonii. Čím blíže jsou své smrti, tím se stávají v boji účinnější a přibližují k smrti své nepřátele.

Templar: K ovládání magie je potřeba neuvěřitelného soustředění, ale ještě silnější vůle, aby tento nápor člověk vydržel. Templářská specializace vznikla v Chantry (Církev/Oltář) při založení řádu a jejich mandátem je omezování a kontrola mágů.
Nicméně Templářovy dovednosti nejsou božského původu; jsou výsledkem intenzivního tréninku a důsledné oddanosti.
To je dosažitelné kterýmkov válečníkem, i když díky vyžadované disciplíně se to zdá spíše jako povolání.
Templáři nejen odmítají magii, ale přímo si ji odepírají a stejně tak její použití odepírají ostatním.
Nejlepší z templářů mohou jednoduše setřást většinu škodlivých účinků a mohou úplně potlačit mágovu schopnost kouzlit.
Jsou to válečníci jedinečného zaměření a nikdo se s nimi nemůže srovnávat v efektivitě krocení těch, kteří zneužívají magické energie Fade.

Berserker: Všichni válečníci budí respekt, ale Berserker je neúprosnou fyzickou silou.
Název této specializace naznačuje spojitost se vztekem, riskováním a do jisté míry i efektivitou, ale bylo by tragickým omylem tvrdit, že je Berserker nepořádný a nedisciplinovaný.
Je třeba neuvěřitelného množství (sebe)kontroly, abyste věděli, kdy právě tu kontrolu ztratíte.
Berserker řídí tempo boje, stanovuje standard, kterému se protivník nemůže vyrovnat. Svou zuřivost dokážou prodlužovat a nacházet novou energii při každém padlém nepříteli. Dokud stojí, dokud mají energii (staminu), tak nemají srovnatelného soupeře, ale nevydrží stát vzadu a nechat bitvu vyvíjet se.
Pro Berserka vždy bitva končí buď slávou, vítěstvím a nebo prohrou.

DA2 - válečník

DA2 - válečník

DA2 - válečník

da2

DA2 - válečník

DA2 - válečník

DA2 - válečník

Zdroj:dragonage-cz.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 21. února 2011 v 14:42 | Reagovat

Ahoj, právě začalo 1. kolo SONC, tak si sháněj hlasy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama