.

Rockway

12. února 2011 v 15:50 | WithinBlog |  Rozhovory

Rozhovor pro Rockway


Pověz nám něco o Tvém novém albu What Lies Beneath.

Tarja: Byla to pro mě dlouhá a kreativní cesta. Dva roky mi trvalo, než jsem složila hudbu a vyprodukovala album. Je to pro mě velmi osobní album a dala jsem do něj celé svoje srdce, vášeň a mnoho úsilí. Jsem velice ráda, že se mi podařilo udělat toto album samostatně, ale je pravda, že jsem kolem sebe měla mnoho lidí, kteří mi pomáhali, a byly mojí psychickou oporou. Když teď svoje album poslouchám, jsme s ním velmi spokojena. To byl také můj cíl a naštěstí jsem jej dosáhla.

Tarja
Jak nyní vidíš svoji kariéru?

Tarja: Byla jsem velmi šťastná, že jsem měla tu příležitost dělat kariéru právě v hudbě. Byla to cesta plná emocí a vzrušení a jsem velmi šťastná, a stále jsem, že jsem měla to štěstí a potkala jsem ve svém životě mnoho skvělých lidí, kteří se mnou spolupracovali. To se nestane každému a každý den. Jsem mezinárodně uznávanou zpěvačkou a to pro mě znamená pravdu hodně, protože jsem se narodila v obci, která čítá něco kolem pětiset obyvatel. Nikdy bych si nepomyslela, že mohu dobýt svět jen za pomocí svého hlasu a vlastní písně!


Jaké máš se svojí kariérou plány do budoucna?

Tarja: Mám mnoho koncertů v rámci turné WLB a také jsem začala skládat a plánovat nové album. Také doufám, že se tento rok budu moci věnovat nejen albu, ale i některým svým bočním projektům, na kterých pracuji již delší dobu. Jeden z nich je zcela klasický a druhý je něco úplně nového, naprosto odlišného od všeho, co jsem doposud udělala. Jsem tak nadšená! Mimochodem, vím, že to bude rušný rok a doufám, že budu mít dostatek zdraví, abych mohla čelit všem výzvám.

Co Tě nejvíc ovlivňuje?

Tarja: Soundtracky, klasická hudba a metal.

Co Tě inspiruje při psaní?

Tarja: To záleží na tom, co se momentálně děje v mém životě. Může to být náhlá událost, lidé kolem mě, něco, co mě trápí nebo něco, co mě utužuje. Pro každou píseň musím mít důvod.
Jaké jsou Tvoje texty?

Tarja: Platí totéž, co jsme řekla před chvílí. Jsem snílek a baví mě psát o snech.


Joe Satriani
Joe Satriani se podílel na Tvém novém albu, konkrétně na písni Falling Awake. Co by si nám k tomu řekla?


Tarja: Přemýšlela jsem o kytarovém sólu v písni Falling Awake a mluvila jsem o něm s Doughem Wimbishem, který mi řekl, že kdysi hrával s Joem. Znal se s ním osobně, ale já jsem si myslela, že by hrát nechtěl. Ale pak jsme se potkali při nahrávání alba v USA a já hrála tuhle píseň a on si ji zamiloval! Natočil k ní své sólo několik dní poté. Byla jsem tak šťastná!


Některé Tvoje písně byly inspirovány Paulem Coelhem. Pověz nám o tom.

Tarja: Paulo je můj hrdina. Četla jsme všechny jeho knihy v angličtině a nyní i ve finštině. Miluju, jak píše o snech, o našich problémech a o nás. Některé písně jsou jím skutečně velmi inspirované, např: Falling Awake, The Reign a také Die Alive.

Co očekáváš od svého turné v Brazílii?

Tarja: Nemůžu se dočkat! Můj poslední koncert v Brazílii byl už opravdu hodně dávno a bylo nádherné cítit vřelé přijetí lidí v Riu a Sao Paulu. Takže jsem velmi ráda, že jsem se vrátila. Doufám, že vše půjde dobře i tentokrát. Děkuji Vám za podporu.

Jak se vyvíjí Tvoje sólová kariéra tady v Brazílii?

Tarja: Je to neuvěřitelné! Jediné, z čeho jsem nešťastná je to, že nahrávací společnost zde nevydala moje první album a mnoho fanoušků mi řeklo, že ho nemohli najít ve svých obchodech. Z toho jsem byla dost smutná. Zdá se, že teď jsou v tomhle vstřícnější. Mimochodem, fanoušci jsou zde úžasní a koncertovat pro ně je potěšení.

Chtěla bys brazilským fanouškům vzkázat pár slov?

Tarja: Chtěla bych říct, že jsem velmi šťastná, že pro ně mohu zase zpívat. Je opravdu neuvěřitelné, jak moc je z nich cítit láska a vášeň pro hudbu. Velmi brzy se spolu budeme dobře bavit a já doufám, že to bude zábava nejen pro mě, ale i pro Vás. Buďte takoví, jací jste. Brzy na shledanou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Tarja Turunen ???

Ano
Ne

Komentáře

1 Lawiane Lawiane | Web | 21. února 2011 v 18:37 | Reagovat

Ta fotka- to je fakt šílený :D Ale ještě lepší je malý Tuomas, ten vypadal jako holčička :D

2 withinblog withinblog | 21. února 2011 v 18:41 | Reagovat

Náhodou Tarja tam vypadá pěkně :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama