.

Březen 2011

Tuomas Holopainen pro svoji stránku

26. března 2011 v 13:49 | WithinBlog |  Rozhovor
Jaká píseň ze staré éry se ti v podání Anette líbí nejvíce?
Tuomas: Moc se mi od ní líbí "Ever Dream". Z části je to proto, že jsem tuhle skladbu od ní slyšel jako úplně první, ale i z toho důvodu, že sedne jejímu rozsahu a to, jak ji zpívá je skvělé.

Kdybys musel do konce života hrát jednu píseň, jaká by to byla?
Tuomas: Finlandia.

Četl jsi knihy Harryho Pottera? Pokud ano, co si o nich myslíš?
Tuomas: Opravdu se za to stydím, ale ještě jsem si nepřečetl ani řádku. Rozhodně si je ale někdy v budoucnu přečtu; spousta lidí mi říká, jak jsou skvělé a já jim to naprosto věřím, i přes to, že filmy mě moc nezaujaly.

Na co jsi myslel, když jsi psal Nymphomaniac Fantasia?
Tuomas: Kéž bych to věděl.

Co tě inspirovalo k sepsání prvních tří demo písní a jejich textů?
Tuomas: Stále ty stejné věci jako teď. Zapisoval jsem myšlenky o svém životě, svých snech a svých obavách. Vyjadřoval jsem se pomocí psaní a usiloval o vytvoření takového svého mikrokosmu.

Máš rád tvorbu Davida Eddingse? Jací další umělci ovlivňují tu tvou?
Tuomas: Strašně se mi líbila sága Belgarion, Mallorean & Sparhawk! Je těžké odpovědět na to, zda knihy, které jsem přečetl nějakým způsobem ovlivnily můj styl psaní písní. Spíš bych řekl, že to je podvědomí, co mě ovlivňuje. Čtením si rozšiřujete obzory a vytváříte tak více prostoru pro vlastní tvorbu. Miluju literauru a mými nejoblíbenější autory jsou Tolkien, Stephen King, Neil Gaiman, Tove Jansson, Alexandre Dumas, Clive Barker, Lincoln Child, Walt Whitman, Agatha Christie, Astrid Lindgren, Robin Hobb, Edgar Allan Poe, John Connolly, M.R. James, Charles Dickens, Laura Ingalls Wilder nebo Patrick Rothfuss.

Kdybys mohl mít nějakou nadpřirozenou schopnost, jaká by to byla?
Tuomas: Chtěl bych hrát jako Kvothe.

Proč se vám Elvenpath s Anette nezamlouval?
Tuomas: Vlastně nám její podání přišlo hodně dobré, ale jak už to u Anette bývá, byla naprosto sebekritická. Myslím, že jí neseděl text a i když jsme zkoušeli píseň zkoušeli přetranspozicovat, tak její rozsah pro Anette nebyl příliš vyhovující.

Co si myslíš o zákazu kouření, který brzy zasáhne i Finsko?
Tuomas: Vzhledem k této záležitosti jsem nestranný. I přes to, že jsem kuřák, tak si myslím, že je docela fajn, že nebudeme moci kouřit v restauracích a barech, podporuji to! Nadruhou stranu si myslím, že je hloupé, že nebudeme moci kouřit ani na letištích. Nějaká malá kuřána by někomu neublížila a všem by bylo fajn.

Už ses při koncertu někdy zranil?
Tuomas: Pouze psychicky.

Co a proč si myslíš o trilogii Farsees od Robin Hobb?
Tuomas: Postavy v tomto díle jsou neuvěřitelně skvěle pojaty, vůbec všechny postavy od této autorky jsou jednoduše magické. Mou oblíbenou postavou je "Nighteyes". To jedinečné spojení s vlkem.. Co víc na to říct?

Jaký Disney flim je tvůj nejoblíbenější a jakou disneyovskou postavu máš nejraději?
Tuomas: Fantazie (1940) a Šípková Růženka. Oblíbená postava je strýček Skrblík, pokud mám povoleno zmínit pouze jednu. Kéž bych tak prožil stejná dobrodružství, muka, měl stejné schopnosti a stejnou odhodlanost jakou má on, aý budu ležet na smrtelné posteli.

Nosíš čočky? Protože občas jsme tě vídávali nosit brýle...
Tuomas: Byl jsem na opercaci očí v roce 2005, takže už žádné brýle ani čočky.

Co se bude dít s "The Heart Asks Pleasure First"?
Tuomas: V mé polici s cd-r na to padá prach a doufá to, že to jeden den uvidí světlo světa.

Objeví se na novém albu více kláves? (Přišlo nám, že na Dark Passion Play orchestr v podstatě nahradil tvou přítomnost na pódiu.)
Tuomas: Ve skutečnosti je na Dark Passion Play strašně strašně moc kláves smíchaných se skutečným orchestrem. Přesně toho jsem chtěl dosáhnout od té doby, kdy jsme poprvé začali experimentovat s orchestrem. Stejné to bude i na "Imaginarium".

Vydáte instrumentální verzi Imaginarium, stejně jak jste to udělali s Dark Passion Play?
Tuomas: Jsem o tom přesvědčen. A tentokrát i orchestrální.

Bude film zpracován pouze počítačem, nebo se budou natáčet skutečné scény, nebo to bude mix těchto dvou?
Tuomas: Bude to mix. Vzhledem k tomu, že se jedná o fantasy film odehrávající se v surrealictickém světě, tak počítačově generovaná grafika bude hrát hlavní roli, ale je pro mě velice důležité, aby film působil stále věrohodně. Použijeme spoustu opravdových herců a scén.

Nové fotky

26. března 2011 v 13:29 | WithinBlog |  Fotky
Zdroj: universalmusic.ru

Hurlock

26. března 2011 v 13:06 | WithinBlog |  Bestie

Hurlock


Vyšší než jejich bratranci genlockové, jsou hurloci přibližně lidské velikosti, ale mající značnou sílu a odolnost. Během Blight (Nákazy) se dají často nalézt ve velkých počtech na povrchu, každý vybaven primitivním brněním, u kterých panují zvěsti, že si je vyrábějí z částí zbrojí protivníků, ale také existují důkazy, které napovídají, že si také vyrábějí a opravují své vlastní zbraně.
Darkspawn (zplozenci) jsou živoucím morem a černá tekutina, která prosakuje z hurlockových očí na jeho bledou tvář, dělá tento fakt jasně patrným.

Hurlock

Ohavnost

26. března 2011 v 12:56 | WithinBlog |  Bestie

Ohavnost

Ohavnosti jsou pouze občasným jevem. Kruh používá metody, jak jedince kterým příliš hrozí posednutí vyřídit a jen skutečně velmi malé množství mágů by bylo ochotno vzdát se vlastní svobodné vůle a na takový svazek s démonem přistoupit. Jakmile je ovšem jedna Ohavnost na světě, udělá co bude v jejích silách, aby vytvořila další. Vzhledem k tomu, že jsou známé případy, kdy celé jednotky Templářů padli rukama jediné ohavnosti, bere Oltář s Kruhem Mágů celou záležitost skutečně velmi vážně.

Varterral

26. března 2011 v 12:48 | WithinBlog |  Bestie

VarterralTito velcí, pavoukům podobní, tvorové stojí na čtyřech masivních novách a mohou se pohybovat s překvapivou rychlostí. Plivají korozivní jed a jsou schopní po své kořisti skočit. Tito tvorové jsou smrtící strážci, často spojeni se ztracenou, prastarou elfí kulturou Arlathanu a časy předtím, než ji elfové ztratili.

Dráčata

26. března 2011 v 12:43 | WithinBlog |  Bestie

Dráčata
Čerstvě vylíhnutí draci jsou přibližně velcí jako jelen a jsou neuvěřitelně žraví. V matčině doupěti žijí jen krátkou dobu před tím, než se vydají na svou vlastní cestu životem. Tito křehcí a bezkřídlí tvorové se rodí ve velkém počtu, ovšem jen málo z nich se dožije dospělosti.

Zlobr

26. března 2011 v 12:37 | WithinBlog |  Bestie

Zlobr


Robustné Zlobry, kteří svou výškou daleko převyšují ostatní bestie, lze na bojišti spatřit jen zřídka. Obvykle se objevují jen během obrovské bitvy.

Zlobři používají hrubou sílu a útočí na nepřátele hlava nehlava. Když udeří pěstí do země, bývají tyto rány tak silné, že srazí nepřátele na kolena. Zlobři také rádi hází na blížící se protivníky velké kusy skály. Boj z blízka může být proti Zlobrovi poněkud obtížný, jelikož jeho kratochvílí je chytit protivníka do jedné ruky a druhou z něj vytlouct život nebo ho rovnou rozdrtit v pěsti. Mrštní válečníci se mohou pokusit z jeho sevření vyklouznout nebo někdo jiný může zkusit na Zlobra vystřelit spršku omračujících šípů, aby tak vysvobodil svého spolubojovníka z nebezpečí.


Tajemný Děs

26. března 2011 v 12:30 | WithinBlog |  Bestie

Tajemný Děs

Když Démon Pýchy ovládne mrtvé tělo mága, zrodí se Tajemný Děs. Přestože vypadá pouze jako hromada kostí, jde o nelítostné stvoření, které disponuje nejen všemi kouzelnickými dovednostmi živého mága, ale i schopností uzdravovat a dokonce řídit jiné oživlé mrtvoly.


Démon Hněvu

26. března 2011 v 12:20 | WithinBlog |  Bestie

Démon Hněvu

Pokud se s Démonem Hněvu setkáte, je na jeho skutečnou podobu vskutku děsivý pohled. Je celý z ohně. Zdá se, že jeho tělo je tvořeno beztvarou lávou a jeho oči jsou jako dva zářiče sálající z nitra bestie zlověstné světlo. Schopnosti tohoto démona se soustřeďují na oheň, který vytváří. Ty, kteří se přiblíží, spálí a ti nejmocnější Démoni Hněvu dokážou vystřelovat ohnivé salvy a dokonce i vytvářet ohnivé bouře, které zasáhnou široké okolí.
Naštěstí i mocní Démoni Hněvu jsou méně inteligentní než většina jeho druhů. Jejich taktika je jednoduchá. Zaútočit na nepřítele s co největší silou a vytrvat, dokud nebude zničen.

Démon Touhy

26. března 2011 v 12:11 | WithinBlog |  Bestie

Démon TouhyZe všech hrozeb vycházejícího zpoza Závoje je jen málo z nich tak zákeřných a záludně vražedných, jako je Démon Touhy. V lidových pověstech jsou tito démoni vyobrazováni jako šiřitelé chtíče, kteří lákají oběti do své chlípné náruče jen proto, aby je pak při vyvrcholení zavraždili. Ačkoli může Démon Touhy skutečně rozdávat rozkoš, je schopen obratně zacházet s jakoukoli touhou, která je lidem vlastní: například touhou po bohatství nebo kráse.

Tyto temné přízraky jsou mnohem inteligentnější než bestiální Démoni Obžerství a Hněvu a jsou také ctižádostivější než Démoni Lenosti. Disponují značným nadáním v lákání mágů do svých spárů. Mnozí z těch, kdo slouží vrtochům Démona Touhy si to nikdy ani neuvědomí, jelikož je s nimi manipulováno pomocí iluzí a klamu. Někdy i přímo ovládnutím mysli mága, i když se Démoni Touhy k těmto primitivním metodám uchylují jen zřídkakdy.