.

Lotr

8. března 2011 v 7:04 | WithinBlog |  Povolání

Dragon Age 2 - Povolání - Lotr


Lotr (rogue) bojuje se smrtící přesností. Ať už vystřelují z dálky proud šípů a nebo zblízka udělují protivníkům zničující údery, soustřeďují se tito smrtící bojovníci na jediný cíl a jeho co nejúčinnější zlikvidování.

Jako lučištník je lotrův největší přínos jeho/její mobilita. Je chopen uhýbat s lehkostí sobě vlastní a tak se může jednoduše vyhnout pronásledovatelům. Protivníci, kteří doufají, že se k lučištníkovi přiblíží, často skončí přišpendlení k zemi díky mistrně zamířenému šípu, který jim prostřelil nohu. Pokud se situace vyhrotí, tak pomocí opatrného rozptýlení a dobře nacvičených úhybných technik se lotr dokáže protivníkům schovat a donutí je tak zaměřit svou pozornost na obrněnější válečníky.

Lotři vyzbrojeni dvěma dýkami se soustřeďují více na správnou pozici (nejlépe za protivníkovými zády ;) ) a spolupráci s válečníky a mágy, aby pak mohli udělit co nejvyšší zranění zatímco jsou nepřátelé nepozorní a nebo vyřazeni z boje (např. zmraženi mágem). Akrobatické útoky drásají protivníky, často je zanechávajíc silně krvácející a oslabené, zatímco se lotr hladce přesune za ně kvůli zničujícímu bodnutí do zad.

Lotři se soustřeďují na obratnost a mazanost (dexterity a cunning), tedy kombinaci která mění sílu za přesnost. Kritické zásahy jsou lotrovou obživou a navíc mají mnoho dovedností, které pravděpodobnost kritického zásahu ještě zvyšují. Tyto atributy také vedou k solidní obraně, dělajíc tak z lotra protivníka, kterého je těžké zasáhnout, což je kritické pro povolání, které obvykle postrádá sílu potřebnou k nošení těžkých zbrojí.

Specializace:

Zabiják (Assassin): Kdokoliv může zabít pro peníze, ale ti, kteří následují Antivanské tradice ví, jak to provést ve velkém stylu. Ačkoliv je každý zabiják jiný, některý upřednostňuje zabití zblízka a jiný zase raději útočí z dálky, ale všichni to jsou smrtící predátoři zkušeni v odhalování protivníkových slabostí. V Kirkwallu je překvapivé množství zabijáků, ale většina je na cestách za svými kontrakty.

Duelista (Duelist): Duelisté se specializují v boji s jedním protivníkem a jeho rychlé likvidaci. Ačkoliv je umění duelů v Kirkwallu méně populární než v kultivovanějších městech Orlais, stále je zde plno trenérů ochotných učit lotry, kteří mají dostatečně rychlý důvtip. Lotrova preferovaná zbraň, ať už čepel nebo luk, má jen malý vliv na jeho (dovednostní) strom. Rozptýlený a naštvaný protivník je jednoduchý cíl na jakoukoliv vzdálenost.

Stín (Shadow): Stínoví lotři využívají matení a nenápadné "fasády" k přepadávaní svých protivníků zničujícími útoky. Jako centrum pašeráků má Kirkwall více než jen pár cvičitelů těchto technik, které předají těm, kteří prokáží dostatečnou kvalifikaci. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama