.

Mág

1. března 2011 v 7:24 | WithinBlog |  Povolání

Dragon Age 2 - Povolání - Mág


Mágové v Dragon Age II pracují se syrovou energií, pomocí které oslabují, posilují a nebo zraňují. Mají neuvěřitelný taktický potenciál, což je jedním z důvodů, proč jsou tak urputně loveni Templáři.Všestranný a zničující renegádský mág, má v Kirkwallu nebezpečný život, ale je více než jen schopen (schopna) zvládnout rizika spojená s místními zahlcenými autoritami.

Mágové mohou nepřítele připravit o schopnost bojovat. Zpomalení, oslabení, odčarování - jakmile znají slabost, tak mohou i nejnebezpečnějšího protivníka proměnit v bezmocný cíl.
Nebo mohou Mágové proměnit své spojence v nezastavitelnou sílu s pomocí léčení, přidání elementální zranění zbraním a také zdánlivě měnit tok času ve prospěch družiny pomocí zrychlení (Haste). Jak Válečníci, tak Lotři mohou mít prospěch z Mága za jejich zády.

Ale možná hlavním důvodem, proč jsou Mágové tak obávaní, je schopnost ovládat bojiště s jejich úžasnou oblastí účinku poškození. Nepřátele, kteří nejsou vyřazeni a nebo zneškodněni posílenými spojenci, jsou jednoduše vymazáni.Všechna povolání v Dragon Age 2 jsou mistři svého řemesla, ale jsou to Mágové, kdo ve skutečnosti nechává za sebou spálenou zem.

Specializace:

Silový Mág (Force Mage) - všechny specializace mága manipulují s energií, ale Silový Mág si v ni doslova libuje. Specializace populární v Kirkwallu se soustřeďuje pouze na syrové použití magie v její plné nechvalné slávě - víry přitahující protivníky, éterická závaží, která drtí a zpomalují nebo velké vlny energie, které si pohazují s protivníky jako by byli loutky.
Cíle, s kterými si mág nehraje, jsou jednoduše vraženy do země jakoby obří pěstí. A v jejich mistrovském ovládnutí této síly mohou Siloví Mágové učinit sami sebe imunní vůči podobným útokům - jde o dovednost, která naznačuje skutečnou disciplínu, jíž musí dosáhnout.
Koneckonců, zřejmé (unsubtle - nevím, co přesně tím myslí) neznamená nekomplikované - specializace Silového Mága vyžaduje neobvyklou přesnost k udržení tak ohromující síly pod kontrolou.

Duchovní Léčitel (Spirit Healer) - tato specializace se soustřeďuje na obnovu, ne ničení. Ví, že nejlepší cestou k vítězství v bitvě je udržet sebe a své spojence bojeschopné co nejdéle je to možné. Jsou to mágové, kteří jsou nejsnadněji přijímáni - nebo alespoň tolerováni - běžným lidem, ale přesto se jich templáři bojí stejně nebo dokonce více než specializací zaměřených na ničení.
Žádní jiní mágové nemohou čerpat svou sílu přímo z duchů Fade. Je to risk, ale odměna je nepopiratelná. Léčba zranění, odolnost na zranění, dokonce záchrana kolegů na pokraji smrti - nejsou to podpůrné dovednosti, ale naopak jádro kterékoliv efektivní družiny.
Jakýkoliv hlupák může zranit, ale žádné množství svalů nemůže pomocí zbraně léčit.

Krvavý Mág (Blood Mage) - nic nezpůsobuje tolik strachu jako Krvavý Mág. Mágové tohoto druhu získávají syrovou životní energii a mění ji ve svůj prospěch. Mohou kazit a ovládat, také mohou udržet svou moc pohlcováním životní energie ostatních, ať už oni chtějí a nebo ne.
Výsledky mohou být odporné, ale tato specializace není omezena jen na šílence a stvůry. Mnoho ji vidí jako jedinou formu magie, která je opravdu svobodná, protože je vázána na tělo, není závislá na duších nebo démonech. Nicméně zůstává nepochybně násilnou a sebedestruktivní disciplínou a Krvaví Mágové tak musí být velmi opatrní. Pokušení vzít si ještě o trošku více je vždy přítomno.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama