.

Tuomas Holopainen pro svoji stránku

26. března 2011 v 13:49 | WithinBlog |  Rozhovor
Jaká píseň ze staré éry se ti v podání Anette líbí nejvíce?
Tuomas: Moc se mi od ní líbí "Ever Dream". Z části je to proto, že jsem tuhle skladbu od ní slyšel jako úplně první, ale i z toho důvodu, že sedne jejímu rozsahu a to, jak ji zpívá je skvělé.

Kdybys musel do konce života hrát jednu píseň, jaká by to byla?
Tuomas: Finlandia.

Četl jsi knihy Harryho Pottera? Pokud ano, co si o nich myslíš?
Tuomas: Opravdu se za to stydím, ale ještě jsem si nepřečetl ani řádku. Rozhodně si je ale někdy v budoucnu přečtu; spousta lidí mi říká, jak jsou skvělé a já jim to naprosto věřím, i přes to, že filmy mě moc nezaujaly.

Na co jsi myslel, když jsi psal Nymphomaniac Fantasia?
Tuomas: Kéž bych to věděl.

Co tě inspirovalo k sepsání prvních tří demo písní a jejich textů?
Tuomas: Stále ty stejné věci jako teď. Zapisoval jsem myšlenky o svém životě, svých snech a svých obavách. Vyjadřoval jsem se pomocí psaní a usiloval o vytvoření takového svého mikrokosmu.

Máš rád tvorbu Davida Eddingse? Jací další umělci ovlivňují tu tvou?
Tuomas: Strašně se mi líbila sága Belgarion, Mallorean & Sparhawk! Je těžké odpovědět na to, zda knihy, které jsem přečetl nějakým způsobem ovlivnily můj styl psaní písní. Spíš bych řekl, že to je podvědomí, co mě ovlivňuje. Čtením si rozšiřujete obzory a vytváříte tak více prostoru pro vlastní tvorbu. Miluju literauru a mými nejoblíbenější autory jsou Tolkien, Stephen King, Neil Gaiman, Tove Jansson, Alexandre Dumas, Clive Barker, Lincoln Child, Walt Whitman, Agatha Christie, Astrid Lindgren, Robin Hobb, Edgar Allan Poe, John Connolly, M.R. James, Charles Dickens, Laura Ingalls Wilder nebo Patrick Rothfuss.

Kdybys mohl mít nějakou nadpřirozenou schopnost, jaká by to byla?
Tuomas: Chtěl bych hrát jako Kvothe.

Proč se vám Elvenpath s Anette nezamlouval?
Tuomas: Vlastně nám její podání přišlo hodně dobré, ale jak už to u Anette bývá, byla naprosto sebekritická. Myslím, že jí neseděl text a i když jsme zkoušeli píseň zkoušeli přetranspozicovat, tak její rozsah pro Anette nebyl příliš vyhovující.

Co si myslíš o zákazu kouření, který brzy zasáhne i Finsko?
Tuomas: Vzhledem k této záležitosti jsem nestranný. I přes to, že jsem kuřák, tak si myslím, že je docela fajn, že nebudeme moci kouřit v restauracích a barech, podporuji to! Nadruhou stranu si myslím, že je hloupé, že nebudeme moci kouřit ani na letištích. Nějaká malá kuřána by někomu neublížila a všem by bylo fajn.

Už ses při koncertu někdy zranil?
Tuomas: Pouze psychicky.

Co a proč si myslíš o trilogii Farsees od Robin Hobb?
Tuomas: Postavy v tomto díle jsou neuvěřitelně skvěle pojaty, vůbec všechny postavy od této autorky jsou jednoduše magické. Mou oblíbenou postavou je "Nighteyes". To jedinečné spojení s vlkem.. Co víc na to říct?

Jaký Disney flim je tvůj nejoblíbenější a jakou disneyovskou postavu máš nejraději?
Tuomas: Fantazie (1940) a Šípková Růženka. Oblíbená postava je strýček Skrblík, pokud mám povoleno zmínit pouze jednu. Kéž bych tak prožil stejná dobrodružství, muka, měl stejné schopnosti a stejnou odhodlanost jakou má on, aý budu ležet na smrtelné posteli.

Nosíš čočky? Protože občas jsme tě vídávali nosit brýle...
Tuomas: Byl jsem na opercaci očí v roce 2005, takže už žádné brýle ani čočky.

Co se bude dít s "The Heart Asks Pleasure First"?
Tuomas: V mé polici s cd-r na to padá prach a doufá to, že to jeden den uvidí světlo světa.

Objeví se na novém albu více kláves? (Přišlo nám, že na Dark Passion Play orchestr v podstatě nahradil tvou přítomnost na pódiu.)
Tuomas: Ve skutečnosti je na Dark Passion Play strašně strašně moc kláves smíchaných se skutečným orchestrem. Přesně toho jsem chtěl dosáhnout od té doby, kdy jsme poprvé začali experimentovat s orchestrem. Stejné to bude i na "Imaginarium".

Vydáte instrumentální verzi Imaginarium, stejně jak jste to udělali s Dark Passion Play?
Tuomas: Jsem o tom přesvědčen. A tentokrát i orchestrální.

Bude film zpracován pouze počítačem, nebo se budou natáčet skutečné scény, nebo to bude mix těchto dvou?
Tuomas: Bude to mix. Vzhledem k tomu, že se jedná o fantasy film odehrávající se v surrealictickém světě, tak počítačově generovaná grafika bude hrát hlavní roli, ale je pro mě velice důležité, aby film působil stále věrohodně. Použijeme spoustu opravdových herců a scén.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama