.

Červen 2011

Assassin’s Creed: Revelations - datum vydání

25. června 2011 v 15:10 | WithinBlog |  Informace

Assassins Creed: Revelations - datum vydání

Britská pobočka společnosti Ubisoft ohlásila, že Assassin's Creed: Revelations vyjde 15. listopadu letošního roku pro PC, Playstation 3 i Xbox 360. Hlavním hrdinou bude opět Ezio, tentokrát ovšem jako padesátiletý.

Navzdory pokročilému věku si uchová akrobatickou hybnost a hra nabídne i nové triky. Ezio však má být hlavním hrdinou série již naposledy.

Zdroj: Eurogamer.net

Yusuf Tazim

18. června 2011 v 17:37 | WithinBlog |  Charaktery

Yusuf
Yusuf je velitelem Konstantinopolského bratrstva assasínů. Jakmile Ezio přijel do Konstantinopole, začne mezi Yusufem a Ezia taková menší přátelská rivalita. Díky této rivalitě se mohou jeden o od druhého učit. Yusuf vám předá hák, který vám umožní sjel na laně a tak překonávat další vzdálenosti.

Ukázka Assassins Creed Revelations

18. června 2011 v 17:03 | WithinBlog |  Informace

Assassins Creed Revelations na E3

Před dvěma týdny se na v LA uskutečnila E3. Zde se prezentovaly nejrůznější hry, mimo jiné i Assassins Creed Revelations. Na otázky odpovídá Alexandre Amancio.
Co dělá Ezio v Konstantinopoli?
Ezio při hledání odpovědí opouští Řím a vydává se do Masjafu pátrat po ztracené knihovně Altaira Ibn La'Ahada. Po příchodu si Ezio uvědomuje, že se v uzamčené masjafské knihovně nachází mocný artefakt. Pokud se tohoto artefaktu zmocní Templáři, podaří se jim převzít kontrolu nad osudem lidstva. K otevření knihovny je zapotřebí pět klíčů, které se nachází v Konstantinopoli.

Proč Ezio Konstantinopol opouští?
Tato ukázka se odehrává v polovině hry, kdy je Ezio na horké stopě hlavního Templáře, který vlastní poslední klíč potřebný k otevření masjafské krypty. Před Eziem neleží zrovna lehký úkol, neboť mu jdou po krku janičáři (osobní sultánova stráž), kterým před nedávnem zavraždil jednoho z nejvýše postavených důstojníků.

Jak chtějí janičáři Ezia zastavit?
Janičáři vědí, že Ezio musí odjet na lodi, a proto postavili velký řetěz podél Zlatého rohu, který zabraňuje všem plavidlům ve vstupu a opuštění Konstantinopole.
Řetěz byl zničen během čtvrté křížové výpravy, ale byl obnoven spolu se slavnou Galatskou věží. Tento obranný systém měl chránit Konstantinopol před námořními útoky. Řetěz drží pohromadě protizávaží ve věžích, čehož se Ezio chystá využít.

Ukázka začíná na jakémsi tržišti. Je to pro Konstantinopol typické?
Ukázka se odehrává v severní části. Jedná se o jeden z mnoha konstantinopolských přístavů, ve kterém je k vidění mnoho tržišť s nejrůznějšími věcmi. Pro městský život v Konstantinopoli je obchod s kořením opravdu typický. Ezio se bude muset prodírat početnými davy lidí.

S kým mluví Ezio na začátku ukázky?
Yusuf je vůdcem asasínů. On vám ukáže, jak to v tomto novém městě chodí. Přestože má sklony svůj význam velmi zábavně zveličovat, je to charismatický vůdce, který dokázal asasínské bratrstvo v nejobtížnějších dobách stmelit a ochránit tak nevinné před mocnými.

Hráči budou mít možnost ve hře Assassin's Creed Revelations vyrábět vlastní bomby.
Připravili jsme systém výroby, který je jednoduchý, avšak zároveň nepostrádá svou hloubku. V PC hrách obvykle musíte najít všechny ingredience a pak vyrobit unikátní předmět. V naší hře postupujeme zcela obráceně. Vytvořili jsme nelineární výrobní systém, kdy z každé kombinace ingrediencí vlastně vznikne něco užitečného. Každou bombu lze přizpůsobit vašemu stylu hraní a situacím, do nichž se budete dostávat. Někdy bývají nejužitečnější právě nepovedené pokusy. Každou z nich vyrobíte pomocí komponent, které budete nalézat v průběhu hry. Běžnější přísady je možné koupit v obchodech nebo v asasínských doupatech. Další najdete pouze v určitých částech města, nebo je můžete získat okradením stráží.

Jak to, že Ezio vidí skrze hustý dým?
V této ukázce využívá Ezio svých instinktů, svého orlího smyslu. Orlí smysl je přirozený krok vpřed, díky němuž dokáže Ezio instinktivně zaznamenávat změny v prostředí za účelem analýzy situace a vymyšlení strategické reakce. Jak jste mohli vidět, tuto schopnost využívá k vycítění polohy, kde se v jeho okolí nepřátelé nejspíše nacházejí. Tato schopnost mu ale umožňuje také odhadovat, kam se nepřátelé vydají. Díky orlím smyslům také snadno odhalíte zrádce uprostřed davu. Můžete si prohlédnout lidi, vycítit jejich srdeční rytmus a z toho usoudit, kdo je hledaným zrádcem.

Ezio sjíždí po laně pomocí své hákové čepele. Co nám k tomu řeknete?
Háková čepel je úprava skryté čepele, která rozšiřuje pohybové a bojové možnosti. Díky tomu se zlepšuje plynulost hry. Háková čepel samotná vypadá jako orlí hlava, jejíž zobák tvoří onen hák. Jedná se o velmi dynamickou a univerzální zbraň.
Díky hákové čepeli hráči mohou využívat lan k přesunu ze střechy na střechu přes široké ulice. Přesun přes celé město tak nebude problémem. Kdykoliv se můžete odháknout a například skočit nepřátelům na hlavu a pozabíjet je.

Eziovi pomáhají asasíni. Můžeme je opět využívat?
Ano můžeme. Ve Revelations jsme vašim pomocníkům propůjčili větší osobnost, díky čemuž pro vás budou znamenat více. Přidali jsme více možností úpravy rekrutů, kterým teď můžete volit výzbroj a třídu. Také jsme přidali více asasínských misí. K dispozici budou nové náborčí mise a také mise, v nichž vaši pomocníci dosáhnou nových úrovní v rámci svého pokroku.