.

Tarja Turunen pro MetroLive

30. srpna 2011 v 17:46 | WithinBlog |  Rozhovory

Rozhovor pro Metrolive


Zpěvačka Tarja Turunen věří, že se její manžel jednou stane otcem.

Fakta:

Jméno: Tarja Turunen

Narození: 17. 8. 1977, Kitee

Povolání: Zpěvačka


Tarja Turunen je známe především jako ex-zpěvačka z Nightwish. Ke zpěvu se dostala, když jí bylo teprve šest let, poté se zpěvu věnovala víc a studovala na Savonlinnské akademii. K Nightwish se dostala v roce 1996, ale v roce 2005 dostala na jednom z koncertů dopis od svých kolegů z kapely, ve kterém psali, že je z kapely vyhozena. Od té doby je Tarja na sólové kariéře.


Není tomu tak dávno, kdy Tarja Turunen (34) učinila ve Finsku obrovské rozhodnutí - zůstat v Argentině, v rodné zemi jejího manžela a manažera Marcela Cabuli, kde si vybudovali svůj vlastní domov. Do něj Tarja vložila svůj čas, než v roce 2007 koupila luxusní vilu umístěnou v Kuusankoski, která je nyní na prodej.


Tarja: Miluji Argentinu, za nic bych neměnila a nikdy se už nevrátím zpět do Finska. Lidé jsou si zde rovni a mojí dost odvahy nazývat věci vlastním jménem. Něco je špatně, když kočka seskočí ze stolu, vysvětluje Tarja Argentinský způsob života a tiše pokračuje. Stále nemůžeme prodat můj dům v Kuusankoski.


V Argentině by nepřežila ani den bez Španělštiny. Učení se novým jazykům není pro zpěvačku žádný problém.

Tarja: Zatím co jsem na turné, chci se učit mezinárodní jazyky, abych je mohla kdykoliv a kdekoliv domluvit. Často se ptám místních, aby mi pomohli. Často mě to dělá víc nervózní než, když vystupuji pro mé fanoušky, říká Tarja a dodává, že umí plynule mluvit pěti jazyky.

Poté, co byla Tarja vyhozena z Nightwish, opustila od své minulosti. Začala slibnou sólovou kariéru a jako první sólová umělkyně převzala zlatou desku, kterou obdržela z Německa. V létě jste Tarju mohly vidět na festivalu Saimaa Open Air nebo na operním festivalu, který se konal v Savonlinně, či jako headliner v Srbsku, Německu, Rumunsku a Francii, kde si zahrála před skupinou Metallica. Největší show její kariéry jí ale ještě čeká, a to v Brazílii na Rock in Rio.

Tarja: Musím přiznat, že život je těžký i potom všem, ale byl by těžší, pokud bych všemu vyhýbala a užívala si jenom budoucnosti. Zavazadla mám permanentně zabalené, sotva se dostanu domů, říká.

Permanentně zabalená zavazadla měla Tarja už v dětství, zatím co její rodiče bydleli v karavanu. A s touto tradicí Tarja pokračuje se svým manželem v Argentině, ale nedokázala by přespat jednu noc ve stanu.


Tarja: Nikdy jsem nestrávila noc ve stanu ani na festivalech, přestože první festivalové vzpomínky jsou na festival Provinssirock z doby, kdy jsme tam prvně vystupovali. Když s mým manželem cestujeme tak spíme jedině v hotelech. Argentina je úžasné místo pro cestování, protože zde najdete jak ledovce, tak i hory a deštné pralesy, popisuje Tarja.

Tarja má "dětskou horečku", věří, že se její plány na turné změní a konečně se stane matkou. Marcel stále cestuje s Tarja, ale doufá, že se s něj jednou stane táta v domácnosti.

Tarja: Ne, v tuhle dobu, kdy je dítě velkou zátěží. Myslím, že den, kdy odjedu na turné a Marcel zůstane doma s dítětem, jednou určitě přijde.
Na druhou stranu, Marcelo byl pro mě vždy osoba, která mi umožnila zapomenout na stesk po domově. Nikdy jsem nebyla sama, protože podpora a bezpečí bylo vždy nablízku. Často mi pomáhá i internet k překonání stesku, protože Skype mi umožňuje komunikovat s dětmi mého bratra a s ostatními příbuznými.


Nyní Tarja pracuje na materiálu pro své třetí sólové album. Věří, že písně budou složeny někdy na konci září a do studia se nedostanou dřív než na jaře následujícího roku, proto začne s nahráváním svého prvního klasického alba. Album se bude nahrávat v kostele, který se nachází v Seinäjoki s Kalevim Kiviniemim. A během toho ještě vydá své první DVD z Vánočních koncertu od roku 2009. Do budoucna Tarja opět plánuje Vánoční koncerty, které se staly Tarjinou tradicí.

Tarja: Přinejmenším jsem měla možnost zdokonalit své písně. Vyvinula jsem ho pro psaní vlastních skladeb. Nyní jsem schopna psát temné písně i přesto, že jsem stále plná radosti. Při mých začátcích psaní hudby jsem byla nešťastná a plakala jsem. Ale život v Argentině mi hodně pomohl, protože se můžu více otevřít, vysvětluje Tarja a dodává, že Oasis, která se nachází na jejím prvním albu My Winter Storm, si napsala úplně sama.

Překlad:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám Tarja Turunen ???

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama