.

#6 SCARETALE

12. listopadu 2011 v 19:47 | WithinBlog |  Imaginaerum - píseň po písni
#6 SCARETALE
Klavír, kostelní zvon, děsivý dětský sbor. Z Anettiného hrdla se linou dosud od ní neslyšené tóny; chrčí a zní jako čarodějnice spojená s ďáblem. Hlasitý orchestr a svižné kopáky bicích přivádí Nightwish na chvíli zpět ke svým powermetalovým kořenům. Mezihra je děsivá, depresivní. V šílené hře všeho, co zní jako by Danny Elfman snědl příliš kouzelných hub a zaútočil ve zkušebně Finntroll, píseň přerůstá v noční můru.
- Mape Ollila, Imperium.net

Píseň začíná atmosférou, která nahání hrůzu, vždyť se taky jmenuje Scaretale. Moc se mi líbilo, jak se po začátku přidaly kopáky, které písni dodaly dosti moderní dojem. V jistém momentu písně se Anettin hlas proměnil v lehce agresivní, což dle mého není nikdy nic špatného! Prostřední část skladby obsahuje proslov, který, věřte nebo ne, se změnil v něco, co vzdáleně připomínalo Finntroll, když tenkrát začínali ;) Píseň byla spojením spousty odlišných částí.
- Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Dětský sbor vede k vzestupné přerušované orchestrální hlubině a na této závodní neklidné trase jsou mladické hlasy nahrazeny silným mužským sborem. Píseň obsahuje zlověstné vokály následované cirkusovým pochodem kompletně ve stylu Nightwish. Šíleně rozsáhlý sbor, orchestr a kytary se vracejí ještě předtím, než pouťová hudba skladbu ukončí.
- ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Píseň, o které se nejvíce mluvilo ještě před tím, než jsem ji vůbec slyšela. Scaretale začíná velice děsivým školáckým rytmem v podání dětského sboru, který za podpory orchestru propukne v našlápnutý zázrak doplněný o dospělý sbor, který přebírá štafetu od toho dětského. Slyšíme Jukkovy kopáky a Emppuovo rázné a energické brnkání doprovázené piánem, které tvoří cestu pro Anettino připojení se do písně s trochu cliché, nicméně typickou větou pro Nightwish "Once upon a time". Anette nám v této písní agresivními vokály, které mě dosti zaskočily, ukazuje, čeho až je schopná. Skladba se opět dostává do melodické mezihry, která silně připomíná hudbu z cirkusu. Opět se dostáváme k růstu intenzity písně podnícenou složitými kytarovými riffy a orchestrem a píseň následně končí znovu ve stylu cirkusácké hudby. Tato skladba je obrovský kolos a potřebuje více poslechnutí k zachycení všeho, oč v ní jde.
- Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Nestvůry ve skříni, kvičící prasata, hromady pavouků a nestvůry trhající maso. Vrchol nezapomenutelných nočních můr z dětství - barvitý a zvrhlý cirkusový vedlejší program.
- Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama