.

#9 REST CALM

12. listopadu 2011 v 19:51 | WithinBlog |  Imaginaerum - píseň po písni
#9 REST CALM
Rest Calm začíná kytarovými riffy velice typickými pro Nightwish. Klidně bych to nazval nemastým neslaným ratatat, ratatat. Sloky hřmějí, jako by byly z nějaké pekelné planety, ale refrén tvoří velice zajímavý průlom od typické popové šablony. Není nijak navýšen, místo toho je zpíván tišeji, klidněji a pomaleji. Moderato. Při třetím refrénu zpívají dohromady Anette a dětský sbor a píseň směrem ke konci propuká, jakoby snad chtěla udělat místo pro něco, co bude následovat a bude megalomanské, ale...
- Mape Ollila, Imperium.net

Píseň začala velice hezkými kytarami. Nejdříve začal zpívat Marco, Anette se později připojila. Prostřední část se téměř celá přesunula do akustických tónů, během kterých Anette zpívala s dětským sborem.
- Tero Tolkki, Metal From Finland Blogs

Ze začátku píseň zní jako pomalejší tvorba od Rammstein, něco jako 'Mutter'. 'Rest Calm' je ve svém jádru nádherně utišující a poklidná, ale docílí toho až po prvním "útoku", aby zdůraznila právě zmiňovaný vyrovnaný základ.
- ChemicalYoot, nightwish.aimoo.com fórum

Další klidnější píseň, která však také obsahuje slušné kytarové riffy. Hlavním předmětem této písně je vztah mezi Marcovým a Anettiným hlasem. Ve skladbě se nacházejí části, kdy Marco zpívá, potom se k němu přidá Anette a jejich hlasy dokonale splynou. Znovu slyšíme dětský sbor, doprovázený Anette. Je to píseň převelké krásy.
- Carol, oficiální stránky Tuomase Holopainena

Vzpomínky a naděje jsou dvě věci, které vám nikdo nikdy nemůže vzít. Lahodnost mé vlastní minulosti je bezedná truhla útěchy a inspirace.
- Tuomas Holopainen, oficiální stránky Nightwish
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama